Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zašto slatkovodni akvaristi izbegavaju more? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 2:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super sto si sad produbio ovu temu, bas me zanimaju detalji.
U cemu je problem kada LED dolazi iz jedne tacke i zasto se razlikuje MH i LED po tome?
Jedino sto mi pada na pamet je da ce "shimmering" da bude izrazeniji.
Sto se tice algi, u potpunosti si u pravu, jer 6400K itekako prija algama i podstice njihov rast. Medjutim, ja kada sam testirao toplo bele neonke ranije, i gro-lux cak, dosao sam do zanimljivih rezultata. Naime, ako napunis akvarijum (recimo mekanim) koralima, oni zaista dominiraju hemijom u vodi da alge jako tesko mogu da opstanu. Bez obzira na spektar. Zvuci cudno, ali u praksi vrsi posao.
Drugo, sto se tice algi, meni su se recimo limpeti (prilepci) pokazali sjajno. Oni imaju zube sacinjene od najcvrsceg materijala na planeti i samim tim gule sve, cak i Koralinu. Mnoze se jako dobro i ja ih recimo imam nekoliko stotina u 60L. Pokrivaju i staklo i kamen i alge jednostavno ne mogu da krenu.
Eto to su neka moja resenja za akvarijume sa toplijim spektrom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 2:34 am Snimi Poruku Nazad na vrh

_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 2:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, jos jedna stvar. Sto se tice algi, mozes ih i smanjiti ako povecas KH na preko 10 jedinica. Neko drzi cak i na 16-18 jedinica. Koralima ne smeta kada se adaptiraju, ali alge ne mogu da rastu iz nekog razloga u tom okruzenju. Jos jedna zanimljiva stvar. Ovde naravno treba dobro obratiti paznju da Kalcijum i Magnezijum budu proporcionalni sa KH, kako ne bi doslo do percipiranja na grejacima, pumpama...itd.
To je sad napredna tema, medjutim poenta je da imamo prostora da testiramo i probamo neke nove pristupe za nase hobiste i omogucimo im da lakse i povoljnije srede svoje more.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 11:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="nikouro"Alge. Kako u slatkovodnoj, tako i u morskoj, alge su pokazatelj disbalansa elemenata, potrosaca i rasvete[/quote]

Ne mogu da se slozim sa ovim nikako. Govorm za slatkovodnu, a verujem da se to moze poprilicno primeniti u morskoj jer je ocigledno princip isti.

Malo sam istrazivao holadnski stil ranije i naleteo sam na zanimljive podatke. Ono sto mi smatramo svetlom koje bi prijalo algama, ljudi koriste u dutch-u. Rasveta do 4000K, a bilje mozete da zamislite kakvo je. Koliko sam shtavio, t8 cevi, nista posebno, ali znaju ljudi kako. Dzabe vrhunska rasveta kad ne znas kako. Moze olaksati mnogo, ali ne znaci da se ne moze postici isto/slicno i sa mnogooo jeftinijom varijantom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Okt 03, 2015 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izmedju ostalog, razlika tacke osvetljenja kod MH i LED rasvete jeste pokrivenost i PAR vrednost koja se postize iz tacke osvetljenja. MH rasveta ima nesto sto LED ili T5 lampe nece moci da dostignu. Ali zato LED ima svojih prednosti u odnosu na MH ali samo kada se rasiri i dobije na tu pokrivenost tj upotpuni nedostatak. Takodje, moje misljenje jeste i da MH bez reflektora nije nista drugo nego obicna sijalica. Skoro svi renomirani proizvodjaci LED rasvete za morsku akvaristiku ( pa i biljnu ) koriste tu cinjenicu i sa vecim brojem chipova pokriva i dobija odredjene potrebne rezultate. Chipovi su uglavnom manji od 1w.
Opet, ima na netu dosta istrazivanja na ovu temu pa ne bih da prepricavam.

