Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hemichromis guttatus i Karleusi (nered u akvarijumu) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
SashaR
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 12
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Pet Sep 18, 2015 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

Cuvam 2 karleusa vec nekoliko meseci, maticni oko 10-12cm, dodao sam 2 demasona i prodavac mi je dao Hemichromis guttatus 3 komada, rekao da je sve ok sa tom kombinacijom.

Pre par minuta pocela je borba u akvarijumu, bukvalno bacanje izmedju Hemichromis guttatus i muskog karleusa. Koliko sam uspeo da vidim uglavnom je napadao zenku, imam jednu zenku i dva muzjaka (Hemichromis guttatus - ne znam im ime ovako samo sam nasao na netu), ali se bori i sa drugima. Jednom prilikom je neko nekom odgrizao mali deo mesa pa su demasoni poceli medjusobno da se biju da dohvate to (oko 3-4mm komad).

E sada kada sam nasao da se ove zovu Hemichromis guttatus procitao sam da se mozda najlakse mreste od svih africkih ciklida posebno prilikom zamenom trecine vode, malo hladnije sto je uvek pojava kod mene. Pretpostavljam da su zbog toga postali agresivni jer ih redovno hranim i nije ovo do hrane. Akvarijum je 100x30x40 (120l), ima dovoljno stenja i nisu se dirali jedno mesec dana. Cak imam i nekoliko koridorasa koje sam ostavio od stare postavke i niko ih ne dira uz 2 ancistrusa.

Neki savet sta da radim ? Ili da ih pustim pa ako neko nastrada jbga ? Ugasio sam im svetlo sada na sat vremena medjutim oni se i dalje jure. Jurnjava je bila u krug u svega 5cm razmaka, grizanje i bacanje u podlogu bas sam se najezio haha.

Nije ni do para posto su obe vrste jeftine ali generalno mi se svidjaju kao kombinacija u akvarijumu jer su dosta aktivne, prate pokrete preko cele velike sobe i umiljate su tokom hranjenja kad odlucim jednom nedeljno da vidim reakciju.

P.S Nije mi bitno ni da li ce biti malaca i sl jer nemam drugi akvarijum vise da mogu da ih razdvajam i razmnozavam a opet mi se svidjaju kako izgledaju (Hemichromis guttatus) pod flurecentnom neonkom Smile

Dodatno pitanje, Hemichromis guttatus mogu da narastu do 20cm u ovom akvarijumu ? Prvobitna zelja mi je da nabavim Mekije samo 1 par i to cuvam kao glavnu ribu ali nisam uspeo nekoliko nedelja i onda sam ovako malo po malo dosao do ovoga, ako stvarno rastu dotle onda je super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 18, 2015 5:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Druga vrsta puza u akvarijumu. IvanBo Ostali Stanovnici 12 Uto Nov 17, 2020 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License