Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum 15L - Svako misljenje je dobrodoslo :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2015 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako . Imam jedan akvarijum od 15 litara stoji tu na regalu bezveze spakovan.I padne mi na pamet samo da uzmem da ga ubiljim .
Dali ce moci samo biljke bez grejaca i bez ribiaca ? Imam jedan od 50l i prepun biljaka jos malo pa cu poceti da ih bacam kolko ih ima i koliko brzo rastu.
I sad me zanim dali ce biljke moci da rastu bez grejaca ? Filter imam to mogu da im stavim ,sad me samo zanima to u vezi grajaca ? Inace cuvam samo zivortke Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 28, 2015 11:58 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 6:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

moze bez problema, samo da je u kuci Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 4:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E super. Od podloge planiram zemlju za cveće i preko granule malo sitnije. Samo ne znam koju zemlju da stavim? Preporuči nešto Smile U velikom imam samo kvarcni pesak nikad do sad nisam stavljao zemlju, ali biljke luduju i od Toga.A sad planiram zemlju za cveće samo ne znam koju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi carobnu zemlju, ona se preporucuje na forumu, i ja sam je koristio. Kad stavis zemlju, preko nje obavezno mrezu pre peska da ti se ne bi dizala zemlja kad premestas biljke. I jake zamene vode radi u pocetku da ti alge ne preuzmu akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala druže. Ja sam čuo da uzmeš količinu zemlje koja ti treba staviš u rernu na 150 stepeni jedno 10 minuta da se ne bi stvarale alge i neki crvići i tolko. Hvala ti puno druže Smile)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikolac
Akvarista



Registrovan: 08 Apr 2014
Poruke: 912
Lokacija: Beograd, Vracar

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 2:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece ti pecenje pomoci sto se algi tice, alge nastaju zato sto se voda napuni nutrijentima koje zemlja ispusta( previse djubrista u kombinaciji sa jakim svetlom). Alge regulises cestim i jakim izmenama vode i postepenim produzivanjem fotoperioda. Gledas da ti se biljna masa povecava i u skladu s tim povecavas br sati i jacinu rasvete. I kada se dobro ubilji mozes polako da smanjujes izmene vode i da nadjes rutinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Dec 11, 2015 3:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

15l je zaista mali akvarijum u kome svasta može da krene naopaka. Ako nećeš pumpati CO2 u njega nemoj stavljati zemlju. Za život biljake ti je najneophodaniji CO2 svetlo i gvožđe jer je sastavni deo hlorofila. Ako ne obezbediš CO2 ili svetlo u dovoljnim količinama najverovatnije ćeš dobiti one dlakave crne alge po lustovima.
Postoje i druga rešeja osim zemlje koja nisu skupa.
Šta si od biljaka si planirao da staviš?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License