Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Identifikacija crva ili cega vec Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2015 6:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel zna neko o cemu je rec?


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2015 6:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2015 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bristle worm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2015 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne diraj ga prstima.
Zastitne rukavice su deo pratece opreme za morske akvarijume :

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 11:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ga dirao prstima. Koliko sam se uspeo informisati koristan je ali brat bratu mnogo je ruzan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uz dovoljno hrane za mesec-dva imaces dovoljan broj ruznih pomagaca u akvarijumu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ih imam dva komada, jedan je bogami veliki do 10cm a drugi bas mali. Kazu da je koristan komunalac ali meni opasno izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludwigia
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 26 Okt 2014
Poruke: 78
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Ne diraj ga prstima.
Zastitne rukavice su deo pratece opreme za morske akvarijume :

Image


Koje su potencijalne posledice. Recimo prilikom menjanja vode ako slucajno dodirnemo neko od slicnih stvorenja?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo boli pa prođe, zavuku se oni u kamen nije se tako lako ubosti na njih. Nema dugotrajnih posledica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andjelija
Akvarista



Registrovan: 29 Nov 2012
Poruke: 432
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Okt 26, 2015 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskustvo iz prve ruke. Premstajuci jedan kamen sa peska sa sva 4 prsta sam pritisnuo jednog velikog crva.. Rezultat je da u kozi ostane stotine sitnih iglica, ali tankih tankih, vise kao dlacice...
Sprao sam ih pod vodom i istrljao kozu peskirom da ih skinem. Neprijatan osecaj peckanja traje mozda jos sat vremena i onda nista...

E sad, da su moji crvi manje toksicni od drugih, ili ja ne reagujem na to preterano, ali nista vise od toga se nije desilo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 8:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nikouro ::
Uz dovoljno hrane za mesec-dva imaces dovoljan broj ruznih pomagaca u akvarijumu Smile


Ako je tako onda cu da ga izbacin prvom prilikom kad naletim na njega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 8:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To bi ti bila najveća greška, ovo je mnogo dobar čistač svega i svačega.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@andjelija
Taj tvoj neki mnogo fin smeh
@Bojan
Ma ne diraj to jadno stvorenje. Nece ni on tebe Smile
Korisni su u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Uto Okt 27, 2015 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene su se crvi lepo razmnožili i ima većih primeraka čak i do 15.cm. Gledam ih noću kad izlaze , iz svih šupljina u kamenu i ostalo. Jedu sve, odlični komunalci.
Što se tiče, dal su opasni , kazu da jesu. Čuo sam od čoveka, da se ubo na crva i da se toliko češao, da zamalo nije izgulio kožu s dlana. E, sad, kako koji organizam reaguje na njih, pitanje je. Ja sam sebe ubedio da je koristan, kao što kaže većina i ne bih ga vadio iz akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Identifikacija nezvanog gosta Stefan89 Ostali Stanovnici 0 Pon Jun 12, 2023 2:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija bilja nebojsar Biljke 7 Sre Maj 24, 2023 4:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka identifikacija ribe damirski Ribe 4 Sub Mar 27, 2021 12:22 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija puža Vecha Ribe 2 Sre Dec 30, 2020 3:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Identifikacija puža. IvanBo Ostali Stanovnici 7 Uto Nov 10, 2020 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License