Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Nakon 10+ godina... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Proslo je vremena, a ja i dalje imam isti neuspesni izgled akvarijuma...
Moze li mala pomoc oko organizacije onoga sto posedujem u akvarijumu, sta na koje mesto...?

Image

U pozadini sa leve strane je echinodorus kleine bar, u sredini ludwigia repens rubin, zatim panj vinove loze sa microsorum-om, i na kraju echinodorus bleheri.
Ispred ludwigie je braon kripta, ispred kleine bar je jos jedan manji panj sa mikrosorumom i oko njega nomaphila stricta compact.

Dajte vase predloge, kako da uredim ovaj svoj akvarijum da zaista lioci na biljni akvarijum.
Podsecam na karakteristike:
Dimenzije: 80x35x45v
Osvetljenje: 150W (6 bele i 2 crvene neonke)
Filtracija: Kanister Atman 400L/h + manji unutrasnji filter ~500L/h - po meni nedovoljno pa kad budem mogao promenicu to sa nekom boljom filtracijom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 12:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moj ti je savet samo da izbacis te krupnolisne biljke i odmah ces dobiti na izgledu. microrosum grupisi na sredini iza njega celom duzinom ludwigia taman kada je budes trimovao trimuj je malo ispod nivoa microsoruma i dobice bujniji izgled a donji listovi se nece videti. Sa leve i desne strane raporedi po duzini
od stakla do microrosuma tu micru sta je vec, sisasaj je nisko da dobije na bujnijem izgledu a kriptu rasporedi sa leve i desne strane do stakla ispred micre, tako da neces morati da presadjujes marsielu posto se tesko prima..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krupne listove kripti oseci ostavi samo male donje, brzo ce krenuti da izbacuje nove i svaki put joj to radi i izgledace gusce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Jul 22, 2015 4:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

marsilea nije nesto brza ali kod mene uspeva... od samo par pelcera za odprilike 2 meseca se lepo rasirila...
hvala na predlogu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cvelegoa
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 222
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Sre Okt 07, 2015 6:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, hteo bih da sacuvam sve u jednoj, tj mojoj;
Imam problem sa biljkama. Zapravo, rotala od dna do pola akvarijuma ima crno stablo i ni jedan list, dok od polovine akvarijuma pa do vrha lepo napreduje i lepo izgleda.
Moje misljenje je da je do visine vodenog stuba koji iznosi ~40cm ako oduzmemo podlogu.
Od rasvete imam 6x bele neonske sijalice t8 razlicitih proizvodjaca i sve su po 18W na duzini od 60cm
+
2x ataman "crvene" po 20W na istoj duzini od 60cm.
Na poklopcu sam iznad sijalica stavio alu foliju za bolje reflektovanje svetlosti i mozda sam doprineo poboljsanju od makar 5%.

Eo slike, i izvinjavam se na losem kvalitetu ali nemam uslova za bolje..

Image

Druga stvar je nesto crveno-braon na panjevima vinove loze

Image

Neznam da li je alga ili nesto drugo. Panjevi su u akv vise od godinu dana.

A zadnja fotka je izgled citavog akvarijuma, kome posvecujem do 5min vremena dnevno nekad i manje, pa zato i ne izgleda onako kako zamisljam..

Image

Jos jedna stvar..ukoliko je u pitanju rasveta kod mog prvog problema, a da dodam na to i misljenje da bih presao na LED rasvetu, moze li neko objasnjenje oko materijala koji je potreban za akvarijum dimenzija: 80x35x45v
cipovi, napajanja, kontroleri, dim( sta god da je dim), adapteri i ta cuda damu...
Pitao sam jednog lika na kupujemprodajem koji navodno radi profi LED rasvetu za akvarijume i za moj akvarijum trazio ~8000din. Nije mi se svidela cena (mozda je realna) pa eto ovom prilikom pitam za objasnjenje kako sve to funkcionise i sta je sve potrebno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovni početak nakon dugog niza godi... dragoljub Početak u akvaristici 0 Pet Jan 20, 2023 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 2020 godina Peku Razno 3 Sre Jan 01, 2020 7:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Posle 99 godina Baia Akvarijumi 78 Pon Feb 11, 2019 8:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ima li koristi 2.5 godina starih t5 n... WoodyAllen Rasveta 16 Sub Mar 10, 2018 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License