Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 aktivni ugalj i zeolit Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nikouro
Urednik
Urednik

Registrovan: 14 Feb 2010

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hmmm ... ako sam dobro razumeo, za razliku od slatkovodne, u morskom sistemu mozemo vratiti ne/aktivni ugalj posle ispiranja u cesmusi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 1:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Laki
Urednik
Urednik

Registrovan: 14 Jan 2014

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
hmmm ... ako sam dobro razumeo, za razliku od slatkovodne, u morskom sistemu mozemo vratiti ne/aktivni ugalj posle ispiranja u cesmusi ?

Da ,upravo tako i on tada funkcionise kao mehanicki filter matrerijal koji se ispira s vremena na vreme,al zbog njegove "PRistupacne" cene isplativije je menjati ga 100% jednom mesecno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik

Registrovan: 14 Feb 2010

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je dobra tj korisna informacija. Sasvim suprotno od primene u slatkovodnoj Wink
Laki
Urednik
Urednik

PorukaPoslao: Čet Okt 08, 2015 7:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

trenutno se u mom filteru nalaze ove stavke:
Aktivni ugalj
Image

i

Fosfat/silikat odstranjivac
Image

izmedju te dve medija filter vrece je srednji plavi sunjdjer a na skimu povrsine je vata koju menajm svaka 3-4 dana.
No 1
Akvarista

Registrovan: 17 Avg 2009

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako doziras ak.ugalj i na koliko ga menjaš?
Laki
Urednik
Urednik

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ovaj koji koristim ide 1,5 ml po litru-ja koristim oko 180g na 125l, a da me pitas kako sam dosao do te mere ne bih ti znao reci.
Menjam ga na mesec dana.
Dok fosfat/silikat otstranjivac je aktivan oko 8 nedelja mada msilim da je mesec ipo dana sasvim dovoljno da bude u akvarijumu dok ga ne zameni novi

Poslednji put izmenio Laki dana Ned Jun 04, 2017 10:31 pm, izmenio ukupno 2 puta
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Easy Life Algexit i Aktivni Ugalj? NARCOS Alge 3 Sub Sep 14, 2019 1:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit - Za vocarstvo Mark Filteri i pumpe 3 Ned Dec 18, 2016 12:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka aktivni ugalj nikouro Filteri i pumpe 11 Uto Jun 03, 2014 6:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera florena i aktivni ugalj?? Stasi Biljke 6 Pon Jan 28, 2013 8:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zeolit ili ugalj lazar96 Početak u akvaristici 30 Uto Jan 01, 2013 12:57 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker