Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem u akvariumu od 400 litara Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 21, 2015 9:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasta mislis konkretno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 21, 2015 9:01 am Snimi Poruku Nazad na vrh

djileZR
Akvarista



Registrovan: 30 Nov 2014
Poruke: 35
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Sub Nov 21, 2015 10:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre nekih 2 nedelje ostao bez struje skoro 2 dana (neki zestok kvar u kraju i ribe su sve prezivele i nisu imale cak problem ni sa disanjem
akvarijum 180L, vazdusna pumpa sa 2 izlaza i atman 4 ... samo povremeno sam varjacom malo zamesao vodu da dobiju kiseonik i to je to (riba noz crni duh je jedina riba koja je mozda 3-4 puta za to vreme bila do povrsine da udahne vazduh)

verovatno nisam pomogao ali eto i moje iskustvo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 21, 2015 10:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda je kod mene veliki problem i verovatno sa filtracijom gde nemože na ovu litrazu atman4 sam sve da pokrije....Nisam pametan sta raditi vise ali veliki peh za pehom sa istim problemom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Sub Nov 21, 2015 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cekaj...kad nemas struje,nema ni filtera..znaci tebi filter ne radi posao,kad ima struje,tj ocigledno ne cisti dovoljno ili dobro....mada opet me cudi...imao sam periode(pre 10 god) kada sam znao da zapustim AQ,ili kad dodjem sa mora...i ribe sve zive i zdrave,a voda Morava:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 21, 2015 1:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa nemam ni sam pojma ali znam samo da mi je muka od svega.Drugi put pravim jato i gubim sve ribice.Uvek molim boga da ne nestane struje...
Problem imam ali nisam ni sam pametan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rešio sam da umesto kanister filtera f4 koji je slab,rasturim celu postavku i uradim unutrašnji pregradni filter jer da dodajem još jedan kanister nemam mesta a za spolajnji naknadno nema takođe mesta pa ću staviti unutrašnji pegradni...Nadam se da će to rešiti problem loše filtracije i da krene na bolje.Pitanje je koliki treba na moj akva 120*55*60 da bude spolajšnji filter i koliko komora je potrebno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boki 013
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 183
Lokacija: pancevo

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 3:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a sump filter?
po meni mnogo bolji od unutrasnjeg i jos ne moras da rasturas postavku, posto kazes da nemas mnogo mesta napravi da bude sto veci vise ce stati filter materijala nego u unutrasnjem, uzmes pumpu od 2000l/h i nema glava da te boli
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Darkoakvarel
Akvarista



Registrovan: 15 Avg 2014
Poruke: 275
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 10:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unutrasnji cu staviti,sigurnije je....E sad kolike dimenzije treba da bude,i da li da stoji bocno ili pozadi.Znam da sto veci napravim to ce biti bolja filtracija...Jedino me buni koja jacina pumpa treba da bude da to gura kako treba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Akvarij 60 litara doma87 Početak u akvaristici 4 Pet Jan 26, 2024 6:13 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 175 litara - predlozi i ideje mekses Akvarijumi 10 Pon Jul 31, 2023 4:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka 200 litara - početnik od nule :D sloboradov Akvarijumi 25 Uto Maj 02, 2023 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License