TheDoVla@ Alge ce rasti i na pribliznih 4 000K, i na pribliznih 6500K, i na 10 000K, a hoce i na 25 000 Kelvina. Cim nema dovoljno potrosaca, koji ce koristiti elemente iz vode, alge ce preovladati akvarijumom. Holondski stil predvidja uglavnom dosta biljaka razlicitog tipa. Mali broj zagadjivaca i umerenu prihranu biljaka elementima uz odredjenu jacinu osvetljenja koja ce pokretati fotosintezu i potrosnju.
Ranije se i morski akvarijum osvetljavao od 4 000 do 6 500 Kelvina. Korali su rasli, cak i SPS. Sada je neko dokazao da se pod odredjenim spektrom fotosinteza bolje odvija pa samim tim i biljke tj korali bolje i brze rastu. Ovde zanemarujemo CRI, Lumen, Lux, PAR, PUR. Nije isto 840 i 940. Nije isto rasuto osvetljenje i koncentrisano na odredjenu povrsinu.
Ljudi koji ovladaju tom tehnikom i usaglase osvetljenje, dozu prihrane elementima i potrosace tih elemenata, imaju neverovatne postavke. Nazalost ili na srecu, ne uspeju svi u tome .
ps.
Mislim da smo izasli iz ideje zbog koje je tema otvorena. O svemu ovome pisemo i u ostalim temama. Ima dosta toga napisanog na netu i od strane NASIH starijih priznatih akvarista ( da ih ne nabrajam jer mozda nekog ne spomenem ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 4:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eto sad zadjosmo u teme zbog kojih ljudi i izbegavaju morsku akvaristiku.
Koristim priliku da napomenem da NISTA OD OVOGA ne morate znati kada krenete sa morskom akvaristikom. U nekim slucajevima neki od nas vole da se posvete mnogo vise, i da o tome diskutujemo ali ovo su tek finese, a ne obavezne stvari.
Voleo bih da imate to na umu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 10:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo ceka i svakog pocetnika u slatkovodnoj. Evo, sad na godisnjem odmoru saznam da mi jedan prijatelj iz obliznjeg grada ima akvarijum od 80-tak litara. Na pitanje zasto mu staklo zvrlji prazno : Pa znas, stalno mi voda bela. Nekada pozeleni, a imao sam problema i sa algama. Iako sam jednom mesecno menjao svu vodu, po preporuci prodavca. Imamo tu, u blizini lokalni shop. Jeftino nesto. Kupovao neke gupike za 150-200 din. itd.
Vecina vas zna tu pricu. Velika vecina tako krene, i tako zavrsi sa akvaristikom. Ne zele, nemaju kad da obilaze forume, citaju, saznaju. Vecina se uzda u lokalni pet shop.
Morska. NISTA NIJE BOLJE. Staklo je najjeftinije u celoj prici.
Koral xenija 15 e. Jos kad ti sloze pricu, dodje da je xenija visoko rangirani SPS koral. Da ne pisemo o ovim malo zanimljivijim koralima koji su iznad 25e po fragu.
Grejac. Ni slucajno neki atman sa laznom temperaturom. Obavezno neki od 2500 din. pa navise. Sto je sigurno, sigurno.
Rasveta. Ako nije iz EU, ili preko bare, i ako ne kosta 500e pa navise, to rasveta nije. A i u ostalim stvarima prica nije nista bolja.
Moze i obicna pumpa ali Jebao je jebao. Das 150e i da te vidi Bog.
Slazem i sa ljudima koji kazu : Ako zelis udobnost, sigurnost, stalez i sve ostalo naj, ti ces voziti Mercedes ( npr ). U suprotnom kupi Yuga, pa vozi se. Sa druge strane, ako moram da kupujem svaki koral. I ako na njima potrosim 200 ili 400 i vise eura, normalno da cu da potrosim i na opremi vise para da osiguram zdrav ambijent i nekakvu sigurnost (?).
Razumem i jednu, i drugu stranu. Kriza je ( mada nepamtim kada je bilo bolje ), i akvaristi se dovijaju na razno razne nacine. Jedni imaju para za kupovinu renomiranih stvari, korala, svega i svacega. Drugi se dovijaju na razno razne nacine uz tehnuku Uradi sam, pomoc prijatelja, poznanika i dobre duse, i da ne zaboravim - Kineze. Jedni su oduvek kupovali lepa kola i vozikali "ribe" do livada i sumaraka, dok su drugi boravili kod mehanicara i ulizivali u ..... da ih ne bi odrao.Bilo je tako, bece tako.
Ako ste imali na umu da morsku priblizite ovoj drugoj grupi, onda vam je tema promasena. Za ovu prvu grupu se nebrinem. Takodje, medju nama se zna za coveka iz Zemuna, zna se da se riba moze poruciti po jeftinijoj ceni, kao i korali preko coveka iz Vojvodine, zna se za jos par ljudi koji mogu da vam obezbede nesto od opreme uz osmeh i toplu rec. Beograd ima i coveka koji ima radnju, ima jos par njih koji se ovim bave inkognito, ima grupu koja je voljna da u vecini stvari pomogne. A sta da rede oni u Nis, Sombor, Krusevac ....
Opet odoh na siroko ...
Osnova je : Citajte, ucite pa zakljucite da li ste spremni za ovakvu avanturu. Da li moze morski akvarijum od 80 litara ( manje ne bih preporucio NIKAKO ! ), za nekih 300e-400e . Jer manje od ove sume moze da vas izadje samo ako dobijete na poklon vise od pola stvari.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zeki972
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2010
Poruke: 176
Lokacija: Sisak

