Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Neonkica.....ikra ili nesto drugo??? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Postovani prijatelji, treba mi mala pomoc oko ribice sa slike, da li je ova puna ikre ili je nesto drugo po sredi.

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 13, 2015 9:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 5:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li postoji neko sa adekvatnim odgovorom???
Hvala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ikra nije sigurno . ja bih je eutanazirao .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Dare021
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 185
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 7:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bakterijsko oboljenje...
izoluj je od ostatka akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 7:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nekada davno, na jednom akvaristickom forumu, clanica molamola je pisala da je neka ribica imala tumor koji joj je poprilicno izrastao, e pa iskreno receno meni ovo lici na to. jezivo izgleda, kao da ce eksplodirati jadna, gotovo kao da je fotosop u pitanju.

pokusaj da je lecis izolovanu kao da je bakterijsko oboljenje u pitanju, ukoliko je to. srecno ti bilo!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 8:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pazi ovako vidi sa necim leci , nisam to nikad imao kod ribica, ali ako slucajno ugine uzmi seciraj je Very Happy da bi znali sta je bilo uzrok toj naduvenosti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ludimir
Akvarista



Registrovan: 20 Sep 2015
Poruke: 86
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 9:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala prijatelji, ribica je inace kod kolege u akvarijumu, pa sam postavio pitanje umesto njega posto nije registrovan. Ovo je drugi slucaj u poslednja 2 meseca.....Hvala jos jednom na odgovorima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gangster
Akvarista



Registrovan: 11 Nov 2010
Poruke: 446
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 9:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan062 ::
pazi ovako vidi sa necim leci , nisam to nikad imao kod ribica, ali ako slucajno ugine uzmi seciraj je Very Happy da bi znali sta je bilo uzrok toj naduvenosti Wink


Hahahahaaaa e vala me nasmeja do suza...

Riba je bolesna i ne postoji lek. Ovde imas opisanu bolest i moguce uzroke http://www.akvarijum.org/forum/post139454.html a jedino joj mozes pomoci na sledeci nacin http://www.akvarijum.org/forum.....eutanazija


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Dec 14, 2015 10:02 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nesa69: popravljen link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
io
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 418

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je ovo bakterijsko oboljenje, onda mozda moze da se pokusa sa baktopur direkt tabletama, imas na netu uputstvo za upotrebu pa procitaj... bar da se pokusa, ne mora odmah u vecna lovista... :/ mada kako izgleda, nije daleko odatle... Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 10:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stefan062 ::
pazi ovako vidi sa necim leci , nisam to nikad imao kod ribica


Ovakvi saveti su jako dragoceni i mislim da ću da povedem diskusiju sa Vlasnikom oko zabrane pisanja na mesec dana i više za takve stvari, naročito u ovom podforumu.
Ovo ti je jedna velika opomena, dobro pročitaj opet pravilnik i lepljive teme u PF Bolesti.

Za ostatak koji nisam citirao mogu samo da kažem da je strašno koliko sam glup, nisam znao da svi imaju neku mini patološku laboratoriju uz akvarijum Smile

Pusti lekove, nikad ne koristi ako nisi siguran o čemu je reč. U svakom drugom slučaju radiš na sopstvenu odgovornost i možeš da se desi napraviš veću štetu.

Nisam pametan šta da odgovorim, nemam neonke, ne volim neonke, neću da imam nikad neonke Smile
Postoji neonska bolest (link od @gangstera) mada meni ne liči, jer riba brzo gubi boju ... a postoji ono oko trudnoće ili tzv. zapekla riba:
http://www.akvarijum.org/forum.....11419.html

Ponavljam da nemam pojma o njima, ovo sam pročitao sinoć kad si postavio ali nisam pametan šta da ti kažem pa čutim.

Ako imam problem sa ribom, pročitam one lepljive teme o bolestima, pa još malo na Google. Obično ide tretman na akvarijum ili tretman sa izdvajanjem (isečeš balon sa vodom ako nemaš gde) i osim borca koji je prvi dan po ubacivanju u akvarijum dobio Ich i izlečen Costapurom, uglavnom se moje lečenje svodilo na drugi link od @gangstera. Izgubio sam jato skalara do sada i nadam se (a znam da neće) da će da ostane na tome.


