Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko prvog akvarijuma - apsolutni početnik Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter deluje fenomenalno... mislim da si postigao odlicnu cirkulaciju i filtraciju!

Treba ti jos biljaka ovde...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 10:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Biljke posadjene pre 5 dana, tek treba da se prime i da krenu da se sire...

Filter stvarno odlicno cisti ali i dalje mi se desava da se voda zabraoni, pretpostavljam da je to do zemlje u podlozi, valjda ce se srediti to...

Dok sam pisao ovo krenula je siva ksifo da se mresti Very Happy

@Offtopic, Milane poslao sam ti PM pre jedno 5 dana, nisi mi odgovorio...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veruj mi to nije ni B od biljaka koje ti trebaju u akvarijumu... nece one da se rasire tako brzo, a ti imas hranljivu podlogu.

Usudio bih se reci da ti treba cak i do 10 puta vise zelene mase od ovog sto ti imas.

Videh poruku, nikako da sednem da ti odgvorim Smile ovih dana cu Wink
I formiranje novog akvarijuma mi stoji vec nedelju dana Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 12:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, uhh, na kraju ce biljke ispasti najskuplja investicija Surprised

Vazi, samo polako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 10:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moraju biti, cesto ljudi i poklanjaju...
A i pretrazi oglase uvek mozes da se cenjkas sa prodavcima Very Happy

Uvek ti je tu i jedan od sponzora sajta, Rainforest, kojeg svi hvale za kvalitet i kolicinu biljaka koje dobiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thedziggi
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2015
Poruke: 15
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 10:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@milan013, secam se kako je to imati zelju a ogranicen budzet...
kad dodje vreme za šišanje u mom akvarijumu mogu ti pokloniti visak (u profilu ti pise da si novosadjanin)...
bice viska bakope, vodenog hrasta, koji pelcer marsile hirusta (tepih biljka)
Pogestemon helferi se zasad oporavlja tek pa od njega nista...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
thedziggi
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2015
Poruke: 15
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

uh, mislio sam na milana.b, nekako se niodkuda pojavio milan013 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 5:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala, kad budes imao viska javi mi se u PM
Isto tako ako bilo ko drugi zeli da donira malo bilja neka mi se javi u PM Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko je citao prethodnih nekoliko postova procitao je da mi se sinoc omrestila ksifo... Ovo je prvi mrest u mom akvarijumu pa mi trebaju neki saveti... Kad sam pogledao u akvarijum video sam da ksifo nema vise stomak - kontam omrestila se... Blenem po akvarijumu, nema ih nigde... Bacim oko u filter, kad mladj tamo... Uvukla ih struja kroz zazor valjda ili su mozda tu trazili zaklon, pojma nemam... Uzeo sam teglu vode i napunio vodom iz akvarijuma, uspeo sam da na'vatam 8 malih, ima ih jos po filteru ali ne mogu da im pridjem a i verujem da ima negde u panju/kamenju zavucenih... Nezgodno je hraniti ih u filteru, morao sam nekako da resim taj problem pa sam ih prebacio u teglu...
Nemam vazdusnu pumpu jer mi AT 304 ima onaj sistem da ubacuje vazduh u vodu... Sta raditi? Da li je neophodan rasprsivac u teglici? Stavio sam preko teglice ventilator od kompa i nakacio na 5V da bi hladio vodu a mozda na taj nacin i obogacuje vodu kiseonikom? Cime hraniti mladj i kad ce poceti da jedu? Imam mikro red proteinske granule, je l' okej to sto se tice hrane?

Evo i slicice (izvinite ako smaram sa ovoliko slika Very Happy )
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes slobodno da ih vratis u filter pa kada odrastu lako ces ih pohvatati. Ja u svom filteru uvek imam nekih malaca i ne diram ih dok ne odrastu, cak ih i ne hranim jel u filteru uvek ima hrane Very Happy srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 6:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Filter mi se isprlja preko noci... Cela perlon vata bude bukvalno prekrivena izmetom u roku od jednog dana, pojma nemam odakle toliko izmeta Very Happy
Ne mogu da ih drzim u filteru, moram da menjam vatu bukvalno na svaka dva dana, nemam ideju koja ribica tako prlja vodu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 7:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi kotolicu i stavi ih u nju (250-300din) u jedan ugao akvarijuma, trebace ti kotilica i za buduci mrest jer imas dosta zivorotki Smile

Prvih par dana ribice ne jedu, a onda ih hrani usitnjenom hranom, sto raznovrsnijom (svasta od hrane postoji), iscitaj malo forum, najvise ima price za mrest Guppy-a.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 7:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vazi, videcu sutra da uzmem... Je l' im nece nista smetati preko noci u teglici?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 7:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image


A sto menjas vatu tako cesto? Jel ti voda mutna? Ovo iznad ti je moj filter, cistim ga 1 u 2 meseca i nemam problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milan.B
Akvarista



Registrovan: 07 Avg 2015
Poruke: 36
Lokacija: Novi Sad ili Surduk

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prosto mi cela vata bude prekrivena izmetom od ribica... A i posle jedno 3-4 dana mi voda postaje braonkasta a vata je braon kao ne znam ni ja sta, znaci bas bas braon i pretpostavljam da onda ni ne moze da mi otkloni to braonkasto iz vode... Kada izvadim vatu i stisnem je u kantici vode ta voda postane toliko braon da se ne vidi ni 1 cm kroz vodu tako da nema teorije da mi takva vata ocisti vodu, samo je jos vise boji u braon... Ovo sa izmetom ja ne znam da li su moje ribice normalne da toliko mnogo izmeta bude...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Početnik u akvaristici Aleksandar193 Početak u akvaristici 22 Ned Apr 30, 2023 4:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License