Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 500 kg juzne amerike :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Sep 04, 2015 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@ nesa temperatura vode je 28 stepeni ...
@ noik Hvala Smile dogovorićemo se lako kao i uvek do sad Smile jel im baš bitno da je pesak ?vidim da i ivaj pljuckaju i izbacuju kroz škrge . pretpostavljam da ova granulacija može da se zaglavi u škrgama pa zato treba sitnija . Pre nego što sam uzeo ovu granulaciju razmišljao sam o tome da u zadnji plan stavim jos malo krupniju granulaciju da se bolje ukoreni bilje a napred taj finiji pesak ali sam odustao jer bi se vremenom izmešalo sve a i izgledalo bi mi kičasto ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Sep 04, 2015 4:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Pet Sep 04, 2015 6:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa najbolja varijanta je pesak. Ne moze da im se zaustavi u skrgama ali lakse se hrane kada je sitnija. Sto su veci lakse ce izaci na kraj sa tom granulacijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 2:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto mi je tema prebacena u DIY osvrnucu se i na finansijski momenat jer bih voleo da ljudi vide da akvaristika i ne mora da bude luksuz i da za relativno malo para moze da se napravi mnogo veci aq nego da se kupuje nesto firmirano . Takodje video sam komentare tipa " ma idi u radnju i kupi sljunak ili pesak '' sto mislim da nije u redu i da je ispravnije posavetovati nekog npr. treba ti kvarcni sljunak granulacije 2 do 3 mm i sl . A dali ce taj neko izguglati neko stovariste ili otici kod komsije koji radi peskarenje ili otici u radnju na njemu je da se snadje . Necu nista reklamirati a ako nekog zanima moze na pp da dobije odgovor .
Cene nisu bas u dinar ali tu je negde Smile
Staklo 80 e
Silikon Sudal crni dve tube 15 e , jos jedan obican crni najjeftiniji za zadnju stranu filtera 200 din
Metalne kutije za ram postolja 9 m oko 1200 din
Matice , srafovi , podloske za stelujuce nogare oko 300 din
Uljana boja crna litar 300 din
Majstora koji je vario ram sam platio 5 dolara po satu (10 dolara ukupno) Smile
Iverica sa abs i kant trakama oko 4000 .
Kvarcni sljunak 50 kg po 50 din = 2500 ( bilo je i jeftinije ali meni preveliko cimanje )
Pumpa Sobo 1200 l/s
Sudjer za filter 3 kom x 200 din = 600 din
Litar keramike 600 din
EASYSTART i FFM , biokugle imao od ranije
Crna mat samolepljiva folija 500 din
Led traka 5630 3 metra 1000 din ( koristicu staro napajanje od racunara umesto drajvera )
Lexan 600 din duzni metar
Ribe kupljene direktno od odgajivaca i tu necu navesti cenu zbog reklamiranja ali cu reci da sam prezadovljan ribama . ( ovde nije bila bitna cena vec kvalitet i naravno podsticaj entuzijazmu )
Ostalo sam imao od ranije i naravno moj rad nema cenu jer sam uzivao dok sam se igrao oko svega
Naravno koga mrzi da radi sam ili nije siguran u sebe uvek moze da plati sve nekoliko puta vise naravno.Ovo je osvrt namenjen onima koji bi zeleli da se bave akvaristikom misle da nisu finansijski u mogucnosti gledajuci cene gotovih proizvoda .... nadam se da nisam prekrsio neko pravilo foruma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 8:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf, prebacio sam je dok je bio akvarijum u fazi nacrta i pitanja u vezi izrade. Mislio sam da češ u Akvarijumima da nastaviš sa napravljenim. Sad sam tek obratio pažnju.
Hoćeš da je prebacim ovako u "Akvarijumi"?
Ako želiš, napiši samo da li ostaje ovaj naziv teme a ova poruka će se samouništiti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prebaci u Amer'ku Smile Potrudicu se da bude sto vise biotopski . I ja sam mislio da cu stizati vise da slikam i detaljnije objasnjavam faze izrade ali sta je tu je ... da ne otvaram novu neka ide ovako sa ovim diy uvodom tamo ako se slazes .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Sep 09, 2015 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ode Smile
Neko voli da mu je sve na jednom mestu, od lepljenja do svih izmena. Neko voli svaku fazu pojedinačno kao temu. Kako god voliš, uvek možeš i da linkuješ teme ...
Bila je u DIY da bi dobio što više pomoći oko pravljenja, posle kako se nastavilo mi ispalo iz vida da je ostala tamo. Moja greška Smile

Ne znam kakve su te tetre. Meni je rodostomus omiljena jatna riba. Bile su prvo limun tetre koje su ginule samo tako, skoro svaki dan jedna. Zamenio ih sa rodostomusima, na skoro punoj veličini, Tek je u skorije vreme jato od oko 25 komada spalo na nekih 17-18 komada. Geofagus može toliko da zine sigurno, za skalara ne verujem a veliki su, ali ih ne jedu Smile
Ne znam, stalno tu neko nekog gricka, tuče i slično ali relativno je malo toga sa kobnim posledicama. Uglavnom da se ustanovi ko je jači.
Dok sam imao živorotke video sam mnogo gore maltretiranje.

