Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa vodom. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima.Ja imam veliki problem sa vodom u akvarijumu,prvo cu opisati ceo sistem i akvarijum.Aq 150 cm x 50 cm x 66 cm oko 400 L.Rasweta juwel konzola 2x54 w.Podloga JBL Manado,3D DIY pozadina.Filtracija dva kanistera Sera UV Bio Active 400 i Atman EF4.Malo vrlo malo bilja jer nije biljni akvarijum.Od stanovnika imam Skalare,Japanke,Silver Shark,Plekostomuse,Koridoruse itd...to je od prilike to.E sad da predjemo na problem.Akvarijum je formiran pre oko 2 meseca mozda malo vise i nisam imao nikakvih problema do pre jedno 20-ak dana jer sam ga na tenane ciklirao bez ribica cak sam i sipao onaj serin start tj korisne bakterije u siporex prstenje.Voda je sada postala zekenkasto zuckasta znaci nije cista kakve je na ostalim akvarijumima,ali sto me vise iritira to su neke sitne cestice.To nije normalno koliko ih ima.Ispocetka sam imao samo Serin UV 400 kada su se te sitne cestice pojavile nisam mnogo obracao paznju,iako su i laici videli i pitali me zasto je takva voda ali se sve vise pogorsavalo tako da mi je drugar predlozio da ubacim motornu glavu da malo mulja vodu ali ja sam vise verovao da cu dodavanjem jos jednog kanistera resiti posao.Tako da sam pre dva dana ubacio i Atman EF4 kao pomoc jer sam pomislio da Sera ne odradjuje dobro posao.Ali cini mi se da je jos gore.Mozda ja ribice prehranjujem ako joce od viska hrane ili na to utice 3D pozadina ali ne bih trebalo.Ako iko ima neki koristan savet bio bih mu zahvalan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:16 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 2:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i tebi Smile
Daj neku sliku, ne vredi ovako. Može da bude i ovo i ono.
Recimo za čestice:
deak ::
Uzmes casu i izvadis malo vode iz akvariuma, sacekas da ti se voda smiri i ondak treba da gledas dal ta magla tako reci pliva kao male sitne zivotinjice. Ako pliva ondak imas infuzoriju.

Infuzorija su mikroskopski organizmi koji zapravo ne stete nasim ribicama, preterano namnozavanje infuzorije moze da dodje od preteranog hranjenja. Ne treba dodavati so, hipermangan ili bilo koji lek jer one su uvek u nasem akvariumu. Menjanjem vode ce jos vise buknuti jer su dobili sveze vode i vazduha.

Resenje je 3 dana ribicama nista od hrane a akvarium skroz zamotati krpom(koja se ne providi) i ugasiti svetlo. Posle tretmana eto nama kristalno cista voda.

Pre nego sto pocnes tretman prvo proveri sa casom dal je stvarno infuzoria.

Tema je ova:
http://www.akvarijum.org/forum.....t2787.html

Ako nije kvalitetna hrana, preterano se hrani, može da zeleni i od algi ... npr:
http://www.akvarijum.org/forum.....-t623.html

Znači bacamo pasulj dok ne vidimo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 9:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tesko da bi infuzorija opstala sa ukljucenim UV filterom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 12:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I meni je čudno, još kaže da ima 2 komada i atmana.
Ima sigurno ukupan protok preko 3000 lit/h.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo par slika nadam se da se vidi jer sam ih slikao telefonom a jos su smanjene pa valjda se vide te sitne cestice,a boja mozr da se vidi po ovim pecinama one su malo blize pa se vidi onako prava boja dok je pozadina tamne boje.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neso imam ukupno dva kanistera Very Happy Nisam lepo napisao moze i tako da se protumaci ja sam kriv.Sera i atman.Samo sam objasnjavao da je to pocelo dok sam imao samo serin,a od pre dva dana sam ubacio i atman.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je sera 1100 L/H a atman 1200 L/H.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 1:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Malo pre sam ponovo hranio i evo rezultata
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 2:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad je i infuzorija,od Atmana jer sam ga prekljuce prikljucio sistemu.Verovatno ce tako biti dok se ne formira filter.Ali to nisu te cestice o kojima sam pricao jer ovo je sada mlecna voda,kao da kanisteri izbacuju neku maglu,to mi je poznato kod tek oformljrnih akvarijuma i filtera.Pogledajte one prve 4 slike o tome bih zeleo da me uputite ako mozete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam pametan, deluje kao bakterijski bum od skoro formiranog akvarijuma pa ga UV filter sanira brzo. Možda je i hrana takva, ne znam koju koristiš, mada nisam imao prilike da vidim neku koja baš tako oboji vodu.
Nikad nisam koristio UV filter pa ne znam šta da ti kažem, nemam iskustva a ni pojma a niti sam ga ikad video u radu Smile Da ga nemaš, onda ne hraniš dva-tri dana, zamračiš akvarijum, ne pališ svetlo i to je to. Ovako nemam pojma, sačekaj nekog još ko zna.
Po meni se vidi da je voda blago zelenkasta i na onim gore slikama.

One čestice, siguran si da su čestice, nije možda kiseonik koji jaka pumpa rasprši po akvarijumu. Možeš da probaš da isključiš filtere i proveriš da nije od toga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ambis
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2015
Poruke: 10

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sacekacu koji dan da prodje ova mlecna voda,necu hraniti ribice ni danas ni sutra.Pa cu da pokusam ono sa casom da vidimo da se krece to i u casi ili ne.A probacu i to da ugasim kanistere.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Da li se moze ciklira ubrzati sa star... EmEmily Početak u akvaristici 3 Čet Jul 13, 2023 3:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License