Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Next level by Doksas :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2015 6:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam ko mi rece da cu brzo prerasti svoj stari aq ali je bio u pravu Smile

Image


Dakle, to je stari aq, a zalepljen je novi a Boga mi i veci aq od starog...


Image

Image

Zatim je zalepljena pozadina od prirodnog kamena koja treba da se opere posle susenja


Image


Duzina 100cm
Sirina 45cm
Visina: prednje staklo 54cm zadnje staklo 48cm
Visina vodenog stuba planirana 45cm
Staklo 10mm KP obrada Soudal crni silikon lepljeno oko dna sa gornjim ojacanjima

Sto se tice rasvete posle mnogo dvoumljenja ipak sam kupio T8 3x30W sa sve armaturama ( jedna armatura dupla i jedna singl )
Kupljene i neonke 2xArcadia Classica Natural Daylight i 1xArcadia Classica Tropical Sunlight
Rasveta ce biti zalepljena na stakleni poklopac koji bi trebao veceras biti gotov kao i isparivac

Dalje je na redu da se zalepe dva spoljna staklena trokomorna filtera 41x12x48 koje ce pokretati dve Atman AT302 i u kojima ce biti dva grejaca po 100W.
Filtracioni materijal je takodje nabavljen a to je Bio ball, keramicki prstenovi, bio lavatit, razni aq sundjeri i naravno perlon vata.

Sto se tice uredjenja, imam dva lepa red moor panja pa cu vrv ici na varijantu sa dva ostrva...kamenje jos jurim mada imam nekog sto sam skupio po okolini ali nisam nesto zadovoljan...crni kvarc 1-2mm 30kg kupljen i treba da ga operem ali o tom po tom dosta za sad Smile

E da, planiram i pristojnu kolicinu biljaka od RF ali jos uvek nemam pojma sta bih...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Nov 24, 2015 6:52 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 5:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zalepljeni i filteri veceras pa u narednim danima treba resiti stakleni poklopac i tu mi treba pomoc akvaristickih vukova...

Naravno, cilj je da stakleni poklopac na koji ce kao sto rekoh biti zalepljene armature sa rasvetom, bude sto prakticniji...

Moja razmisljanja:

Poklopac ce biti nekih 43cm dubine a 98 sirine...

1. Da li napraviti iz dva dela ( po sirini ) medjusobno spojena silikonskom sarkom, sa tim sto bi prvi deo koji se podize bio nekih recimo 10-12 cm ( taman da se nahrane ribe i zavuce ruka za neko eventualno tumbanje po aq) a na drugi siri deo zalepiti rasvetu?

2. Napraviti iz tri dela sa dve silikonske sarke kako bi se dizanjem zadnjeg dela na kom bi bila jedna neonka i klizanjem drugog( na kom bi bile dve neonke) i treceg dela dobio veci prostor za manevrisanje po akvarijumu ?

Naravno, u oba slucaja dobro bi bilo da ostane osvetljen aq tj da ne skidam komplet poklopac sa rasvetom i tumbam po mraku...

Molim za savete i ideje, unapred hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas ::
2. Napraviti iz tri dela sa dve silikonske sarke kako bi se dizanjem zadnjeg dela na kom bi bila jedna neonka i klizanjem drugog( na kom bi bile dve neonke) i treceg dela dobio veci prostor za manevrisanje po akvarijumu ?

Naravno, u oba slucaja dobro bi bilo da ostane osvetljen aq tj da ne skidam komplet poklopac sa rasvetom i tumbam po mraku...



Predlazem iz 3 dela bas zbog svetla koje je pozeljno dok se roni (citaj radi ) po akvarijumu. Rasvetu bi stavio samo na srednjem delu koji bi bio za nijansu veci od prvog i zadnjeg dela a spojio bi sarkom samo prvi i srednji deo tako da zadnji mozes da odlozis negde sa strane ili na srednji deo, prednji prebacis preko srednjeg i odguras u zadnji deo akvarijuma.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cyanogen
Akvarista



Registrovan: 07 Feb 2015
Poruke: 39
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 5:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

slazem se, ja imam stakleni poklopac koji nosi neonke, nazalost dvodelni, buduci da je sirina samo 30 cm, tako da je manevrisanje unutra bez skidanja celog poklopca pogodno samo za manje intervencije, dok za npr zamenu vode moram da skidam ceo poklopac.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 7:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bolje leksan od 1cm nego staklo Smile

Ima obično parčadi koje dobiješ jeftino po stovarištima gde rade sa njim (kroje, prave ...), ja sam uzimao 10mm dosta jeftino (zeleni). Mnogo je lakše nego sa staklom.

Mani se silikonskih šarki, jednostavno napraviš iz dva ili tri dela, kako ti više odgovara, i guraš, skidaš ... kako god hoćeš. Na debljini leksana od 10 mm ne probija svetlo kad priteraš jedan uz drugi.
Kod mene je iz dva dela, prvi oko 15cm, drugi oko 25cm sa svetlom, ostatak od 5cm je za luftiranje i ambijentalno svetlo Smile
Na prvi deo se ušrafi neka ručka, podigneš ga na onaj veliki i nahraniš ribe. Kad menjaš vodu baciš negde taj prvi a drugi pomeriš do kraja. Dete od 5 godina komotno barata sa tim Smile

EDIT: Imam i jedan od stakla, ali mi nažalost ostalo leksana samo za "svetlosni" deo, ovaj stakleni prednji baš pazim da ne zveknem u nešto, i zveknulo par puta ali bez posledica za sada Smile treba da kupim opet neki otpad od leksana za jedan akvarijum pa će to da sredimo.
Ono što sam zaboravio:
Dužine leksana su 130cm i 80 cm. Kad zalepiš armaturu nema mrdanja bilo kako da je okrenuta "šara", onaj deo od 15 cm se drži ravno jer leži na gornjim ivicama.


