Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zemlja za cveće Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 5:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam čarobnu zemlju, već spremnu za aq, odstojala u vodi nekih 15 dana i svaki dan sam sve vodio što ispliva, sad više ništa ne pliva po površini. E sad me zanima dali mogu da je stavim u aq?Deliće mi zaputiti vodu kad je budem stavio? Planiram mrežicu za fasadu onu plavu i dali moze ta mrežica?Sad imam kvarcni pesak baš sitan onaj


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Dec 13, 2015 6:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: Popravljen naslov
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 5:21 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iskren da budem, ja sam sipao direktno iz kese, bez ikakve pripreme. Preko nje nisam stavio mrezu, vec samo sljunak. Nikakvog zamucenja nije bilo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam samo sam malo proprao kroz vodu uzeoo komaricu stavio zemlju u nju proprao ubacio u akvarij malo se zamutilo filter uradio svoje ujutro sve bistro pjesak na vrh i ekstra Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A jel mogu da stavim mrezicu za fasade umesto mrezicu za komace ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djoga94




Registrovan: 22 Nov 2015
Poruke: 2

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gle ja sam samo proprao kroz tu mrezicu da samo ono skroz sitno izadje ona prasina i tako 3 puta koliko mi je dovoljno bilo da napunim akvari zemljom ..samo usuo bez ikakve mrezice u akvariju i pjesak na to..iako mislim da je fasadna prekrupna mreza ja je nebi stavljao iako sam ja strogi pocetnik!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam oko 50 riba povadio u tri kante što sam našao po kući (možda 30-40 litara vode). Obavezno staviš neku krpu ili slično preko kante da ne bi iskakale.

Podlogu malo rzgrnuo do ivica, malo povadio, stavio malo osmokota, zemlju dirktno iz kese (neka žuta kesa u prvoj cvećari), preko sitnu fasadnu mrežu. Dodao još podloge (imao sam možda 2cm debljinu prethodno), vratio tu vodu i dopunio sa česme do 100-nak litara.

To je bilo odavno, nikom ništa ne fali, obavio za sat vremena, gde je 45 minuta potrošeno da se na'vataju ribe Smile
Jedino što se trokomorni filter vrteo sam za sebe za to vreme, mada mislim da ni za tim nije bilo potrebe.

EDIT: bolje je bez mrežice, meni više odgovara sa mrežicom zbog biljaka koje imam.


Poslednji izmenio nesa69 dana Ned Dec 13, 2015 7:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 8:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja samo prosejem zemlju da ostranim one krupne komade i odmah sipam bez ikakve pripreme.

Mrezicu nikada nestavljam zbog kripri jer ima se korenje uplete u mrezu i onda karambol kad treba da se izvadi .

Lepo su ti objasnili @reventon i @nesa69 a i ja se slazem sa tim.

5 akvarijuma sam ovako formirao i nisam imao nikakvih problema sa zemljom.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci ipak mogu da stavim mrzicu za fasade i tolko ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes da stavis, ali ako stavljas kripte anubije ,ili bilo koje vrste bijaka koje imaju jak koren onda sto kaze kolega "cokilio" imaces muku pri vadjenju istih,a i lakse je sadjenje biljaka bez mrezice,....ali tvoja je na kraju volja sa ili bez nje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma imaces muku sa cupanjem biljaka sa jacim korenom kako god okrenes, samo je pitanje koja vrsta muke te ceka... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Glasam za "bez mrezice" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma sutra ću stavim bez mrežice pa kako si oće, ako zamuti radim drugo rešenje i tako to.A pesak je jako sitan tako da mislim da neće doći do mućenja vode videćemo sutra ili večeras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 12:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrežica ne valja da je sitna(lično iskustvo). Zemlju nije loše malo ispeći u rerni da se pobije sve živo u njoj, za svaki slučaj, da posle to nešto živo ne počne da živi u ribama il nama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Moly
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2015
Poruke: 44
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Dec 16, 2015 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi stavljena zemlja bez mrežice. Voda kristalno čisto hvala vam na savetima
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
BlackRaven
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2016
Poruke: 16
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Čet Sep 29, 2016 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Serene Sky ::
Mrežica ne valja da je sitna(lično iskustvo). Zemlju nije loše malo ispeći u rerni da se pobije sve živo u njoj, za svaki slučaj, da posle to nešto živo ne počne da živi u ribama il nama.


Koliko dugo i na kojoj temperaturi bi trebalo peći tu zemlju.Pitanje je možda smešno,ali sam apsolutni početnik. Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mineralizovana zemlja Peku Podloga 6 Sre Sep 04, 2019 3:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Carobna zemlja novo pakovanje srki.acs Podloga 0 Sre Jun 26, 2019 12:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja za cveće Peku Razno 6 Sub Sep 08, 2018 12:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zemlja ispod pijeska pljevljak Početak u akvaristici 12 Čet Jul 12, 2018 7:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koliko jd neophodna zemlja ispod podl... ludidzora Podloga 5 Sub Mar 18, 2017 7:38 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License