Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kako da odredim odgovarajucu visinu akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drsrdjan




Registrovan: 01 Sep 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram da pravim akvarijum, cija je sirina 50cm a duzina 70 cm. Hteo sam visinu oko 80-90 cm, ali nisam siguran da li smem toliko da idem u visinu i koja je to dimenzija do koje smem da idem i sa kojom debljinom stakla, a da se ne desi da negde procuri?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 9:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji je razlog sto bi isao toliko u visinu?
Za pomenute dimenzije ne znam da li bi mogla 6-ica, za svaki slucaj ja bi jos deblje staklo koristio. Prvi put se susrecem da neko hoce bas takve dimenzije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve preko 60 cm visine (manje-vise koliko je duzina ruke) je neprakticno za odrzavanje. Sa povecanjem visne, se povecava i debljina stakla, tako da bi recimo tih 50x70x60 radio od 10 mm, sve preko toga 12 mm (neko bi predlozio i manje debljine, ali ovako mirnije spavas). Ako dobar majstor zalepi, nema sanse da procuri Smile Naravno ovo sve uz ojacanja na dnu i vrhu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drsrdjan




Registrovan: 01 Sep 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Uto Sep 01, 2015 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da su neobicne dimenzije, to je jedino mesto gde mi odgovara za akvarijum. A tu mi i stoji trenutno akvarijum Duzine 70cm, sirine 35 i visine 45. Medjutim ribicama vec treba veci akvarijum, pa posto u sirini mogu da idem jos 15cm, onda moram da idem u visine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskreno da ti kazem, bolje odvoji neki drugi kutak za akvarijum ili jednostavno ostani jos uvek na tom pa kada pronadjes prostor onda pravi novi. Sa tom visinom ne znam kako bi biljke mogle da rastu i da se razvijaju zbog prodora svetlosti kroz toliku dubinu, bas tesko ces raditi bilo sta u samom akvarijumu, pogotovu preuredjivanje (kamenje, grane, panjevi i ostalo).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 6:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razumem da hoces svaki cm da iskoristis ali na tvom mestu ne bih isao preko 60.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 7:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

preko 50-55 je vec problem i svetlosti da dodje do dna.
sa planiranih 80cm racunaj da neces nista moci da radis po dnu, niti da usisavas dno....moj je 60cm pa jedva nesto odradim kada treba sadjenje i slicno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drsrdjan




Registrovan: 01 Sep 2015
Poruke: 0

PorukaPoslao: Sre Sep 02, 2015 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno ste u pravu. Malo me ponela zelja za sto vecim akvarijumom. Nisam bas razmisljao o svetlosti puno. Planiram svakako nov al ne preko 55-60cm. To je svakako oko 100 l vise nego ovaj koji imam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License