Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cudno za Skalare Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 8:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li neko ima ideju, zasto mi skalari u poslednje vreme non stop cupaju i jedu biljke, ne znam gde je tu logika, kolko ja znam oni su u prirodi grabljivice, dakle vide mesozderi nego biljojedi, ali meni nacisto izjedose lisce biljaka :S
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 8:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Igor1980
Akvarista



Registrovan: 20 Feb 2015
Poruke: 175
Lokacija: Batajnica (okolina Beograda)

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 8:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno to rade u paru , tj ciste list i spremaju se da bace ikru . To je moja pretpostavka
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 9:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skalari jedu biljnu hranu.Kod mene su zdušno usisavali sočivicu i to je zanimljivo videti,od nišanjenja pa do napada sa glasnim cmoktanjem kad je usrknu sa vazduhom,ali najviše su voleli egeriu.Valjda zato što je meka...Negde još pročitah i da skalari kad imaju na raspolaganju i "salatu",ne obolevaju od rupa u glavi.Ne znam koliko je ovo tačno,ali moji te rupe nisu imali...
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pet Dec 18, 2015 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je normalno, oni su ciklidi.
Meni redovno brste bakopu australis...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mrky
Akvarista



Registrovan: 21 Sep 2015
Poruke: 33
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hmmz ali zasto to ranije nisu radili, jel to ima neke veze sa staroscu?
I to ne jedu sve biljke nego sam dve, ultimativno jedu jednu kojoj ne znam ime, a pored toga brste lisce rotale...
Dok recimo aponogeton, bakopu, valisneriju i jos dve kojima ne znam ime uopste ne diraju...
I to obavezno rade oba zajedno, evo bas sam ih malopre gledao kako su potpuno obrstili jedan list :S
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Dec 19, 2015 2:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neke biljke jednostavno nisu ukusne il ne prijaju ribama.
Ko što kaže Vacko oni su ciklidi možda je jedu, možda se samo igraju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Dimenzije mresnih akvarijuma za skalare Zivadin Razno 4 Sre Jan 08, 2020 1:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Domaca hrana za skalare - sastav? Zivadin Ishrana 15 Uto Apr 09, 2019 2:54 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanka - cudno ponasanje IvaKiki Bolest 7 Sre Mar 28, 2018 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam ili menjam skalare lukazmaj Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Dec 20, 2017 12:59 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Cudno ponasanje ancistrusa nercibald Razmnožavanje 14 Čet Jan 19, 2017 1:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License