Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako opušteno menjam vodu i ženi problem ne pravim :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2015 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista evo upravo je crevo u akvarijumu, pa cemo videti sta se desava Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2015 4:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2015 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ne piješ pivce za to vreme samo da znaš da se to zove "Prazan hod u menjanju vode" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2015 6:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Razmena tečnpsti biva poremećena. Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 30, 2015 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sedis i gledas dok se puni. Smile




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 02, 2015 3:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Promenih ja vodu i sve dobro za sada funkcionise, izgleda da crevo sistem sjajno radi Smile
A sto se tice piva, to ne moze da omane Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sre Dec 02, 2015 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja ne znam kolko kosta jedno pivo,al znam kolko su Dva:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 02, 2016 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko moze da mi kaze gde kod nas moze da se kupi JBL Aqua In-Out ?
Na sajtu sponzora pise da nemaju na lageru.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 09, 2016 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Twister ::
Komlet prikljucaka je oko 250-350 din + potrebna duzina creva


Link



Da li je neko probavao ovo?
Ja sam nabavio elemente i montirao. Trenutno testiram na kofi od 15 lit, dok ne krenem sa primenom na akvarijumu.
E sad, imam neke nedoumice.
Namontirao sam crevo od 5m do kofe koja je na stolu, otrprilike na istom nivou kao i akvarijum, i crevo od 1m u sudoperu.
Probao sam da pratim redosled radnji kao što je prikazano na klipu, ali nisam uspeo da napravim vakum koji će da povuče vodu iz kofe. Izmenio sam redosled i voda je krenula iz kofe nazad u sudoperu ali nisam zadovoljan protokom.
Predpostavljam da je problem do onog creva od 1m, koje ne pravi dovoljan vakum.
Moje pitanje je da li možda da za odvodno crevo stavim duže crevo? Ili je negde drugde problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
plovak
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2012
Poruke: 82
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Jan 09, 2016 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cela "aparatura radi na principu spojenih posuda....
protok zavisi od precnika creva i razlike visine nivoa vode u akvarijumu i visini kraja creva (koje je kod tebe u sudoperi...
spusti ga u WC solju i trebao bi da bude bolji protok.... usput proveri da li si odvrnuo ventile do kraja ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jan 09, 2016 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam duže crevo i razvukao ga do kupatila, nema neke promene u protoku.
Ono što sam primetio je da mi se pojavljuju mehurići u odvodnom crevu (providno), što me dovodi do zaključka da negde na aparaturi dobija malo vazduha.
Probaću sutra sa akvarijumom da vidim kako će da vuče prljavštinu sa dna, svakako mi je vreme da menjam vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2016 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni komplikuješ, samo napuniš crevo vodom, otkačiš ga sa česme i spustiš u WC šolju ili najbolje u odvod u podu kupatila.
Meni je od kornjače na nekih 10cm od poda i taj jedino malo kilavije ide. Ostali su na oko 75 cm visine i izađe možda 80 ltara da ni ne stignem da usisam.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Jan 10, 2016 12:26 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2016 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@nesa69 Potpuno si u pravu sa komplikovanjem, ali ja sam Jarac u podznaku Bosanac, i kad nešto naumim moram da isteram do kraja. A kao tehničar volim sve da probam.

Poslušao sam tvoj savet i batalio slavinu kao posrednika i direktno vadim vodu iz akvarijuma u kupatilo, mada je protok isti, ali u svakom slučaju manji je put vode, barem mi ne idu creva kroz celi stan.
Izvuče mi vodu sasvim ok, ali ću imati problem kod sifoniranja dna, tu ću još malo da eksperimentišem. Creva su 1/2 cola, ako je taj podatak bitan.

Ono što mi je najbitnije u svemu ovome je da sam se rešio kanistera, jer sam ***bao kičmu i nema više igranja sa teškim predmetima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2016 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa odseces vrh neke flase i navuces na crevo napravis kao sifon da mozes da istreses podlogu,samo uzmes neko tanje crevo da mozes da ga savijes i zaustavis protok dok to radis pa samo pustis da poovuc sve osim kamenja ili jednostavno stavis onu cesmu 0/1 nz kako drugacije da objasnim ispod nivoa akvarijuma pa snjom kontrolises protok dok usisavas,a mozes i na obicni sifon da navuces to tvoje crevo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 2:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koje je crevo, mislim da je isto i baš pristojno vuče sa isečenom flašom.
Meni je najbolja ona od 0,75 sa pipkom, neka Aqua viva ili ona crvena, zelena, breskva. Skine se onaj deo pipka što se podiže i lepo legne crevo na taj ispod. Ja još isečem i onu rešetku na vrhu pipka, ako se dobro sećam šta uradim Smile
Mogu sutra sliku, svi spavaju Smile
Ako ti prejako vuče kod usisavanja, samo malo pritisneš prstima ili ga presaviješ "na prste" i dodatno si smanjio protok i rešio usisavanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije mi problem "mehanizacija", imam onaj kineski sa pumpicom, kao i Serin sa dužim zvonom doduše polomljen ali može da se sredi.
Više me brine što ne "vuče" dovoljno.
Kad skinem zvono i ostavim samo crevo, uspevam da pokupim krupne komade djubreta i propalih listova, ali sa tim ne mogu da usisavam dno, jer će da povuče šljunak.
Mislim da znam šta je problem, ali neću da tvrdim dok ne probam za vikend kod sledeće promene vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License