PorukaPoslao: Ned Okt 04, 2015 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

_Petar_ ::
E super sto si sad produbio ovu temu, bas me zanimaju detalji.
U cemu je problem kada LED dolazi iz jedne tacke i zasto se razlikuje MH i LED po tome?
Jedino sto mi pada na pamet je da ce "shimmering" da bude izrazeniji.
Sto se tice algi, u potpunosti si u pravu, jer 6400K itekako prija algama i podstice njihov rast. Medjutim, ja kada sam testirao toplo bele neonke ranije, i gro-lux cak, dosao sam do zanimljivih rezultata. Naime, ako napunis akvarijum (recimo mekanim) koralima, oni zaista dominiraju hemijom u vodi da alge jako tesko mogu da opstanu. Bez obzira na spektar. Zvuci cudno, ali u praksi vrsi posao.
Drugo, sto se tice algi, meni su se recimo limpeti (prilepci) pokazali sjajno. Oni imaju zube sacinjene od najcvrsceg materijala na planeti i samim tim gule sve, cak i Koralinu. Mnoze se jako dobro i ja ih recimo imam nekoliko stotina u 60L. Pokrivaju i staklo i kamen i alge jednostavno ne mogu da krenu.
Eto to su neka moja resenja za akvarijume sa toplijim spektrom.


meni ATS je osvjetljen LED reflektorom toplo bijele boje i rastu alge kao lude
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 3:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikuro, nemoj tim tonom da odbijas ljude od ove price, nema razloga za to. Sve se moze kad se zeli, i te finansije pokusavamo da smanjimo na minimum ovde koristeci svu opremu iz slatkovodnih akvarijuma.
Pokrenuli smo ovu temu kako bi smo spustili loptu izmedju slatkovodne i morske akvaristike, i pokrenuli prijateljsku saradnju u vidu razmene iskustava i sirenja ove grane akvaristike na ovim prostorima.
Vec smo se slozili da morski akvarijumi mogu da budu izuzetno skupi ako neko zeli da ulaze u to mnogo finansija, medjutim ima dosta clanova na ovom forumu sa morskim akvarijumima koji kostaju mnogo manje nego sto navodis, a i litraze su im manje od 80L u nekim slucajevima.
Neka se jave ljudi i neka podele svoja iskustva sa svima uz fotografije akvarijuma. Kratko i jasno.

Evo ko ima zivaca da pogleda ovaj interesantan video.
Covek je poceo davno da se bavi morskom akvaristikom i usao je u to sa iskustvom iz slatkovodne akvaristike.
Mislim da je primereno ovoj temi, i njegovi jednostavni primeri akvarijuma ce mozda nekoga inspirisati.

