Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 CO2 boca, kada je puniti? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 3:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,
prvi put koristim CO2 bocu, imam dva manometra na njoj, ali nisam bas siguran kada je treba napuniti?
Sumnjam da se to radi kada kazaljke padnu na nulu, ali ne znam na koji drugi nacin da odredim da nema co2 u boci?
Ako moze neko pojasnjenje...

Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 3:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 4:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje ti je kad pridje nuli otidji pa je napuni.Ako nigde nepusta nemoze brzo da opadne pritisak pa da se isprazni.Znaci kad ti pridje nuli imas fore par dana bez problema da ti gura sistem.Tako ja radim.Sa bocom od 2.5l i pustanjem 30mehura u minuti izdrzi skoro 3 meseca.Eto da imas predstave malo.Nadam se da sam ti malo ppomogao.Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja punim kada se isprazni, odnosno kada pritisak toliko padne da ne moze da progura atomizer, to je recimo 2-2.5 bara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Pet Feb 20, 2015 5:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako sam dobro razumio potrebno je da pratim glavni manometar?
Ja bas i ne mogu da pratim da li izlazi co2 jer je kod mene inline atomizer, a brojac baloncica brzo ostane prazan jer koristim vodu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 21, 2015 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja ne gledam ništa. Kad vidim da mihurića više nema. Odnesem na punjenje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 21, 2015 1:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo tako, kad nema mehurica nema ni co2. Inace zadni put kad sam je punio pre nekih mesec dana pukao mi membrana. Sav co2 izleteo napolje boca se zamrzla ali srecom za dz su mi stavili novu membranu i napunili bocu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
x-man
Akvarista



Registrovan: 15 Jul 2011
Poruke: 64

PorukaPoslao: Sub Feb 21, 2015 2:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mene malo i brine ova polovna boca pod velikim pritiskom, ja je drzim u ormaricu ispod akvarijuma, da slucajno dodje do neke ekspolizije boce vjerujem da bi stradao i ormaric i da bi sva voda bila na podu...nadam se da do toga nece doci...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 21, 2015 3:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

x-man ::
Mene malo i brine ova polovna boca pod velikim pritiskom, ja je drzim u ormaricu ispod akvarijuma, da slucajno dodje do neke ekspolizije boce vjerujem da bi stradao i ormaric i da bi sva voda bila na podu...nadam se da do toga nece doci...


Boca ti sigurno nece puci, memrana ce pre da ode. Cak ni to nije nista strasno, ono sto su meni rekli da membara puca ako je boca blizu izvora toplote poveca se pritisak u boci i popusti membrana i posle moras da menjas memranu i novo punjenje. Meni cak nisu ni napratili ni membranu ni novo punjenje. Jednostavno se desava a i moja boca nije bila predvidjena za co2 mozda je i to jedan od razloga.
Ne znam gde punis bocu ali moju bocu upravo iz bezbednosnih razloga meni pune na 4L a ne na 5L kako je testirana.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Sre Jul 08, 2015 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da osvezim temu i iznesem svoje misljenje, po pravilu bocu nebi smeli prazniti do kraja, a i jeste tako, bar da ostane mali pritisak u boci... Ja mislim da Harris ima jedno uputstvo o osnovama zavarivanja itd, gde je i objasnjeno sve o bocama, i kako se desavaju pozari, eksplozije boca itd... Mogu i da objasnim ako nekog interesuje...
Kad ti pritisak u boci (one vece vrednosti) na manometru padne na nulu, a pritisak u crevu tj. na izlazu je i dalje onaj koji je podesen, tad bi trebao vec da skines bocu i zamenis/napunis...
Upozorenje, pogotovo ako punis svoju bocu stalno Treba izbegavati praznjenje do kraja, a kad se menja, u messeru cak oce da prave problem...i na svakoj etiketi pise da se ne prazni do kraja...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tripko
Akvarista



Registrovan: 19 Okt 2014
Poruke: 152
Lokacija: Serbia-Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 10:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isprazinila mi se boca, a sada su i atest vratili na 5 godina gde da ga odradim i napunim bocu a da rade subotom. Meser radi to samo radnim danima voleo bi da znam da li ima i neke druge varijante za boce.

Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Sre Nov 18, 2015 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam pre dva dana napunio svoju bocu od 2kg u institutu vatrogas u novom sadu
ali vidim da imaju ogranak i u beogradu...
cena je 230 din po kilogramu,
za atest me nisu ni pitali niti za bilo šta drugo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Pon Dec 23, 2019 4:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde da ozivim staru temu, jel punio neko skoro bocu i gde? Ja sam bio u Messeru u novom sadu sa vatrogasnom bocom i kazu mi da ih ne pune, mora kao da ima neki poseban atest, iako je ova atestirana. koga god zovem oni salju u messer na punjenje pa ne bih ni da pokusavam tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2019 5:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vatrosprem cini mi se u Jovana Cvijica ja punio pre dve nedelje vatrogasnu bocu od 5kg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav85
Akvarista



Registrovan: 05 Feb 2017
Poruke: 136
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 24, 2019 5:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini Vatroservis Jovana Cvijica 7
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sre Dec 25, 2019 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reco mi jel ti boca crvena ili je druge boje?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sta korigovati kada puzevima kucice b... Suncokret Ostali Stanovnici 3 Sub Avg 15, 2020 10:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 boca Ksendzi Ostala oprema 6 Sub Jul 27, 2019 11:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Boca Baia Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Dec 04, 2018 8:12 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Boca i manometar - NS polke Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Okt 01, 2018 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati CO 2 boca "Dennerle" djuraa Arhiva Malih Oglasa 2 Pet Feb 24, 2017 10:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License