Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Puz jabucar (Amazonac) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2015 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile Ma pričao si sa mnom, nego si morao tri puta da ponoviš pošto ja slabije čujem Smile

Ovo pod 2. ne znam, mnogo odbrambenih mehanizama je razvijeno kod živog sveta. Znam da neke vrste riba dna, imaju otrovnu supstancu na leđnom peraju. Koliki je taj nivo toksina i za koga je poguban to već ne znam, zavisi i od organizma koliko je otporan na toksine.

Za ovo pod 1. verujem da je sasvim prirodno. Recimo šaran koji je svaštojed, mogu da tvrdim iz iskustva da 90% pecaroša živi u ubeđenju da jede kukuruz, crviće, boile i gliste koji, normalno, ne rastu/žive pod vodom. Prirodna ishrana mu je baš u vidu školjki, puževa, rakova, krvnih crva, larvi ...

Jednostavno rečeno, žive vođeni instiktom za preživljavanje, ne mozgaju uopšte oko toga, samo da je jestivo i još ako je hrskavo ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Okt 23, 2015 3:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Nov 04, 2015 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Roditelji
Image

i 1 dan stari puzici
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 1:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Image

mama je na predhodnoj stranici.. Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Feb 08, 2016 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudiiiii......ummmmmm......jel se ovo zove ljubav?!????!!??? Very Happy
Image Image
Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bogdan123456
Akvarista



Registrovan: 20 Mar 2017
Poruke: 14
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Pet Mar 31, 2017 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobio sam na poklon 3 lepa puzica😀
Hvala cyanogen
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vlajko :)
Akvarista



Registrovan: 11 Apr 2017
Poruke: 45
Lokacija: Negotin

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

e poz Smile da li bi Botia (velicine oko 5cm) jela Amazonca koji je u precniku 2 ili 3cm? Video sam ih u pet shopu i bas su lepi, ali treba mi savet vas iskusnijih da li da kupim ili ne? Inace Botiju cuvam jer mi regulise broj Ramshorn puzeva, mada odrasle jedinke ne jede, nalazim samo male kucice (do 0.5cm precnika).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Okt 23, 2017 1:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ga pojede iz prve ne može al će ipak pokusavati i ujedati dok mučenik ne umre. Neće iz kučice izlaziti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Stole75
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Okt 2019
Poruke: 7
Lokacija: New Zealand

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2020 3:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

https://www.youtube.com/watch?v=dDQ1uI3Nox8

Nadjoh veoma zanimljiv video o pužu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancitrus vs amazonac sudyxor Ribe 0 Uto Feb 27, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ljubicasti amazonac i kozice somit Arhiva Malih Oglasa 3 Pet Nov 18, 2016 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Amazonac sumi Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Okt 19, 2016 9:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puz amazonac mi jede biljke J-Bone Početak u akvaristici 5 Pon Avg 29, 2016 1:58 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License