Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 gornje ojacanje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
cile
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2014
Poruke: 12
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav ,treba mi jedna pomoć oko ojacanja,dali mi treba za akv 90x40x40 od 8mm.I dali se lepi za bočne strane, ili mogu da budu kraće,barem po 2cm,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 9:34 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je zalepljen kako treba, onda ti ojacanja ne trebaju. Svakako, nista nece skoditi ni ako ih zalepis. Sem, sto ces malo skratiti prostor tj prlilaz sa gornje strane.
Jesi punio akvarijum do vrha ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cile
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2014
Poruke: 12
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Punio sam,ima oko 1mm stomak,prazan,bez podloge.Mislim sa podlogom je manji,vodeni stub ida nebi imalo problema,nisam pametan.Problem je sada kako da zalepim ojacanje...?,malo je nepristupacno,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako je nepristupacno gornje ojacanje, pristupacnije je od donjeg. Smile

iako stomak nije veliki, ja sam uvek za ojacanje. sigurnost je najbitnija.

imas vise nacina da zalepis ojacanje. jedan je taj, da uzmes 2 staklene lajsne i zalepis uzduzno. mogu da budu kraca za 2 cm od unutrasnje mere, mogu i vise. ako ces ostavljati mesto u cosku za kablove ili crevo od vazdusne pumpe ili za prelivne cevi, mozes da ostavis i 2-3 cm od ivice do ojacanja.

drugi nacin je da zalepis jedno poprecno ojacanje, sirine 12-15 cm, po sredini. njega mozes da zalepis s unutrasnje strane, znaci i ono da bude duzine 40 cm kao i bocne stranice.

treca varijanta je najlaksa, i mozda malo lepsa gledano s tacke lepljenja i koliko se to vidi, a to je da poprecno ojacanje zalepis odozgo, na stranice akvarijuma, ali onda mora da bude duzine 40 cm + 2x8 mm = 41.6 cm . e sad, koliko ti se to uklapa ukoliko si planirao poklopac il nesto najbolje vidi sam.

poprecna ojacanja ponekad smaraju kad trebas da radis nesto u akv, ali mozes da se naviknes.mozda su uzduzna malo prakticnija...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 5:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na te dimenzije, mislim da su dovoljna samo ojacanja duz prednje i zadnje strane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

100*45*45 od 8mm 2 kom lepio ih ja amaterski, nekada... Bez ojacanja i dan danas drze vodu.... Samo opusteno, stomak 1-2mm ni tu ni tamo Smile


Poslednji izmenio Anboy dana Pet Okt 09, 2015 5:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za 1 mm, zaboravi ojacanja. Nema potrebe. Ajd uslikaj taj akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cile
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2014
Poruke: 12
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam,na odgovoru,na moje pitanje,sada mi je malo lakše ,i slikacu akv,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License