Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 theoduxus danubialis puzevi Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kako se ovi puzevi razmnozavaju???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 1:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 11:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aquamaniac: "Theodoxusi se lakse razmnozavaju u ukrasnom akvarijumu..."
Čovek je o ovome pisao Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koliko ja znam ona isto spada u porodicu nerita, a za njihov mrest je potrebna slana voda.. ispravite me ako gresim, tako da me onda zanima kako se to lakse mreste u zajednickom akvarijumu, ako nekim ribama smeta brakticna (slana) voda... pa mi ne ide u glavu ta prica o mrestu u zajednickom aq...

Probacu jedan mali aq da odradim sa slanom vodom samo za njih, pa vam javljam ima li uspesnog mresta ili ne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
vesa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Dec 2010
Poruke: 8
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako je dunavska vrsta puzeva onda tesko da joj je potrebna slana voda za mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nikakvi specijalni uslovi. Ubacis u aq vise kom., posle nekog vremena pojavice se bele tackice , najcesce na panju ili kucici drugih dunavaca. I to je to. Bitno da nema helena i botia u aq. Ovo je prica iz licnog iskustva. Kupio sam 10kom, ubacio u aq i pojavili se malci Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srki.acs
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2012
Poruke: 323
Lokacija: Zeleznik

PorukaPoslao: Ned Dec 20, 2015 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Thunderbeast ::
Nikakvi specijalni uslovi. Ubacis u aq vise kom., posle nekog vremena pojavice se bele tackice , najcesce na panju ili kucici drugih dunavaca. I to je to. Bitno da nema helena i botia u aq. Ovo je prica iz licnog iskustva. Kupio sam 10kom, ubacio u aq i pojavili se malci Smile.



Pa i nije bas tako i meni su se pojavile bele tackice po celom akvarijumu, mislio sam da cu imati 100 kom. ali od prinova nista Rolling Eyes
A i od odraslih 15-20 komada sada su mi ostala samo 2 urlanje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2015 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jbg opet koliko ja znam nerite sve mogu da zive u slatkoj vodi i to kraci period od nekih 6mes do 1.5god nakon cega iznanada crkavaju, dok u slanoj vodi zive dosta duze, a za mrest je potrebna slana sredina kako bi jaja prezivela... nesto slicno amano kozama, koje zive u slatkoj vodi, ali kada nose mlade larve i izbace ih iz stomacica, larve voda nosi sve do mesta gde se slana i slatka voda mesaju, i samo u tim uslovima od larvi nastanu male amano koze, koje se vracaju u slatku vodu i tako u krug... i kolko sam ja citao, slicno je i sa neritama, nema zabelezenih slucajeva da je je neko uspesno mrestio npr zebra nerite u zajednickom aq tj u slatkovodnom, sad za dunavske ne znam, zato i pitam da li je neko sem milosa (aquamaniaca) ih uspesno mrestio i da objasni kako i sta treba od uslova...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2015 12:18 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Rod Theodoxus je rod slatkovodnih narita od kojih najveci broj živi u slatkoj vodi a manji u slatkoj i slankastoj.
U Srbiji možeš naći 3 vrste Theodoxus: T. fluviati, T. danubialis, T. transversalis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Dec 21, 2015 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U Ohridskom jezeru živi Theodoxus fluviatilis dalmaticus. Kako bi to bilo epsko putovanje da mu treba slana voda za razmožavanje Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vasrac
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 07 Mar 2014
Poruke: 8
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 12:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nabavio sam nekoliko ovih puzeva, ubacio ih u manji akvarijum gde su trenutno samo oni i biljke i pojavila su se jajasca svuda pa bih bio zahvalan svima koji bi podelili svoje iskustvo ovde u temi sta bi sledece trebalo da uradim?

Da li treba da se dodaje so? Vidim da neki kazu da a neki ne a posto je ovo Dunavski puz da li je zaista so neophodna? Da li treba vodu da omeksam? Da li treba da uradim nesto trece?