https://youtu.be/BJnZIbmLJ8g?list=PLBaMLrfToJyzF88glgb1qiwGmCJvR_5qs
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 3:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Molio bih vas da pogledate ceo video ako je moguce, jer covek prica o Low-Budget sistemima o kome smo vise puta pricali na forumu.
Svakako mislim da je njegovo objasnjenje i iskustvo mnogo detaljnije od svega sto smo na forumu do sada pisali.
Meni se ovaj pristup jako svidja, kao i sama estetika ovih akvarijuma.
Voleo bih i da postavljate pitanja u vezi sa ovim ako ste zainteresovani.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 10:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mogao bi nekad i smajlic da upotrebis ( sem ako ne pretis ) Smile . Vidis kako je lepse sa smajlicem.
Nikoga ne plasim. Samo iznosim cinjenice. A naravno da bih voleo vise njih da se ukljuce u morske vode. Imamo dosta talentovanih akvarista koji su od kocke ( uvidevsi gresku ) presli na veci sistem i dokazali, i dokazuju da umeju da izadju na kraj sa izazovima.
U mom pisanju imate istinito objasnjanje. Da svaki pocetak moze da vas odvede na jedan od dva puta. Jedan je : Kosta ce vas akvarijum otprilike ko jedan prosecan auto. Ili : Procicete sa minimalnim ulaganjem ako imate prijatelje oko sebe koji imaju morski akvarijum, i pre svega, volju da vam pomognu.
Mislim da upravo ovakvim pisanjem spusta se lopta izmedju slatkovodne i morske. Kako ? Pa ne zvucimo ko pojedini prodavci pet shopova. Ovako, realnom slikom upoznajemo hobistu sa onim sta ga ocekuje. Sto je mnogo bolje.
Da nisu poklonjeni i razmenjeni korali izmedju nekolicine akvarista, morska bi se danas svela na manji broj aktivnih akvarista. Da se ne lazemo. Da je ostalo na suvom, tj na suvo informisanje, ili ti, na razmenu iskustava, ne bi nas bilo ovoliko. Jer ta iskustva imamo i od drugih ljudi ( kao sto sam napomenuo pre, imamo i stare morske vukove u Srbiji ), a koje ne mogu da citiram jer su zastitili svoja dela, i pisanje. Ali je vecina nas procesljala svaki detalj tih tekstova.
Novo doba. Idemo s vremenom, i industrijom. Tako cemo napredovati, tako usvajamo nove detalje, nekad ti detalji su bolji i korisni, nekad ... promaseni u osnovi. Takva je morska danas. Kada se dovoljno rasiri morska, kada bude pristupacna oprema, zivi svet, bice i mnogo vise ljudi u njoj.
Sto se tice profesora Juan-a. Pionir morske akvaristike. Takakv mu je posao bio da je imao to zadovoljtvo da radi ono sto je voleo i ujedno istrazivao morski svet. Mnoge ideje tih pionira se i danas primenjuju. Osnova je ostala ista ali se neki drugi detalji menjaju.
Pitacu nesto konkretno : Petre, imas li neki koral na poklon ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Korale na poklon uvek. Evo ti i smajli. Smile
Sto se tice "starih morskih vukova", oni mnogo jure perfekciju, a to kosta boga oca. Ja nisam iz te price da pucam milijarde za ultra fluo boje korala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
skalar 10
Akvarista



Registrovan: 05 Dec 2011
Poruke: 79
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 7:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se plasim morske akvaristike a ne znam sto.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2016 3:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tema za 5+ Da je malo oživim.

Strah od morkse akvaristike leži u jednom skoro u svakoj religiji definisanom grehu a to je lenjost. Lenjos da nešto saznas, da nešto uradiš probaš vidiš, da istraješ u nečemu...

Zasto lenjost?
Održavanje: Biljni akvarijum nije biljni ako imas 3-4 ove 2-3 one biljke 10 neoniki 5 koridorasa. To je akvarijum sa ribama tu su neone dominanta vrsta. Ko je imao stvarno biljni akvarijum zna koja je muka odrzava ti ga. Samo usisavanje podloge je mukotrpan proces. A gde je trimovanje, vađenje, presađivanje biljaka.... Full biljni akvarijum je kao da imaš malo dete. Promena vode ne menja se 5 10% već 40%. U poredjenju sa tim odrzavanje u morskoj je laganica osim ako sebi sami hobi ne zakomplikujete.

Hemija i testiranje Slatku vodu ne testirate? Ne sipate nista za prihranu? Sta ono bese problem u biljnom kalijum gvozdje co2 tvrdoca vode... Shvatam kako moze biti problem jako je tesko za morsku jer ne ide u 1 bočici na kojoj pise 2 čepa 2 puta nedeljno.

