Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plavi rak vs. Totalni pocetnik :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dule011bgd
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 19 Sep 2015
Poruke: 8

PorukaPoslao: Sub Sep 19, 2015 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima,
pre 15 min sam kupio svoj prvi akvarijum od 32l i u njega planiram da stavim plavog raka (ili dva). Ono sto vec znam je da ce da pojede sve drugo sto mrda tako da ce biti sam(i).
Ono sto me zanima je sledece:
1. kakva voda treba da mu se sipa?
2. sta mi sve treba od opreme (pumpe, grejaci, filteri itd)
3. podloga je sljunak? (kakav?)
4. cime se hrani i koliko cesto? Very Happy


ako sam nesto zaboravio slobodno dodajte Smile


Hvala unapred
Dule
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 19, 2015 4:40 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Sep 19, 2015 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Voda moze cesmovaca
2.Moze oprema i ne mora , od uslova koje mu pruzis ce zavisiti lepota boje i zdravlje raka. Primer : ne mora grejac ako u prostoriji gde je akvarijum ne pada temperatura ispod 17 'C , ne mora filter ako na 3-5 dana usisas dno i zamenis 20 % vode . Vazdusna pumpa pozeljna leti.
3.Sljunak bilo kakav , samo da ne menja hemizam vode
4.Rak je svastojed , moze biljna i proteinska hrana za ribice , a postoje i specijalizovane kompletne hrane namenjene rakovima.

Pozdrav
Shone Pancevo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Sep 19, 2015 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba ti neki filter pesak po želju par tvrđih biljaka (javanska mahovina na primer). Par skloništa. Malo hrane za ribe i da cikliraš akvarijum. Gledaj ako možeš da plavog zameniš sa CPO manji je i mirniji. Plavom ako je pravi plavi rak malo je 32 litre vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Skalari - Manucapura, Platinum, Plavi... dragoljub Tražnja 0 Pon Jan 23, 2023 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License