Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ishrana koridorasa u akvarijumu sa diskusima Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Ili imas pirane u obliku diskusa ili malo hrane ubacujes. Smile
Moracu da snimim kako ja hranim moje ale da bi video da uvek bude hrane za sve.


ajd da vidimo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 7:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 8:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako ti diskusi nisu smazali te gliste kulije Smile

Meni je hranjenje kao Betafajterov stav, baš ih solidno hranim, a puževi obavezno. Ostalo radim kao i ti i svi ostali, menjam, perem.
Kažem ti, jedina razlika koju mogu da uporedim ima veze i sa temperaturom. U akvarijumu sa barbusima su brže i veći porasli a tu bi trebalo teže da dolaze do hrane i samo je jedan uginuo a kraće su u tom akvarijumu oko 6 meseci. Ali opet, ima više od godinu dana kako su u tom akvarijumu. Opet ne mogu ni merodavno da kažem jer su tu dve druge vrste korija.

EDIT: nešto me cimali, hrani to junački slobodno Smile


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Nov 15, 2015 8:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

+1 što se tiče snimka Smile

Znaš onu kuglu sa snegom kad protreseš ali da ima snega, otprilike tako, ne smem ni da snimam Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 9:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

manastiriste ::
ajd da vidimo


nesa69 ::
+1 što se tiče snimka Smile


Ajd' kad ste navalili. Ribe vam se srdacno zahvaljuju. Smile


Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moram onda da pojacam ishranu. Druze TeoDos, kod tebe dosta hrane se zadrzava i ribe imaju vremena da je pojedu. Meni filter dosta hrane odvuce, nemam bas mnogo biljaka Smile

KOd mene hrana nestane za dva - tri minuta....nesto pojedu nesto filter usisa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesa69 ::
+1 što se tiče snimka Smile

Znaš onu kuglu sa snegom kad protreseš ali da ima snega, otprilike tako, ne smem ni da snimam Smile


Ukoliko sam zeznuo korije, samo zbog manjka hrane, e jesam debil. Razmisljam, nisu crkavali kada sam imao vise biljaka u aq, i kada se hrana duze zadrzavala pri dnu. Imao sam kripte. Sada je podloga gola, i filtracija dosta nosi sve sa dna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bettafighter021 ::
Imao sam slican problem, najverovatnije je da umiru od gladi, svuda dele savete da ribe treba hraniti po malo... Tako mlade i plasljive ribe, ne dolaze do hrane, imunitet im pada i dolazi do uginuca od raznih bolesti. I tada odlucih da sve lekove ostavim po strani i uzmem tetra discus i udri. Malo cesce treba menjati vodu i prati filtere ali ribe umiru samo od starosti. Ubacis par amazonaca da pokupe visak hrane i to je to. Probaj ubaciti nesto tetra dicus hrane i nocu dok diskusi miruju.


Hvala puno na savetu, Bettafighter021. Definitivno moram da pojacam ishranu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakva ti je to brzina pumpe kad odvuce pre nego sto padne na dno? Nesto ne mogu da verujem u to, daj ti snimak da vidimo.
Ne vole Diskusi preteranu brzinu vode u akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I jos jedna stvar, sve sto sam rekao vazi u srazmeri sa gabaritima riba u akvarijumu, ovako ne treba hraniti 20 gupika, neonki i sl. Smile Mnogi ce da citaju ovo pa da ne protumace pogresno. Ribe hranim dosta, ali samo toliko koliko mogu da pojedu, ne sme nista da ostane za sutra Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TeoDos ::
Kakva ti je to brzina pumpe kad odvuce pre nego sto padne na dno? Nesto ne mogu da verujem u to, daj ti snimak da vidimo.
Ne vole Diskusi preteranu brzinu vode u akvarijumu.



cim uradim upload, eto linka. malko cemo da sacekamo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Nov 15, 2015 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Teodos objasnio za veće ribe kako se radi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 16, 2015 12:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


evo linka


Poslednji put izmenio nesa69 dana Pon Nov 16, 2015 3:12 am, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene nesa69: Stavi video na javno :)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Nov 16, 2015 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i meni se desavalo u jednom akvarijumu da pumpa povuce dosta hrane, i ribe budu gladne ne samo cistaci. pa kad ih hranim ugasim pumpu na 5 minuta. do tad ko je jeo jeo, ko nije nek stane na pumpu i nek "lovi" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 16, 2015 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pod hitno smanjuj taj protok pumpe kako znas i umes. Najbolje sa onim srey bar-om.
Ovo je preterano jako, a pogotovo za diskuse. Niko od riba ti nije ovde najsrecniji kad je ishrana u pitanju. Pored toga, mnogo ti hrane propadne u filteru bez razloga.
Lepo se vidi na snimku da ti pumpa pravi takozvani kovitlac tj. direkton udara u zid akvarijuma i ujedno tok vode tera ka filteru.

Ova tema ladno moze da se premesti u ishranu a ne u bolest jer sam i ja sad ubedjen da su ti koriji stradali od nedovoljne kolicine hrane.

Ovde se ni recna pastrmka iz brzaka ne bi dobro najela. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 16, 2015 5:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uf ovo kao Malawi diskusi Smile
Skini za početak taj nastavak na kraju, on baš ubrzava protok i nepotrebno ga usmerava u jedan uzak pojas (on je kao na vatrogasnom crevu, stvara dodatni pritisak). Samo skineš i ostaviš cevku. Ja koristim na tom kraju onaj dodatak za aeraciju i nemam pumpu za vazduh.
Priguši pumpu slobodno na pola.

@Teodose: slažem se, promeniću i naslov u "Ishrana koridorasa u akvarijumu sa diskusima" ako se slažete. Ako ne, javljate tamo kako da nazovem temu.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Nov 16, 2015 5:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Columnaris kod koridorasa? aleksandar_k Bolest 0 Pon Maj 22, 2023 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cijanobakterija u novom akvarijumu StefanPN Alge 0 Čet Mar 25, 2021 7:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License