Cena Uf ovo je svima nama boljka. Para nikad dosta. Mogu da shvatim da je skupo nekom ko ima decu i nema vremena posle posla da radi nesto drugo. Al ako dodjete sa posla i gledate tv i jedete dok ne zaspite i kukate kako je nesto skupo onda ste lenji.
Niko vama ne kaze niti vas tera da od 1 plate kupite sve niti da sve odjednom kupite. Nadjite da raite nešto van posla ko zna mozda se pokazete bas u tome nečemu uspešni pa na kraju napravite akvarijum a neki vikendicu kuću možda čak i biznis. Ja radim za minimalac, pa kad posle 12h dodjem kuci ja uzmem da obradjujem slike i pravim 3D modele bar 3-4h i evo sad sklapam morski.
Šta je skupo je dosta relativno. Za mobilni 300e nije mnogo al za akvarijum jeste? Sta radite sa tim telefonom? Ajde ovako ko na ovom forumu ima android i na njega je snimljenu aplikaciju da izmeri LUX rasvete tom telefon nije skup jer ga korisi za nešto sem za zatupljivanje.

Postite malo! Kad kažem postite ne mislim da ne jedete čvarke i slaninicu sa jajetom za doručak svake srede i petka već da se jedno vreme odreknete nečega što vam je drago a znate da nije dobro po vas. Jeste teško al kad imaš cilj i zeliš nešto jako onda i nije. Ako nemate jaku želju batalite morski kupite zeca i izveditebga u setnju ne trebase baš svega odreci.

Ljenjos je uzeti i prvu informaciju koju na koju naletiš na netu. A to je jako veliki proble. Većina nas zna engleski i gleda američke postavke koje u svom sklopu imaju svega i svačega a to je loše. Oni su dobri al nemci razbijaju. Kad su u Americi smatrali da je uspešan morski akvarijum ako alge rastu na sve strane u Evropi su gajili lps. Kod njih je to toliko prešlo iz hobija u nadmetanje u trošenju para a dosta te opreme je priča Carevo novo odelo tj ako je skupo onda valja i ja se osećam bolje. Predlažem vam da odete na BRS TV i tamo pogledate snimke predavanja i rasprava sa MACNA okupljanja.

Navikli smo da nam sve bude servirano lako i na dobvat ruke tehnologija nam je omogucila da lenjost postane jako sladak greh.

Sta je vrhunac nečega danas je jako teško definisati jer živimo u periodu gde televizija i pop kultura postavlja standarde nazalost. Za mene je vrhunac je stabilan sistem koji zahteva minimum intervencija od strane akvariste pa makar to bila i tegla sa mahovinom i jednom kozicom.

U morskoj akvaristici samo je voda slana morska akvaristika je slatka Laughing

Ako sam nekog uvredio ovim izvinjavam se nije mi bila namera, svoj gnev usmerite na pp nemojte rušiti temu. Ne zamerite i na pravopisnim i štamparskim greskama Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
corvus
Akvarista



Registrovan: 23 Okt 2013
Poruke: 237
Lokacija: Beograd-Krnjaca

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2016 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je morska akvaristika manje vise odbojna jer vise volim barski i recni ekosistem od morskog moj san je 40 000 litara recnog ekosistema ,

uvek mi je lepsa bara od mora ,, nekako mi cudno i odbojno deluje morski ekosistem,,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Jul 26, 2016 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

corvus ::
Meni je morska akvaristika manje vise odbojna jer vise volim barski i recni ekosistem od morskog moj san je 40 000 litara recnog ekosistema ,

uvek mi je lepsa bara od mora ,, nekako mi cudno i odbojno deluje morski ekosistem,,


E ovdje se moram sloziti s tobom Very Happy
Takodje bi 40 000 litara reckog, a volio bi se oprobati u 100l morskog, ali jednog dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Zašto se riba razboli? LouzaWeah Bolest 3 Pon Apr 26, 2021 8:32 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi tomica Upoznavanje 1 Sre Sep 27, 2017 9:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Biljke za slatkovodni dzonib Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Maj 31, 2017 8:29 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribice za slatkovodni akvarijum ja_sam_zlatna_ribica Početak u akvaristici 3 Ned Jan 29, 2017 12:17 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav akvaristi,evo i mene 3per88 Upoznavanje 1 Pon Maj 09, 2016 1:15 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License