Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija ? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Danas kupih par biljaka ali za jednu ne znam koja je niti je zena u radnji znala da mi kaze koja je osim da je brzorastuca i nezahtevna pa bih zamolio za identifikaciju.

U pitanju je biljka tj dve iste biljke u sredini slike, unapred hvala.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 9:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To mi lici na "Limnophila sessiliflora"(nisam siguran) ali biljka mi ne izgleda bas zdravo, tacnije izgleda skroz lose.. Gde si to uzeo posto vidim da si iz Valjeva?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod Davora u novoj radnji preko puta ludnice Smile

Znao sam da cu nesto zeznuti, sad sam guglao taj naziv biljke i provaljujem da moja bas lose izgleda...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 11:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jeste limomfilija...nije zdrava, al oporavice se ako su ok uslovi u akvarijumu... i cim malo izraste trimuj je i sadi u podlogu pored, formiraj zbn od nje... ne moras pustati puno u vis da bi dobio novi pelcer, veruj mi i na 5cm je mozes seci, primice se... bar kod mene ko korov raste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 11:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas kao sto nebojsa kaze, samo neverovatno sta ti je Davor prodao, to je biljka koja ne izgleda dobro uopste al eto nadamo se da ce se oporaviti. Ja sam je uzimao od RFa i dobio sam bas dosta te biljke i kada sam posadio prvi put, nakon nekih mesec dana sam bukvalno imao duplo vise, raste nenormalno brzo pa ti seci i presadjuj na druga mesta. Malo teze se sadi posto nema neki koren vec je samo kao grana al nije nemoguce tako da samo polako i lagano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Sep 08, 2015 11:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ljudi da nije ovog foruma ne znam sta bih Smile
Svaki put naucim nesto novo, eto, meni ne bi palo na pamet da trimujem biljku i sadim odmah pored tj da tako pravim zbun, ja sam to zamisljao drugacije...to pravljenje zbuna... ali tek sad vidim koliko nemam pojma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 1:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma slobodno je iseces i zabodes u podlogu, posle par dana ona ce pustiti koren i to je to... od 2 napravis 4, za par nedelju dve, imaces 8kom i tako redom, ne pustaj da ti idu do vrha, cim predje 10-15cm, ti istrimujes, nekad na mestu gde iseces iz 1 stabljike krenu cak i 2 ili 3 pelcera, tako da se jako brzo formira zbun...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 4:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetima, nego, jel to vazi i za ostale biljke kod mene ( mislim na to trimovanje i pravljenje zbuna) ili samo na ovu limnofiliju?

evo ostatka biljaka:

http://s15.postimg.org/ttytt0t.....203822.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To ti vazi za vecinu biljaka jer kako bi se drugacije razmnozavale..
To sto imas skroz levo i skroz desno takodje seces i sadis ponovo. Ona takodje mnogo brzo raste i za kratko vreme ces imati dzunglu od nje. Predlazem ti da ih presadis i da ih posadis jednu blizu druge a ne rastrkano po akvarijumu. Evo obelezio sam ti na slici na koju biljku mislim.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E komsija car si, imas pivo Smile
To je valjda ludvigija ako sam dobro zapamtio....ok zahvaljujuci vama kapiram poentu pravljenja zbunova...ja sam mislio uzmes pelcer i on se vremenom rasiri pa sam zato tako i kupovao a nazalost niko od prodavaca da kaze kako treba...

Dakle treba kupiti po 5-6 pelcera iste vrste i saditi jednu uz drugu da bi se dobio zbun i da to izgleda pristojno.

E sad, rekoh da mi je podloga tanja u drugom delu jer ima stiropor ispod sige, mogu li nekako bezbolno da dodam podlogu a da ne zamutim vodu totalno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Maxy xD
Akvarista



Registrovan: 26 Avg 2014
Poruke: 450
Lokacija: Kosovo,Zubin Potok,Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes, operes podlogu dok ne bude kristalno cista voda koju prosipas, i polako mrezicom dodajes tamo gde je potrebno..
Bar sam ja tako radio.
Voda se ne zamuti toliko, mozda vrlo malo, ali izbistri se za sat-2 Very Happy

Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 4:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ala vam radi "kliker" svaka cast Smile Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 6:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma druze od RFa kad porucis dobijes bas dosta te biljke i posadis lepo. Brzo se siri pa je samo seces i presadjujes i na kraju je bacas u kantu kad ne znas sta ces sa njom Very Happy Salim se naravno ali stvarno se brzo razmnozava tjs raste.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija puža Vecha Ribe 2 Sre Dec 30, 2020 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija puža. IvanBo Ostali Stanovnici 7 Uto Nov 10, 2020 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License