Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uradi sam - Viseca mini hauba Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2015 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da osvezim malo temu. Ideja je odlicna i sam sam pre godinu dana sebi napravio ovakvu haubu od kanalizacione cevi. Nije lose izgledala, jeftina je i lako se pravi. Sada sam resio malo na estetici da poradim. Npr, proslu sam sekao ispod precnika, otprilike dve trecine kako se svetlo ne bi rasipalo, i tako sam imao utisak da mi cev visi u sobi. Dakle ovaj put sam je presekao malo iznad polovine i tako izbegao valjak koji me je ubadao u oci stalno. Poklopce sa strane sam isekao tako da se uklope u cev, i smestio ih par cm unutra, nalik na ADA grand solar.
Image
Posebno sam posvetio paznju zavrsnoj obradi. Hteo sam da bojijem onu polu metalik boju koju skupe fabricke rasvete. Dakle da bude crna i da ima one svetlucave tackice, a da pri tom bude matirana. Od sprejeva koji su najlaksi za nanosenje sam odustao posto ni jedan nema tu boju, a od tapeta zato sto nisam toliko vest da ih zalepim. Dobro sam presmirglao sve, svaku ivicu obradio da sve izgleda sto bolje moze.
Setio sam se zorkalux antika boja kojom sam farbao gelendere u stanu, ali je ona previse svetlucava, tako da sam nju pomesao sa obicnom crnom mat bojom i nadam se da cu dobiti izgled kakav sam zeleo. Cim se osusi kacim slike.
I da, kako je hauba sada plitka, jedino T5 dolazi u obzir od rasvete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 16, 2015 5:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sub Okt 17, 2015 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako sam ja sklepao; samo se spusti iza akvarijuma i nasloni na isti, ako mi zasmeta prilikom ceprkanja mogu da ga pomerim unazad(naslonim na zid) i opet ostaje svetlo.


Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2015 5:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno resenje Smile .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2015 5:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala kolega, ostala je druga polovina cevi koju cu praviti ovih dana, otvoren sam za predloge...
Isprva sam hteo da napravim kao one fabricke, da se oslanja na bocne stranice u cetiri tacke, ali ovo mi je bilo brze resenje i sad mi se cini bolje jer nema tih "nogica" sa strane da smetaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2015 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo Djokicu, odlicno sklepano Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2015 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si u mogućnosti da slikaš i unutrašnju stranu haubbe Very Happy
Planiram praviti istuu Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Ned Okt 18, 2015 6:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mislis na moju, trenutno sam na poslu.
Ispod kao i kod drugih - dva grla i alu-folija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Pon Okt 19, 2015 2:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Mirche01 - Postimage ga danas nesto tupi, pokusacu kasnije...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Uto Okt 20, 2015 1:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo mirce, ovo je doduse druga polovina cevi ali isto je, sa donje strane gledano...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napravio i drugi deo sa malim postoljem za hranu...

Image

Image

Image


gif image hosting
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ahaa hvala ,a kako si napravio ova postoljaa za ove haubice Smile
Vjerujem da mnoge zanima kako si to uradio , od čega su i sve ostalo ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Djokic
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2014
Poruke: 153
Lokacija: Zvezdan, Zajecar

PorukaPoslao: Sre Okt 21, 2015 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zica za armaturu, sestica cini mi se.savijena izvarena...
Verujem da ima i prostije varijante al' sta cu kad volim da varim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Čet Nov 12, 2015 10:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
kukice sa navojima...kostaju oko 0.20 - 0.30 centi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 9:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje samo. Da li je bolje farbati sprejem ili prelepiti crnom folijom. Kako sprej prekriva plastiku od cevi?
Razmisljam o jednoj sijalici od 9 ili 11watt. Da li ce to mnogo da greje haubu od cevi? Ja sam sekao po sredini i stavio cepove po pola kao nogice sa strane da naleze na staklo. Imam napred i nazad lufta po 3-4 cm izmedju poklopca i cevi da bi se bolje hladila
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Maj 25, 2016 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je bilo lakše i bolje sa sprejom. Lagano išmirglaš cev i naneseš sprej (mislim da sam dva ili tri prolaza radio). Ispalo je odlično i nije se ogulilo, mada uz rezervu pošto odavno ne koristim (radilo je oko godinu dana sigurno)
Nije se nešto mnogo grejala cev, isečeni čepovi su isto bili nogare ali izdizali samo nazad oko 2-3 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejanje mini odgajivacnice zimi Zivadin Razno 1 Pet Sep 03, 2021 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mini odgaivacnica - Baia Baia Uradi Sam (DIY) 16 Uto Avg 11, 2020 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Hauba za kotobuki akvarijum ninoslav030 Uradi Sam (DIY) 5 Pet Apr 03, 2020 10:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternathera Mini boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Feb 20, 2020 1:41 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License