Kolika treba da bude temperatura? Ponovicu da u tom akvarijumu trenutno imam samo te puzeve i anubie nane od biljaka tako da bi temperaturu mogao da potpuno podredim njima.

Ako nekoga i to zanima sto se tice filtera u pitanju je sundjer filter a sto se tice hrane algi trenutno ima sasvim dovoljno posto sam ubacivao spirulinu i jos neku hranu i nesto ne vidim da je jedu. Da li neko zna slucajno cime se jos hrane ovi puzevi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

So ti ne treba.To nisu puževi koji traže slanu vodu za razvoj larvi.Ali,ako sam dobro razumeo Aquamaniac-a treba omekšati vodu.E sad koliko,to je najbolje da on napiše,jer ima od svih nas naj veće iskustvo sa ovim puževima.
Međutim,ako se dobro sećam,Bojan mi je rekao da povremeno vidi male danubialise u svom akvarijumu,u kome ne omekšava vodu,ne dodaje CO2,a ne mogu da se setim da li prihranjuje biljke preko vodene kolone.
Kod mene je bilo tih jaja puno,ali podmlatka nije bilo.Sad više nema ni odraslih,na žalost..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Uto Dec 22, 2015 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

So nikako ne treba, zaboravite. Ovo je slatkovodni puz , zivi u Dunavu. Ne putuje do Crnog mora zbog mresta.


Serene Sky ::
U Ohridskom jezeru živi Theodoxus fluviatilis dalmaticus. Kako bi to bilo epsko putovanje da mu treba slana voda za razmožavanje Wink


Bravo smeh smeh smeh Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Draco
Akvarista



Registrovan: 13 Jun 2015
Poruke: 29
Lokacija: Podgorica

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam koje su sorte moje Nerite (vjerovatno domaće, Dunavske) i da li im treba bočata ili kakva voda, ali da se razmnožavaju, razmnožavaju se Smile

Posle par mjeseci kotrljanja ženka je na sebi imala bijela jaja i ostavljala ih unaokolo, najčešće po silikonu u uglovima i filteru. Prvo sam to skidao ne znajući šta je a onda sam batalio baš da bih vidio šta će da se desi. Posle par mjeseci ugledao sam neobičnog pužića, braonkastog minijaturnog, sa skoro providnom kućicom. Skontao sam da nije ni jedan od onih napasnika tipa Ramshorn (ili kako se već zove) niti barski pa sam se baš obradovao kad sam shvatio da polako dobija Nerita šare. Radost je bila utoliko veća što sam čitao (i ovdje na forumu) da se teško razmnožavaju, da im treba i ovo i ono...

Ukratko, ništa posebno nisam radio... Temperatura vode mi je 25,3, ljeti i više kada se ne da spustiti, pH standardan oko 6-6,5, užasno tvrda voda...

Elem, danas ugledam novog malca Nerite, a to me je i podsjetilo da dođem na forum i pohvalim se, pa sam onda i vidio ovu diskusiju o uslovima koji su im potrebni.
Eto da znate. A evo i par slika kao motivacija, da ne odustajete Smile


Na staklu
Image

Na podlozi
Image

Na filteru
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Pet Apr 08, 2016 11:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos malo pa krece sezona lova na ove puzice pa ne verujem da se iko bakce sa razmnozavanjem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Sub Apr 09, 2016 10:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Profiterole, jel na Adi? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Puzevi NS Cvrc Tražnja 0 Sub Apr 29, 2023 3:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni barski i malezijski puzevi Veverac Tražnja 0 Ned Jan 22, 2023 12:37 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebni obicni bladder puzevi - Phys... UrosB Tražnja 0 Ned Jul 11, 2021 9:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Red Cherry kozice i Helene puzevi nikouro Ponuda 9 Pon Maj 31, 2021 1:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras Pygmaeus, sakura red, malez... Veverac Tražnja 5 Uto Nov 10, 2020 8:13 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License