Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko izbora biljaka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav forumasi, ovako da li mi mozete preporuciti neke nezahtjevne biljke za biljni akvarijum, int me zadnji i srednji plan
Akvarijum je 170l, bez hranjive podloge i co2, znaci samo svjetlo, slabo nesta se razumijem u biljke pa ako moze pomoc Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 5:47 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav! nezahtevno bilje, koje bar kod mene veselo raste u jednom akv u sljunku pod stedljivom sijalicom filips tornado a u drugom u pesku pod dve t5 neonke (day light i tropic (kao crvena, gro lux) ) bez dodavanja icega sem hrane za ribice je sledece : zadnji plan ; valisnerija i kriptokorina usterijana. rastu velike, jedina je razlika da li ti vise odgovoara da lici na travu - valisnerija, ili da ima sire listove koji su kao smezurani , kriptokorina usterijana. mozes i obe da stavis... srednji plan - kripta. ima u braon verziji i u zelenoj verziji, izgleda lepo i raste zbunasto. naravno, najomiljenija nana, koja moze da se zaveze na kamen i na panj, ne mora da se sadi ni u sta, a moze i da se posadi ali samo zile, a rizom ostaje gore. ni jedna od ovih nije zahtevna i kod mene rastu lepo, menjam vodu jednom nedeljno direkt iz cesme. e sad, tu je i mikrozorum, ima dosta vrsta, koji se takodje moze zavezati za panj ili kamen, al on kod mene nije nesto rastao, pa za njega ne mogu da tvrdim da mu je lepo bez prihrane i dodataka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 6:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aha, a sta mislis rotala rotundifolia kakva je ?
A za sredni plan ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 7:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ona jeste lepa biljka, al mi se cini i da je zahtevna. sve te sitnoliste, a i crvene - crvenkaste biljke, su , onako malo kilave, zahtevnije su i po pitanju podloge, i po pitanju prihrane, i po pitanju svetla. treba im gvozdje zarad crvene boje i td... onaj pro fito i pro ferro, to spada u mikro ili makro elemente, kako bese...

korovcina (uslovno receno) koja lepo i zdravo raste i bez mnogo brige je kripta, nana, i valisnerija. za srednji plan je kripta ta braon i zelena, njima su nazivi cryptocoryne wendtii brown za tu braon, i cryptocoryne wendtii greeen za zelenu, jel. ukucaj u gugl pa vidi kako izgledaju.

takodje nezahtevna biljka a da ima crvenu boju je popularna sljivica, tj. ludwigia repens rubin , ona vuce na crveno, i opcija green, ona je cela zelena. i ta biljka je rasla kod mene ko blesava samo u sljunku i pod stedljivom sijalicom, pa mozda ako ti se ona svidja eventualno nju.

ove uskolisne sitnoliste ne preporucujem, bar kod mene nisu nesto uspevale. eventualno elodea, al ona je zelena (tako se i pise, elodea) . lici na rotalu ako nista Smile s tim sto nju ako uzmes treba joj svetla, pa nek ti ne bude u senci (ukoliko posadis usterijanu ili valisneriju) .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 8:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ti savetujem kriptokorine. Ima ih u zaista u raznim varijetetima. Ja ti preporučujem usterianu, jer će porasti velika, i zatvoriće ti svetlo. Brzo će ti zakrčiti akvarijum. Kao što je neko već napisao, takođe možeš da na panjeve vežeš anubije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Pet Nov 06, 2015 11:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jer ne zelim da stavljam neke folije i to na pozadinu pa da to prekrijem biljkama, da li valinserija to moze dobro odraditi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Sub Nov 07, 2015 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze valisnerija lepo da prekrije celu pozadinu. jedan drugar je stavio i kao neku pregradu da mu valisnerija ne bi izbijala u prvi plan, nego samo nazad, to je bilo staklo zabodeno u podlogu, pa kad neki pelcer od valisnerije preskoci iscupa ga Smile a moze i elodea posteno da prekrije. koliko ti je visok akv i koje si svetlo planirao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 07, 2015 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pardon, tek sada vidim da sam pogrešno napisao. Ne preporučujem ti usterianu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aldyn
Akvarista



Registrovan: 13 Jul 2015
Poruke: 225
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Nov 07, 2015 12:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa visok je 50 cm a ver imam 3 sterne od 20w i 6500k slaka sijalica, trebalo bi biti dovoljno ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav drugari, ima li neko za poklo... nasdvoje Na poklon 2 Ned Okt 01, 2023 9:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License