Poslednji izmenio nesa69 dana Sre Nov 25, 2015 7:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma vec imam staklo tako da nista od leksana Smile

Videcu jos, imam fore do ponedeljka da odlucim kako cu poklopac...ali najprivlacnije za sada mi je iz 3 dela...mada, mozda moze i iz 2 posto je zadnje staklo nize od prednjeg i mislim da ce moci da se pomeri preko njega a da ne zakaci singl neonka koja ce biti poslednja tj do zadnjeg stakla...sto vise razmisljam sve vise ne znam Smile

Odoh da vidim kako je na Juwelu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 7:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Blago tebi imas edit Smile

Ma zveknuo i ja na ovom starom poklopac 100 puta i nista mu ne fali, tj fali ali to je vec posledica brusilice a ne mog premestanja Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 9:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Budeš dobar pa dobiješ jednom Edit Smile

Nemam pojma iskreno kako je najbolje. Probao sam, tj. igrao se sa kartonom Smile
I meni je spušteno zadnje staklo i kako su do zida akvarijumi ispalo mi je najbolje da uradim iz dva dela i ostavim 5 cm manje. Tako mogu da gurnem taj zadnji do zida, skinem konednzacioni i zamenim vodu. Eventualno usisam, počupam travu ... i pri tome imam svetlo svo vreme.
Ne postižem sa ovim novim za sestriće da završim, tj. nisam se još igrao kartonom Smile Tu će morati preko cele površine i verovatno ću isto iz dva dela. Pozicija akvarijuma je na pregradnom zidu pa je drugačije.

Uglavnom, probaj prvo sa kartonom, njega imaš bar ujutru ispred svake posluge Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sre Nov 25, 2015 10:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja dok ustanem istruli karton Smile

Salu na stranu, imam jedno parce pa cu bas da probam, ideja je extra hvalaaa
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2015 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Poklopac ce ipak ici iz 3 dela:
1. deo klasika za hranjenje i sitno ronjenje po aq
2. deo sa rasvetom
3. deo sa tankom silikonskom sarkom tako da moze da se preklopi na 2. deo i onda se komplet sve pomeri unazad, po meni praktocno jer ostaje svetlo u aq i dobija se fin prostor za manipulisanje sa postavkom itd itd

To je u planu sutra da se odradi...

Danas napokon stigla "daska" od tetkine hrastovine stare bar 30-40 godina i veceras sam je namontirao na Singericu...ja odusevljen kako izgleda...

E da, testirali smo dasku i singericu, u sredinu seo brat od 110 kg sa jedne strane ja sa 92 kg i sa druge strane moja zena od oko 70 kg Smile
Bila je i snajka tu sa nekih 50 kg ali pored nas nije bilo mesta da se sedne, jedino u krila ali u krilima je bilo naravno pivce Smile
Test uspesan pacijent tj daska prezivela Smile


Image

Image

Polako se nazire zavrsetak radova...sutra dakle poklopac sa rasvetom, i crna traka pri vrhu aq da sakrije rasvetu i ojacanja, i ako se stigne isparivac secenje proreza za cevi itd

Posle toga, nemam pojma vise, valjda da donesem aq kuci i pocnem da se igram sa postavkom Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 2:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odem ja danas po aq i odusevim se kad sam ga video, izgleda vrhunski...

ALI, parnica na prednjem staklu, oko 4-5 cm Sad

Nista... covek se izvinjava, nije primetio, zamenice celo prednje staklo posto ja nisam hteo da prihvatim izgreban aq i znam da bi mi ta parnica udarala u mozak iako je pri dnu stakla i mozda se i ne bi videla kad dodje podloga...

Moram cekati jos bar 20ak dana, dok naruci staklo, pa KP obrada pa skidanje izgrebanog pa skidanje silikona pa lepljenje novog stakla...

Akvaristicko strpljenje je sad kod mene na ozbiljnoj probi Sad

Odoh da perem sljunak i lecim zivce Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 2:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Heh smor, ja na mom polovnom akvarijumu imam jednu ogrebotinu otprilike iste velicine i kada je voda tu ona se ne vidi uopste ali ja znam da je tu i strasno me nervira, tako da je odluka skroz na mestu, samo je strpljenje uvek problem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 2:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa da, ja sam i resio da pravim novi aq jer na onom 100 litrasu imam par parnica a doduse i zelim veci aq Smile

Ali kako je to teska odluka bila, gledam ga a on leeeeep malo je falilo da kazem ok nema veze tovari, ali sam se ipak suzdrzao nekako, kud sam cekao ovih par meseci sacekacu jos malo ali hocu da bude tip top sve...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 2:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra odluka Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 12:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je akvarijum delo jednog tvog sugradjanina sa dugom kosom i velikog ljubitelja prirode i potocne pastrmke?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Level 2 srki.acs Afrički ciklidi 11 Sub Maj 19, 2018 10:23 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License