Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 lysmata kuekenthali Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pored lysmate wurdemanni postoji jos jedan veliki borac iste vrste i zove se lysmata kuekenthali.Poznato nam je da lysmata wurdemanni ima 50% sanse da ce se okomiti na staklene ruze te se preporucuje iz tog razloga unosenje bar 3 ezemplara na 100 litara morske vode,dok su sanse po misljenjima akvarista na cije sam postove nailazio ispitujuci problematiku staklenih ruza(jer ih imam u pozamasnom broju) da ce ih kuekenthali tamaniti preko 70%.
Danas sam uneo dva primerka te cemo ih kroz ovu temu pratiti .
Posto su jos uvek pod stresom od unosenja u sasvim nov prostor nemoguce je bilo uslikati ih te sam sliku preuzeo sa interneta
Image

Prirodno staniste im je:Obale Indonezije,Indopacifik,JApan,Sejseli,Srilanka,Juzna Afrika,Zapadni pacifik,
Omiljena hrana im je Artemija,smrznuta hrana,staklene ruze.
Minimalna velicina akvarijuma za drzanje ove kozice je 50l(preoruceno od strucnjaka).
Rastu do 5 cm i veoma su nezahtevni.
U borbi protiv staklenih ruza preorucuje se isposnicki rezim ishrane kako ne bi dolazili u kontakt sa ostalom hranom(znaci ribe hraniti onoliko koliko im ej potrebno kako nista ne bi ostajalo za njima).
Praticu ove dve pa cu vas u narednom periodu izvestavati koliko su zaista efikasne ili je to samo mit.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 09, 2015 10:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Okt 10, 2015 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro da je identična po obliku kao Jadranska kozica. Super, neka je sa srećom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2015 4:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Laki, sjajan i vrlo edukativan potez!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Pon Okt 12, 2015 5:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meereasserlexokon mi je izvor informacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Morska kozica - Lysmata wurdemanni - ... Atanas011 Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Okt 14, 2016 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Potrebne dve Lysmata wurdemanni kozice tiviam Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Avg 18, 2016 11:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Lysmata amboinensis - ponuda Atanas011 Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Jul 14, 2016 10:52 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License