Mislim da bi ti rodostomusi lepo legli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2015 12:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U neku ruku bi jer su brzi i zivahni a i krecu se vise jatno u tim srednjim slojevima ali cini mi se da mi treba crvenkasta riba kao sto je ova red tetra sepia .Nisam ih nikad do sad imao , pa videcemo . Ono sto me zanima a video sam kod tebe su sekirice Smile Do sad sam vidjao samo cisto bele tj srebrne a tvoje mi se bas svidjaju .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2015 1:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako se retko nalaze, tj. samo kad ide neki uvoz. Vidi ako neko od radnji planira pa rezerviši. To su "mramoraste" ili "marbled" Carnegiella strigata.
Ne znam, meni je od 8 ostala jedna. Jedno 5 je moja krivica, nisam proverio kad sam vratio kondenzacioni poklopac (poklopac sa svetlom ne pomeram mnogo), još mi teško kad me neko podseti na njih Smile Uglavnom su statične i u jatu, među biljem na površini. Jako iskaču, ali baš jako. Za dve možda skalari, pošto se desi da nelete na njih dok ove kuliraju pa iskoče ko blesave i odvale se o poklopac. Mada su skalari krivi što su živi čim fali neka riba Smile
Uglavnom, imam problem da ih nigde nema po radnjama da opet napravim jato, prelepa riba. Dobro si me podsetio da probam opet neku rezervaciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2015 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Definitivno bi lepo leglo jedno jato tetri Smile Preporucujem Hyphessobrycon bentosi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2015 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

red tetra sepia tj Hyphessobrycon bentosi ja mislim da su to razliciti nazivi za istu ribu .Njih sam i planirao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Sep 10, 2015 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naleteo sam danas na serpe tj Hyphessobrycon bentosi ako im je to latinski naziv .
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Sre Okt 28, 2015 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

коначно сам нашао где ће ми одсећи парче лексана . убацио сам два метра 5630 на алуминијуму . Мораћу да пресвучем мат црном и да ставим неку дискретну ручку .
Image
Image

у међувремену су се пилот скалар (испоставило се да је женка ) и један од скалара које сам узео од Ноик-а упарили ... просто невероватно брзо су порасли и одрасли ( пре три месеца су имали око 3-4 цм ) . do duse i ja sam kriv Very Happy . tri vrste sveze hrane , tetra diskus i vipan .
ево и поносних родитеља поред икре .
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2015 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mogu da odredim koje je boje leksan, deluje plavo. Meni je zeleni i nisam lepio ništa gore, nekako mi lepo izgleda to zelenkasto svetlo. I ovako ti lepo izgleda, kao malo veća lampa Smile
Stvarno lepo izgleda.

Šta ima trenutno od riba u odnosu na onaj početak, da li je bilo nekih izmena, bilo je više skalara ... ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Noik
Akvarista



Registrovan: 28 Avg 2015
Poruke: 145

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2015 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad su pre krenuli Smile
Akvarijum je sve lepsi i lepsi. Kako su red headovi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Čet Okt 29, 2015 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa lexan je neka sampanj boja a ta plava koja se po malo vidi je od led trake . ubacio sam i po pola metra crvene i plave najobicnije led trake . ja ne vidim neku razliku u akvarijumu a predvidjeno je da vidim hoce li ta crvena pojacati boju serpama . jednog dana cu da razdvojim i ostavim to kao nocno svetlo . Sve ribe su tu plus 17 serpi o 2 Laetacara curviceps koje nisu bile planirane ali .... Hvala bogu ni jedno uginuce ili tako nesto . u planu da se ostavi samo dva para sklara ako budem imao srca da izbacim tri preostala . I geosima bi trebao tako redukovati brojno stanje ali kad odrastu . Sto se skejpa tice jos stoji kao prvog dana kad sam samo naubacivao sve random Smile)) i tu je u planu da se izbaci vecina usterijane i ubaci amazonka . u senku amazonke nana i ovi panjevi ili tako nesto . mada ribama se svidja ovako sa dosta mesta za skrivanje .

@ nikola i mene su iznenadili a red hedovi rastu lepo i dobijaju boju na perajima i za sad su mirni jedino oni se ne bore za teritoriju i cesto su u jatu sa altispinozama Smile)
i da jos nesto ... serpe su bile u jatu tri dana i bilo ih jepo gledati kako se krecu kroz akvarijum kao jato .... a onda su se odomacile Sad
evo i kraci video - ostao sam bez memorije u telefonu .

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početak Južne Amerike by DevilFish DevilFish Akvarijumi 54 Čet Apr 25, 2013 10:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 400l Juzne Amerike ViK Američki ciklidi 38 Sub Jun 16, 2012 11:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke Južne Amerike Atanas011 Biljke 2 Pon Feb 07, 2011 12:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License