Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Microsorumi kolonizacija algi. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svimaa .
Nakon što sam uradio generalnu izmjenu akvarijumaa velikog od 120l te ubacio druge biljke , izbacio brzorastuće , ubacio sve spororastuće pojavio mi se problem.
Na anubijama i microsorumimaa se pojavila končasta alga kao tepih te vremenom ta alga pređe u crnu čupavu alguu kao što je i bilo .
Kako je odmicalo vrijeme mislio sam da je to zbog tek formiranog aq ali evo već mjesec dana aq je u formi i idalje imam taj problem , microsorumi se sve više punee algama ...
Danas sam odstranio veći broj listova istih s algama.
Filter je vanjski naredano filter medijima.
Rasvjeta je 2x18w obične neonke OSRAM day light , s tim da je samo jedna upaljenaa jer držim biljke kojima ne treba puno svjetla ...
Izmjena vode svakih 7 dana oko 20-30% (max) ...
Dodajem prihranu već 4 sedmice , mikro i makro elemente po 5ML od svakog ...
Slika nemam jer mi je mobitel u kvaru ...

Volio bih ako ko zna šta da radim da mi kaže , imao sam problema s ovim , ali je to sve vremenom otišlo , alge samee nestale , al ove se ne dajuu tako lako .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 8:39 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavi druže AlgExit. Biće kao rukom odnešeno. Istrebiće sve alge. Pričam ti iz ličnog iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj dodavati ništa od prihrane biljkama i češće menjaj 30% vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Sep 29, 2015 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mnogi mi govore da ne mijenjam vodu tako često, da budem malo lijen
Onda da mijenjam 50% , i da nastavim s prihranom kao i do sad...
Evo sad 30% i prestanak prihranee
Sad šta ću izabrat , ne znam ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

primenom algexit-a i povremenim špricanjem biljaka hidrogenom sam se rešio algi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pallmall
Akvarista



Registrovan: 13 Mar 2010
Poruke: 220
Lokacija: Beograd - Žarkovo

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mirche01 ::
Mnogi mi govore da ne mijenjam vodu tako često, da budem malo lijen
Onda da mijenjam 50% , i da nastavim s prihranom kao i do sad...
Evo sad 30% i prestanak prihranee
Sad šta ću izabrat , ne znam ....


Sam si gore naveo, kako si izbacio brzorastuće biljke, samim tim smanjuješ dodavanje prihrane jer sad imaš spororastuće, kojima mnogo manje treba prihrana. Osim toga, akvarijum ti je "svež", tako da moraš češće menjati deo vode, otprilike na 5-7 dana. Džaba ti algexit, ako ti je filtracija slaba. Trenutno će se povući crna alga, ali posle izvesnog vremena se opet pojavljuje. Za crnu algu je vrlo važno imati dobar filter i dobar protok vode, naravno uz povremeno čišćenje dela medija. Kad ti se bude stabilizovao akvarijum, period zamene dela vode može da ti bude mnogo veći, a da ti akvarijum ne pretrpi nikakvu štetu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Sep 30, 2015 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mijenjam vodu 30% na 7 dana uvijek , dodajem vodu koja odstoji nekih 5 dana u kanisterima od po 5l ...
Ništa , smanjit ću prihranu , smanjit ću i fotoperiod jer mi je rasvjeta uključena d 9 ujutro do 10 navečee ... ahhaha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Neka vrsta zelenih algi ViK Alge 1 Sre Okt 26, 2022 10:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Unistavanje algi nercibald Alge 39 Čet Sep 23, 2021 8:28 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sigurno rranje biljaka od algi van ak... djilepfc1970 Biljke 2 Ned Okt 11, 2020 11:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka branem pomoć oko algi branem Akvarijumi 17 Uto Sep 08, 2020 8:38 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Microsorumi sakis Arhiva Malih Oglasa 1 Pon Maj 27, 2019 3:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License