Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Ancistrus Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2015 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Kokos je stigao! Very Happy

Ociscen, ismirglan, otkuvan, ohladjen, i ubacen. Svi su se skupili da vide sta je Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Okt 25, 2015 10:37 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2015 3:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisu hteli kokos, nisu hteli pecinu, usli su u kamen!
Kamen je probusen sa dve rupe i napuni se vodom da bi stajao u akvarijumu kako treba jel'te

Enivej, nestali oni tako jedan dan.. i ja prevrnula sve, zavukla ruku i udri da vidi gde su.. xD
okreci, pomeraj, izvrci.. nista.. kopaj po pesku.. nista.
Setim se da su kupali oni nesto oko kamena, uzmem izvrnem, nista..
posle 30 minuta mi se upali lampica da su unutra.

Zenka je napolju sad, a muzijak je samo jednom izasao iz kamena.
Da li je moguce da ima ikra unutra?
Kako da se ponasam ako dodju male bebe?
Jel ce skalari da ih pojedu?
Image
Image
originalne slike:
http://s24.postimg.org/krewi0kx0/IMG_1247.jpg
http://s29.postimg.org/cuvzc9352/IMG_1248.jpg


Poslednji izmenio nesa69 dana Uto Dec 01, 2015 4:05 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: slike smanjene, linkovi sređeni ....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2015 4:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima u podforumu Obaveštenja (onaj prvi) nekoliko lepljivih tema kolike slike priložiti, kako smanjiti sliku ... i tako neke korisne stavri za korisnike foruma Smile

Hoće, poješće ih u slast ako ih primete, bar moj slučaj oko onih koje nisam uspeo da povadim.
Izvadiš taj kamen sa vodom (proveriš nekom lampom da li je ikra unutra) i prebaciš u manji akvarijum gde će da pravilno porastu.

Imaš u podforumu razmnožavanje baš veliku i iscrpnu temu o mrestu ancistrusa za "šta da radim" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2015 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

odakle mi mali akvarijum.... Sad
jooooj... odo da vidim sta mi je ciniti... mozda uspem da savatam neku pa u mrestilicu? hoce li to da vrsti posao? xD
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2015 6:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda ih ostaviš tu, pa šta im bude. Imaš mesta za skrivanje itd... Nadaš se najboljem.
Nije samo poenta kod mresta hoće li ih pojesti ili ne, već i u tome da ribe izrastu kako treba. To se postiže odvajanjem u manji akvarijum gde nesmetano dolaze do hrane i time napreduju kako treba. U suprotnom slučaju ako ne dođu do dovoljno hrane u zajedničkom akvarijumu imaš zakržljale ribe.
Imaš temu o mrestu ancistrusa pa čitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bettafighter021
Akvarista



Registrovan: 26 Nov 2013
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2015 8:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze li se prvi dan pri ivaljeivanju iz ikre videti koji ce biti albino, a koje ne?
Zna li ko?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 02, 2015 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citala juce.. mnogooo ima da se cita.. pusticu pa sa bude.. videla sam danas muzijaka, samo je pomolio glavu i to kad je zenka bila kod otvora i to je to.. vratio se unutra..

Svakako ja mogu da kamen okrenem drugacije da ih malo zastitim xD ali ne znam koliko mi je to pametno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Starless
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2015
Poruke: 109
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Dec 03, 2015 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ikra definitivno u kamenu... xD
pa sta bude.. nadamo se najboljem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav da li znate sta mu se desava? Bio je tamniji, uobičajena boja, medjutim, sad je ovako svetao neka senf boja.. formiram novi akvsrijum te je u ovom privremenom oko 2 nedelje.. hvala
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam slican slucaj, crni ancistrus je postao jako bled, prakticno siv. Imas i slike na temi Boja Ancistrusa u podforumu bolesti.
U svakom slucaju boja se kroz neko vreme vratila i sad je sve ok mrestila se posla toga skoro 10 puta. Nisam uspeo da shvatim sta je tacno bio uzrok ove promene ali ispostavilo se da nije bilo nista opasno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Spavalica13
Akvarista



Registrovan: 14 Jul 2019
Poruke: 42
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bojan95 ::
Imao sam slican slucaj, crni ancistrus je postao jako bled, prakticno siv. Imas i slike na temi Boja Ancistrusa u podforumu bolesti.
U svakom slucaju boja se kroz neko vreme vratila i sad je sve ok mrestila se posla toga skoro 10 puta. Nisam uspeo da shvatim sta je tacno bio uzrok ove promene ali ispostavilo se da nije bilo nista opasno.
slucajno pogledah veceras i primetim drugu boju, pa sam se uplasila.. Al vidim da je zivahan kao i pre, al rekoh da proverim bolje.. Sa cim da ga hranim sad dok je ovako i bez podloge i bez biljaka, ili mu je dovoljno ostatak hrane od ribica i ako se alge stvore u ovim trenutnim uslovima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan95
Akvarista



Registrovan: 15 Dec 2018
Poruke: 144
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Okt 31, 2019 12:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja svoje uvek posebno hranim, dajem im uglavnom spirulinu. Imam ih 4 i jednu tabletu podelim na 4 dela i tako ubacim, da moze svaki da nadje svoj deo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklon ancistrus, sijamac, apistogram... m.vlacina Na poklon 2 Čet Mar 25, 2021 11:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus Vecha Razmena 0 Sub Mar 13, 2021 5:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus mužjak albino chaosad Razmena 1 Uto Jul 28, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Matični par Ancistrus Super Red i 4 m... Sone_bg Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Maj 11, 2020 2:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License