Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hteo bih da prepakujem akvarijum... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 2:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima...

Hteo bih da cujem misljenja ostalih ljudi, da li bih smeo da uradim sledece...imam akvarijum 80x45x40 (visina vodenog stuba je nekih 40 cm). U njemu je celom duzinom zadnje strane ugradjen petokomorni filter sa zazorom. Sirina filtera je, recimo 10cm i to je lepo obavljalo posao uz motornu glavu od 650l/h. Posto mi je pre par dana stigao kanister Atman Ef4 (kog sam vec stavio u funkciju), taj unutrasnju filter mi vise nece trebati pa sam mislio da ga jednostavno razlepim i izvadim iz akvarijuma, i tako napravim dodatnih desetak centimetara akvarijuma u sirinu. Moje pitanje je sledece...kada izvadim taj filter, koji je sad prakticno jedna vrsta unutrasnjeg ojacanja akvarijuma, da li je ta debljina stakla (6mm) dovoljna da izdrzi tu litrazu (oko 145 litara)? Naravno, na zadnju stranu bih stavio ojacanja celom duzinom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 2:59 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 3:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne bi trebao da imaš problema pogotovu ako je akvarijum lepljen od novog stakla.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, od novog je stakla. Koju vrstu ojacanja bi bilo dobro da stavim i od koje debljine stakla?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da nemas potrebu za ojačanjima osim ako ne zlostavljaš akvarijum previše, (staviš kantu od 20l punu vode na akvarijum Rolling Eyes ). 6mm za gornje 100% neće biti trbuha al ono će ti smanjuje visinu vodenog stuba i ako ga ne zalepiš lepo pokvariće igled akvarijuma. Ako se plašiš da akvarijum ne pukne od udarca dece li nespretnog gosta tu ojačanja neće mnogo pomoći.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Unutrasnje ojacanje celom duzinom prednje strane vec postoji i sakriveno je iza crnog klirita tako da se ne vidi, a na istoj visini bih uradio i na zadnjem staklu. Je l' ima razlike da li su ojacanja stavljena sa unutrasnje ili spoljasnje strane, posto bih sa spoljasnje mogao da odradim jos lakse?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja jos nisam cuo da je to neko uradio. Verovatno planiras da ti to ojacanje sluzi kao polica za hranu...ili nesto tako. Smile
Inace, ne vidim zasto bi ti bilo lakse ovako, jer svakako praznis akvarijum... moraces da se zavuces, da izvadis filter, ocistis silikon. Zalepi mu ojacanje, kad si vec unutra.
A pre svega, mislim da su ojacanja suvisna!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam planirao da mi to bude polica za hranu, ali moram da priznam da je ideja dobra Very Happy . Da li neko ima akvarijum slicnih dimenzija sa debljinom stakla 6mm pa da mi iz prve ruke da informaciju? Ne kazem da mi prethodne poruke ne ulivaju poverenje, samo bih voleo da mi to neko potvrdi na sopstvenom primeru...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gilepr
Akvarista



Registrovan: 05 Sep 2012
Poruke: 74
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Reci, kakva fora. Wink Ako malo pustis mastu, mozes da napravis i policu za knjige, ili cvece... Very Happy
Ako nisi siguran, ojacanje ti nece naskoditi, u svakom slucaju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druže ja sam sebi zalepio 100x40x40 od stare 6tice doduše ja sam sebi stavio donje i gornje ojačanje. Kad menjam vodu ja jednostavno uzmem kantu od 20l i stavim na ivicu akvarijuma i pustim da voda iz nje teče i samo dolivam vodu u nju.
Neka zlostavljanja 6tica će da izdrži bez problema Da lupis pesnicom u akvarijum i on ostane čitav Very Happy onda moras lepiti neki od 12mm a jos bolje 15mm ili deblji akvarijum.
Najlakše ti je da odeš do stakloresca uzmeš ojačanje istih dimenzija ili malo manje(ojačanje ne mora da bude duž celo akvarijuma) nabaviš jednu molersku traku i vidiš dal neko od akvarista iz okoline imam malo silikona i vremena da ti zalepi. Naravno posle čoveka po običaju častis sa nečim sto ima Ce vitamin (pivCe, vinCe, 2-3 čašiCe rakije) Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 10:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, bravo, to mi je trebalo, informacija iz prve ruke...nece biti nikakvog zlostavljanja akvarijuma, cak nema nikakve pretnje da ce to neko udarati ili zakacinjati u prolazu jer stoji u cosku, samo mi je trebala potvrda da ce staklo da podnese toliku litrazu ...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 10:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a što ti toliko smeta taj unutrašnji filter ??
da bi rasturao pola akvarijuma...

napravi jednostavno da ti atman vuče vodu iz filtera a ne direktno iz akvarijuma...
dupla filtracija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U sustini mi ne smeta, ali kad vec nema potrebe da vise bude tu, sklonio bih ga da bih napravio vise mesta za biljke, samo zbog toga
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 12:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hajde, ja ne podnosim kanistere ali ne bi o ukusima Smile

Lepi i to obavezno gornje ojačanje unutra, tako kako si napisao u visini prednjeg.
Ojačanje radiš dužine 70 cm, po 5 cm ostavljaš jer negde moraš da proturiš i creva i cevi od kanistera.
I ne stavljaj nikad kofe pune vode na akvarijum, jednom će da padne, a kad padne ... pa bolje da imaš sreće Smile

E sad, ja ga ne bi sklanjao, šteta za dobar filter (još ako je to onaj sa pozadinom) . Jednog dana ako napraviš veći akvarijum, staviš za njega kanister a ovaj ostaje sa filtracijom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dejan83
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2011
Poruke: 46
Lokacija: Beograd, Altina

PorukaPoslao: Pet Dec 25, 2015 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E, ovako...izbor je ipak pao na to da taj filter ne vadim, nego da ostane tako kako je, da ga koriste neka buduca pokolenja Smile .Meni za neki dan treba da stigne nov akvarijum slicnih dimenzija (85 x 50 x 45), nije me skupo izasao, staklo 8mm, a ako bih vec ceo akvarijum praznio zbog vadjenja filtera, isto mi je vratio celu postavku u stari, ili u taj novi akvarijum, ionako sve moram da vadim iz njega. Inace, kad su ojacanja starog akvarijuma u pitanju, raspitao sam se na nekoliko mesta kod ljudi koji izradjuju akvarijume, preko staklorezaca pa do potpunih laika...zakljucak je da su te dimenzije bezbedne bez ojacanja, ali ojacanja nisu na odmet. Kod takvih dimenzija (80x40x45), tek od akvarijuma duzih od 85cm se ide na prvu vecu debljinu stakla, odnosno na 8mm. Sve ispod toga je bezbedno da se radi staklom od 6mm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Oprema za akvarijum srki.acs Ponuda 1 Uto Avg 08, 2023 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka fabricki akvarijum ljiki Akvarijumi 2 Uto Avg 01, 2023 7:57 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License