Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vase misljenje oko filtracije! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 11:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam akvarijum od 176, sad sam porucio od 327 (136x48x50) e sad zadrzao sam kanister eheim eco pro 300 (750l/h) i treba mi jos neka filtracija.
Imam par opcija pa me zanima Vase misljenje.

Razmisljao sam da uzmem neki unutrasnji filter tipa (Atman At-f103 ili 104) da li neko ima iskustva da li bi to bila dovoljna filtracija u kombinaciji sa kanisterom?

Postoji li neki unutrasnji filter da nije Atman i da trosi malo struje? Ovaj atman tuce 36w!@!

Stakleni filter ne dolazi u obzir ni unutrasnji ni spoljni! I najgora po moj dzep opcija da kupim jos jedan kanister!

Akvarijum ce biti bez biljaka, i drzim mlawi ciklide!


Hvala unapred na nekom predlogu!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 12, 2015 11:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 12:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

prodaj kanister, kupi neku fontansku pumpu (3000l/h) i napravim sump.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam mesta za sump, moze kanister ili neki unutrasnji filter. Zna li neko kako radi Eheim BioPower?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Al je ova pretraga mnogo moćna stvar Very Happy eve već neko pisao

http://www.akvarijum.org/forum.....17266.html
Atman unutrašnji filteri iz serije ATF 100 200 300 više dođu kao pumpe sa predfiltracijom Laughing
Unutrašnji filteri tipa box... tu je bolje da zalepiš sam a pare uložiš u pumpu koja se ne čuje i kvalitetnu filter masu.
Ako je već budžet ograničen da li dolazi u obzir neka Uradi sam verziju kanister filtera. Pumpa je uvek dobrodošla pogotovu za veće akvarijume, 300l ako menjas 20% vode to je 60l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 2:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Planiram nekad sledece godine na leto da pazarim Eheim kanister od 1500/l/h. I to ce biti konano resenje. Ovaj sad eheim cu da prodam. E sad trazim neko jeftinije privremeno resenje, pa razmisćjam, gledam, citam sta da napravim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda napravi DIY kanister, mada kad sve pokupujes sto ti treba izadje te kao neki polovni fabricki kanister. DIY se isplati samo ako imas bar polovinu potrebnog matrijala za pravljenje istog.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
rayli
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2009
Poruke: 257
Lokacija: Bajina Basta

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre bi stavio neki unutrasnji filter kao privremeno resenje, sad me zanima ima li ko iskustva? Valja li to sta ili ne!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Twister
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2014
Poruke: 119
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ces ga morati imati i kad kupis veci kanister-filter, ako nista drugo da ti radi onda bar zbog cirkulacije vode unutar akvarijuma. A sad kad vec znas da moras unutranji, tj da si odlucio se za njega, gledaj da to bude sa sto vise mesta za filter-materijal. Imas ih marke SOBO, Tetra Eheim i jos neke koji su manji potrosaci struje, i Atman - gutac struje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 9:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam recimo u 470 l sa Tanganyika ciklidima stavio dva juwel box filtera iz ria 180 i lida 120 i prezadovoljan sam filtracijom, ima preko 150 riba od 2 do 5 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Misljenje o filter materijalu za kani... golff Filteri i pumpe 3 Pet Jul 02, 2021 12:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Molim za misljenje, uginula moly i jo... MilosAkvascape Ribe 1 Pon Jun 01, 2020 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman At-f102 misljenje? *Pocetnik *help axentije Početak u akvaristici 0 Sub Jul 20, 2019 2:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pozdrav, treba mi vase misljenje infected_specimen Filteri i pumpe 7 Pon Nov 20, 2017 5:28 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License