Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamenac na Anubiama? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Primetih na nekim listovima anubie da su dobile tacke kao kamenac i to tvrde.Nikada mi se to nije desilo.Da li je to nedostatak necega ili neki drugi uzrok.Nista nisam novo ubaciovao niti menjao a bile su za 10+.Nisu sve dobiel to ali skoro polovina.Nemam mogucnost da lepo slikam da bi videli sta je u pitanju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 8:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ista situacija se i meni desila sa anubijama u toku leta. Naime, još akvarijum nije bio spreman, pa sam morao da do pola napunim akvarijum i ubacim anubije. Kada sam se vratio sa odmora isto je na listovima bila braon skrama od kamenca.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Nov 29, 2015 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene nije braon nego siva bas kao i kamenac.Akvarijum funkcionise godinu dana bez problema ali zanjih 2-3 meseca pocinje ovo da se javlja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rainforest
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2011
Poruke: 600
Lokacija: Sombor

PorukaPoslao: Uto Dec 01, 2015 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kamenac verovatno.
Mislim da je u pitanju pojava u kojoj biljke uzimaju CO2 iz karbonata putem pojave zvane Biogenic Decalcification. Ne znam srpsku reč za ovo.
U pitanju je pojava koja je česta kod egerije i valisnerija a sad evo cujem i kod anubija. Pojava podiže pH vode i nije baš dobra za akvarijum naročito ako je uzela maha.
Verovatno postoji disbalans količine svetla i količine CO2.
Smanjite svetlo ili pojačajte CO2, omekšajte vodu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Pet Dec 04, 2015 1:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmm..Pa i onako mi je lowlight akvarijum sa 0.33w/l sa 8 sati perioda svetla.Nznam kud vise da smanjim svetlo.co2 nemam pa nemogu ni da ga smanjim.

Neznam sta drugo da uradim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sre Dec 09, 2015 10:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Isti slucaj je kod mene , sive tacke tvrde kao kamenac Confused Samo sto je kod mene jos veci problem jer ih je izgleda napala i neka alga , rubovi nekih listova su crni . Dupli problem 😩
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Početnica, 34L, "smeđe" alg... Bambi Početak u akvaristici 9 Ned Apr 17, 2022 8:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac Valerija Početak u akvaristici 13 Sre Nov 10, 2021 11:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac flopsky Filteri i pumpe 11 Pon Nov 06, 2017 6:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamenac laky_kg Hemija 12 Sre Okt 12, 2016 12:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka naslage na staklu aq(cini mi se da je... patus Hemija 16 Sre Feb 23, 2011 7:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License