Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Sera algopur Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
iva
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2010
Poruke: 55
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Interesuje me Vase misljenje o preparatu Sera Algopur, poceo sam da ga koristim u borbi protiv algi. Ima li neko iskustva sa ovim preparatom? Hvala

Tek sad videh, izvinjavam se urednicima zato sto sam promasio forum, umesto hemije odoh na alge Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 6:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze tema i ovde da se postavi .... moje licno misljenje jeste da sa samim preparatom samo ces pogorsati stanje. Naime, ti preparati su efikasni samo donekle, dok glavni problem ostaje, a sa tim preparatom ces samo sebe trenutno ubediti da si problem resio i nakon par dana po prestanku doziranja tog preparata alge ce se ponovo pojaviti.Za pojavu algi u akvarijumu korisnije bi bilo da otkrijemo uzrok njihove pojave i da uzrok eleminisemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
iva
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2010
Poruke: 55
Lokacija: Krusevac

PorukaPoslao: Sub Sep 18, 2010 11:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakvo je Vase misljenje o osvetljenju 0.5 W po litru, 12 h dnevno? Holandski tip akvarijuma.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Sep 19, 2010 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

0.5w po litru moze ali zavisi koje biljke imas u akvarijumu. Ako pazljivije posmatras primetices da kad pada noc biljke se same uvijaju odnosno spremaju se za spavanje sto znaci da je vreme da se gasi svetlo.
Znas kako ja to radim, kad formiram akvarijum u zavisnosti koliko wata osvetljava taj akvarijum napravim od prilike duzinu fotoperioda ali tu se na zavrsava prica jer pratim kad se biljke spremaju za "spavanje" i tad im namestam da bude kraj fotoperioda pa opet pratim kako rastu i kako izgledaju. Jedno vreme sam bio namestio i dodatnih 6w da svtli konstantno odnosno da kad mi se redovno osvetljenje gasi da tih 6w osvetljava akvarijum noci. Interesantno mi je izgledalo ali sam primetio pojavu algi pa sam iskljucio tu malu neonku. Bitno je samo pratiti da se moze reagovati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Hrana za ribe - SERA KOI Professional Gangster Ponuda 0 Ned Nov 15, 2020 10:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Costapur/Baktopur Alexa777 Arhiva Malih Oglasa 3 Uto Okt 09, 2018 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Aquatan denza025 Hemija 16 Pet Jun 01, 2018 10:00 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax mboban Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Mar 21, 2018 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Siporax Bio Active Proffesional PAN Filteri i pumpe 4 Pon Okt 23, 2017 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License