Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tanganjika - cime hranite Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2015 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me cime hranite tanganjika ciklide, ja npr dajem sera vipan i sera san. Ponekad ubacim tablete spiruline ancistrusima ali obicno i ne stignu da padnu na dno. Kakva su vasa iskustva , pre svega me interesuje da bih poboljsao kvalitet ishrane svojih riba.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2015 12:48 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2015 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve zavisi koje ribe imaš, šta im je osnovna hrana u prirodi, koje su veličine... ja mojima dajem: sera :san, vipan, vipagran, flora;tropical: cichlid gran, marin flakes; tetra diskus; dajana spirulina; omega one with garlic za morske ribe, uz to bar jednom nedeljno smrznutu artemiju, ciclops sa spirulinom i jednom nedeljno žive enhitreje. klopa klopa
Po meni što raznovrsnije to bolje, ponekad ubacim i goveđe srce, smrznute plodove mora, a možeš i sam da im spremiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kidloco
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2010
Poruke: 50
Lokacija: Beograd, NBG

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2015 10:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sera San, Tetra Discus. Calvusi i Leptosome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Sep 25, 2015 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prilikom kupovine riba ( kalvusi i multiji ) u renomiranoj beogradskoj radnji dobih savet da izbegavam tetra diskus. Znate koja je radnja u pitanju, tri slova. Od riba trenutno kod mene su tretocefalusi, kalvusi, multifasciatusi, julidohromisi, i xenotilapie. Uglavnom sam po forumima i netu citao da treba biti raznovrsna ishrana ali nisam znao sta konkretno treba davati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2015 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam cula da je tetra diskus previse tezak za njih,cak ga neki optuzuju za bloat. Ali verujem da se to desi kad se daje samo on. Ribe ga obozavaju i sama ponekad dam njega.
Sto se mene tice najbolja je sera san i smrznuta artemija ili cyclops. Ako zelis bas da se potrudis onda im buckaj artemiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2015 8:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam zašto i zbog čega, ali bih voleo da znam zašto da ne hraniš ribe tetra diskusom?
To je jedna od kvalitetnijih hrana koju i sami odgajivači koriste za ishranu svojih ciklida. Imao sam priliku da vidim da neki, samo tetra diskusom hrane svoje ribe, ne mali broj riba i akvarijuma i veoma uspešno odgaja i matice i mladj. Ja te pozivam da dodješ i vidiš da ja hranim tetra diskusom svoje ciklide , uspešno i bez problema. Vezivanje za jedan slučaj , i ko zna šta se desi ili se desilo, povlači medju akvariste nedomice oko hrane, tako da ..udri brigu na veselje!
Ja koristim tetra diskus, hicari gold, pravljena zamrznuta hrana, ako nadješ artemiju u listićima dobra je, ribe jedu i spirulinu tetrinu, grindale i enhitreje-povremeno-jednom, dva puta nedeljno ... tako da opušteno, raznovrsno i bez opterećenja...


Poslednji izmenio No 1 dana Sub Sep 26, 2015 8:46 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Sep 26, 2015 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta znam tako mi rekose, mozda imaju zalihu neke druge hrane pa dok ne prodaju ......Inace tetra diskus koristim dosta dugo i hrana je odlicna , eto od juce je jedu i tanganjikanci..... Najveci problem kad nisi iz Beograda je sto moras ili ici za BG da kupis nesto ili da narucis online a ja volim da drzim u ruci to sto kupujem, da pogledam sa svih strana, procitam , pomirisem....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Moj početak (Juwel 125, Tanganjika šk... dejanVuk Početak u akvaristici 10 Sre Okt 12, 2022 2:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cime hraniti mladj nebojsar Razmnožavanje 10 Uto Maj 12, 2020 7:24 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sta sa cime moze gotika Ostali Stanovnici 4 Pet Mar 13, 2020 3:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Akvarijum propusta na spoju - cime pr... Zivadin Uradi Sam (DIY) 18 Sre Mar 11, 2020 9:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako cistite dno akvarijuma i cime? ValentinaTina Početak u akvaristici 5 Čet Feb 06, 2020 11:36 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License