Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Drvo, granje, panj Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2015 2:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav, ovako posto nisam nasao tacan i fin odg koji meni treba, int me koje domace drvo/grane osim vinnove loze mogu u akvarij ?
Negdje sam citao da ne mogu samo crnogoricna, a da svako bjelogoricno moze, pa me int. je li to istina da ne bi naskodio ribama ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2015 2:56 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2015 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ne zelis da ulazes novac u mangro panj...moja preporuka ide za Koren Vrbe...toga bar ima kod nas na tone.....
baci pogleda na temu...Horus duze vec koristi samo Vrbu(a i ja takodje imam jedan solidno veliki koren Vrbe)
http://www.akvarijum.org/forum.....49-45.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2015 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li moze breza ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2015 5:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja znam, čitao sam da ne sme bagrem, orah i svi četinari. Ostalo ne bi trebalo da pravi problem. Recimo, moje iskustvo je da hrast dugo pušta boju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Okt 06, 2015 6:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, evo ubacio sam je i cak ne pusta nikakvu boju, a 4 ancitrusa su odmah zalijepila na nju Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
darkokm
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2014
Poruke: 28
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Avg 25, 2017 9:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozz,
zanima me da li sme drvo od dunje da se ubaci u akvarijum, naravno posle adekvatnme pripreme
imam dva, tri komada veoma lepog izgleda Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da se nadovezem na temu, nasla sam neki interesantan panj ali dosta je mekan pa razmisljam da li to steti AQ ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko je blago rastvaranje nece biti problema pojedinim vrstama riba moze i da prija, ukoliko je redovno odrazavanje, ukoliko se preskoci moze da dodje do zagadjenja vode i da napravi disbalans. Ujedno bice i malo vise cestica u filteru pa ce se i on na pocetku morati prati cesce, tacnije dok samo drvo ne odbaci sta ono hoce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru, donji deo je bas cvrst al gornji se po malo kruni i dosta je mekan. Ubacila sam ga al se dvomim da li da ga izbacim jer ne bih neki pomor da napravim Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@njanja, da li može slika panja u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Jan 30, 2018 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze odmah zicom za sudove i celicnom cetkom da se ostruze do grubog dela da se skine mekani, pod mlakim mlazom vode ili u nekom lavoru u vodi, mada moze i na suvo. Zavisi ko je na kakav princip navikao.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Sre Jan 31, 2018 10:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadila sam ga pa sam strugala i to bas dosta izbacila iz sredine.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pecinac
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2017
Poruke: 108
Lokacija: Beograd, Autokomanda

PorukaPoslao: Sre Jan 31, 2018 10:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I šta je bilo za vreme dok je panj bio u akvarijumu? Jel ofarbao vodu, jel se krunio...?
Što se tiče struganja mekših delova, možeš sa čim god hoćeš. Čak i sa nekim nožem, pa lagano. U svakom slučaju, kada sve odradiš, moj ti je savet i ako jesi i ako nisi, da ga opet dobro prokuvaš, zatim iz tako vrele u hladnu vodu nek ostoji, koliko god želiš, ali nemoj pet minuta, neka stoji bar pola sata. Tu hladnu vodu posle pogledaj da li je zamutio ili ofarbao, ako je mala nijansa u pitanju, izvadi panj, isperi ga mlakom vodom i slobodno u akvarijum.
Inače, panj je baš lep, lepe biljke će moći na njemu i oko njega. Struganjem i dubljenjem si samo dobila još lepši oblik. Srećno. cestitka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li neko poklanja drvo za akvarijum? doca989 Na poklon 1 Ned Dec 26, 2021 11:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancitrusi jedu red moor panj fudokan Ribe 2 Sre Nov 10, 2021 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mangrove panj Uros Kg Razno 2 Uto Jul 20, 2021 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kupujem panj ili cokot Imperatore Tražnja 0 Sub Jan 23, 2021 1:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Panj i podloga Salvatoree Tražnja 1 Uto Sep 08, 2020 1:31 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License