Poslednji izmenio nesa69 dana Pon Dec 14, 2015 10:33 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Pon Dec 14, 2015 10:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok jesam sastavio recenicu da padnes u nesvest.(zbog toga se izvijavam )..
meni se tipa ovoga desavalo ali uglavnom kada krenem hraniti kraljevske neonke, desava se da neke ribe iz jata kao lude pocnu jesti hranu nogo vise nego ostale, i nakon odredjenog vremena narastu kao kvasac mislim na stomak , a ove ostale imaju normalne linije tela,smanjio sam hranu i sve se vratilo u normalu,e sad ova njegova je ogromna , ne bih vreovao da je od hrane jer bi sigurno jos neka bila, moguce je da riba ima neku bolest ali tacno koju ne znam , jer imam kod sebe serin prirucnik za bolesti ali ovakvu nisam nasao da postoji, moguce je da je u samoj ribi odnosno njenoj anatomiji problem mislim tacnije organa, ili ima neku bolest koja se ne desava cesto, pa sam zbog toga mislio da proba barem sa necim od lekova da proma resiti ..... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Dec 15, 2015 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pazi da je ono citirano napisao neko sa ispod 10 postova (mada nije to generalno gledano činjenica o znanju, ali u dosadašnjoj praksi je uglavnom tako) pa da razumem.

I šta sad, da li te bole prsti kad si se malo potrudio Smile
Od izvinjavanja se 'leba ne jede i žedan se ostaje. Dođeš pivo zato što si opet pomenuo "neki" lek Smile

Znači ovako, samo da potvrdim da sam te dobro razumeo Smile Moram da radim a ne radi mi se nešto pa eto ...
Imao si isti slučaj i rešio sa smanjenjem hrane. A u stvari i nisi jer je ova ogromna pa nisi siguran i .........(da ne prekucavam).................. pa neki lek za nešto Smile

Ja isto ne znam, palo mi odmah na pamet da je tumor ali šta da mu kažem, mora operacija ali pomirite se sa neizvesnim ishodom ...
Postoji bloat, crevni i ovi i oni paraziti, pa da proba Drontalom ili Oravgilom. Ali nije ciklid a nemam pojma da li se to javlja kod neonki uopšte.
Postoji Dropsy koji sam imao jednom prilikom da vidim ali nije krljušt naduvena.
I tako dalje ... ali suština je da NE ZNAM !!! (namerno velikim, nije sramota da priznam).

Neću više ... stvarno moram sad da zapnem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefan062
Akvarista



Registrovan: 03 Avg 2010
Poruke: 973
Lokacija: Cacak

PorukaPoslao: Uto Dec 15, 2015 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ok Very Happy od sad dajem punu analizu i objasnjenja Wink kao pravi inzinjer a ne kao pop Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Dec 15, 2015 12:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile To čekam ! Smile
Jesam inženjer a ti nećeš više da budeš pop nego polako da nagrabusiš kao Urednik iliti slikovito:
Image

Imaš i fore onda po koji offfffffffffff topic, što ja stalno da se patim Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Uto Dec 15, 2015 3:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jadna ribica. Nisam imao prilike da sretnem ovako nešto kod neonki pa sam uradio google search i pregledao šta su ljudi pisali. Nekih 70% ljudi je pisalo da je ovako uzrok tumura. 20% da je u pitanju nadimanje. Ostatak je pisao da je bolest neonki je su videli neonku.
Misli da u ovakvom slučaju ovo zadnje nije.
Najbolje ti je da je odvojis, pa makar to bila tegla. Za slučaj da je nadutosti možeš probati graškak. Kad je odvojis skuvaš 1 zrno sitno usitniš, al bas sitno da je proguta iz prve, i baciš joj 2-3 mrvice. Nemoj bacati mnogo, neonke nisu poznate po ljubavi prema grašku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka zut moli jedno oko mu nesto uvecano goran012 Početak u akvaristici 4 Pon Nov 09, 2020 9:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mahovina za nesto ljubisa03 Razmena 0 Čet Okt 01, 2020 3:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka T-barbs trampim za nesto drugo popindeed Arhiva Malih Oglasa 3 Sub Apr 11, 2020 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malci gupika genetika ili nesto drugo popindeed Bolest 9 Uto Feb 11, 2020 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudan izgled Skalara (bolest ili nest... Spavalica13 Ostali Stanovnici 4 Pet Nov 22, 2019 2:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License