Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako opušteno menjam vodu i ženi problem ne pravim :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 6:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hahhaha.. Znaci uvrces GA kako ti je volja, a zene zadovoljne. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 6:48 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Okt 31, 2015 6:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Hahhaha.. Znaci uvrces GA kako ti je volja, a zene zadovoljne. Smile


ajd, da ne kvarimo temu, a znao sam da ces da se javis. Bitno je da radi. Neko ga uvrce a neko zavrce, sve zavisi od baterije i oblika Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Našao sam ceo priključak sa reducirom za 650 dinara. Stiže mi u utorak. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odaj drugima "tajnu" gde si nasao i sad bicepse i tricepse razvijaj na drugi nacin. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 12:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bih, ali ne znam da li je dozvoljeno reklamiranje. Znaš već da sam popio dve opomene. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjan R
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2012
Poruke: 186
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postoji 'duplo' dvosmerno crevo da se kupi, bukvalno koliko tocis nove vode toliko otice iz akvarijuma, kosta oko 15e. Mozda moze i da se napravi neka diy varijanta, jel ima neko kreativan da da ideju kako to da napravimo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa napiši kako se zove, Gardena ili kako god i kako se prodaje.

Ne znam, neki put ima smisla zbog sponzora, neki put nema smisla. Moram da razmislim da li da predlžim da se dozvoli linkovanje u CODE tagovima, tj. skrivenim za pretraživaće, oni ne uđu pretragu i ostale SEO zajebancije. Mislim da ih ni neregistrovani korisnici ne vide. Dosta je foruma na taj način rešilo linkovanje ka drugim sajtovima. Normalno i to ljudi umeju da zloupotrebljavaju.
Uglavnom, ume da bude dodatna zajebancija zbog nekih Smile

Horuse, pa jeste da je malo veći grad kod mene, ali sve sam našao u prvoj radnji od zgrade. Pokazao prstom, takva slavina i rekao hoću da nakačim crevo. Ljudi mi dali par opcija i gotovo, jedna je bila da sačekam dan-dva jer nemaju momentalno na lageru, slabo kupuju pa nisu dopunjavali. To je bio onaj Gardena sa klizačem Smile
Ali ti živiš u gradu bašti i cveća, ne ide mi u glavu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gledao sam i Gardenine proizvode, ali su oni skuplji. Našao sam u Karcher Centru. Proizvod se zove Priključak za slavine za unutrašnju armaturu.
Kod:
http://www.karchercentar.com/index.php?route=product/category&path=94_97


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Nov 01, 2015 10:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Drugi red ikonica, prva ikona (pun odgovor) i staviš u <code> tag
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 01, 2015 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za Gardenu. Kada sam uzimao pre oko dve godine, samo taj Gardena sa klizačem je bio oko 1000 dinara. Ova moja kombinacija sa crevom od 15 metara je bila ukupno 500 ili 600 dinara.

Sad ima da vidiš šta je laganica Smile Isečeš jednu flašu na pipak da paše na crevo i usisaš dno za momenat trenutka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2015 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda je glupo ali znaci vecina vas misli da nema problema sa sipanjem cesmovace u akvarijum, ja sam to uradio prvi put i posle citao ovde kako svi sipate odstojalu vodu itd itd i onda kupim kante, krenem tako i sad vidim da mi je princip sa crevom ipak bio cool?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2015 9:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U principu, bolje je sipati odstajalu vodu zbog hlora ili cega vec sad stavljaju. Kod vecih litraza, po mom misljenju, ne mozes nista da stetis ribama ako zamenis nekih 40% vode koja je pravo sa cesme uz napomenu da voda treba da bude priblizne temperature kao voda u akvarijumu.
Ja licno u dva veca akvarijuma radim tako, dok u svim manjim akvarijumima i dalje menjam sa odstajalom vodom. U jedan akvarijum koji sam "zrtvovao" za pripremu vode tj. drzim vodu da odstoji, dodao sam i zeolit kako bih barem nesto "precistio" vodu. Da li je to trip sa zeolitom ne znam ali tako radim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Icethunder
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2013
Poruke: 306
Lokacija: BEOGRAD

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2015 11:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mrky ::
Mozda je glupo ali znaci vecina vas misli da nema problema sa sipanjem cesmovace u akvarijum, ja sam to uradio prvi put i posle citao ovde kako svi sipate odstojalu vodu itd itd i onda kupim kante, krenem tako i sad vidim da mi je princip sa crevom ipak bio cool?

Tvoj živi svet u akvarijumu najviše trpi zbog ne menjenja vode,sve ostalo je po meni mit i SF.
I sam sam u početku bio rob ovoga što si napisao,uvideo,,grešku,, i moj mozak je nastavio da živi slobodno Very Happy
Evo skoro tri godine kompletan filter materijal jednom sedmično dobro oribam direkto pod ,,česmovačom,, da se ponekad pitam da li je naša voda uopšte hlorisana Rolling Eyes zamenim 50-60 % vode direkto sa česme i dodam nakon toga FFM(easy life),dakle trebao bi po tom ,,famoznom,, pravilu da imam totalni pomor svega živog gotovo svake nedelje Smile i gle čuda moja riba je srećna Smile
Rezime:ako ti je lakše da držiš kanturine po kući sa odstajalom vodom i tvom ,,umu,,je tako lakše onda je to skroz ok Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda se ne truje toliko hlorom koliko mi mislimo. Nije pouzdana informacija ali se voda u hladnijem periodu(veci deo godine) ne hlorise toliko, nego jedino leti zbog bakterija i algi, tako da dodavanje sveze vode ne bi trebao da bude prob, ja to radim godinama i nista se ne desava.
Ko je lud da drzi 100+ L vode u stanu da mu odstoji. Izvodljivo je mozda za male litraze i to ko ima jedan akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Nov 27, 2015 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa dobro znaci onda se vracam na crevo i cesmovacu, kante sam dzaba kupovao Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2015 4:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikolac ::
Voda se ne truje toliko hlorom koliko mi mislimo. Nije pouzdana informacija ali se voda u hladnijem periodu(veci deo godine) ne hlorise toliko, nego jedino leti zbog bakterija i algi, tako da dodavanje sveze vode ne bi trebao da bude prob, ja to radim godinama i nista se ne desava.


Kada uzmes ovo, gore navedeno, jos je i bolje da sipas cesmovacu jer ima vise kiseonika, od ustajele vode - svezija je. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License