Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koja je ovo biljka? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhh, rezultat plutanja po vodi je povijanje listova na dole, tj. kao da bezi od svetlosti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 7:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 8:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj žuriti sa zaključcima,imenjače,nego mi reci da li je taj pelcer sa površine počeo da pušta korenčiće uzduž stabla,da li se razlikuje lišće koje izlazi od lišća biljki koje su zasađene,i to u odnosu na mlađe i staro lišće(po obliku)?Kako u međuvremenu napreduju posađene biljke u odnosu na ovu što pluta?
Ako ne propada na površini,pusti je još da pliva.Ja još nisam sreo stabljikastu biljku koja voli da se krije od svetla.Možda je neki drugi uzrok....
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlada_va
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 166
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije poceo da pusta nista, od dva lista na stablu jedan je pozuteo a drugi poceo da zuti i oba su se okrenula na dole, po meni znak da biljka propada. Ubacio sam malo pre diy co2 pa da vidim da li ce na neki nacin pokazati napredak... Ostali pelceti tapkaju u mestu ni napred ni nazad, sem sto je jedan pustio novo stablo i iz stabla rastu novi listovi (mali su jos uvek).. ne mogu da ga slikam zato sto sam ga sakrio medju cripte
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidim da si na slici koju je postavila Simici789 pronašao sličnosti sa svojom biljkom,pa da ti kažem da je na slici biljka koja je veoma laka za gajenje,i ta ti ne bi pravila ovolike probleme.Jedina "opaka" Hygrophila je pinnatifida,a i to je uglavnom samo ako je uzmeš iz emerznog gajenja.
Mene čudi to što ne pušta korenčiće i što ne raste brže.
Sad mislim da je bez smisla pogađati šta je,dok ne razvije nove listove.Nadao sam se da ću moći da ti pomognem,al eto...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Koja vrsta je najlepsa? Mirela Početak u akvaristici 4 Uto Jan 31, 2023 12:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je ovo riba? pubicna__kost Razno 4 Sub Mar 19, 2022 6:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plutajuca biljka ili ne? Rooster Biljke 2 Pon Feb 07, 2022 7:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je hrana? Uros Kg Ishrana 2 Ned Maj 16, 2021 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljka je prerasla i pocinje da izbij... uki01 Biljke 1 Pet Apr 09, 2021 10:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License