Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 koridoras razmnozavanje Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 3:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam muzijaka i zenku i par pitanja kako ih razmnoziti,cuo sam da treba 2:1 u korist muzijaka,dali mozgu da se razmnoe ako je 1:1?
Dali treba samo imati podlogu,i nista vise da bi se razmnozili?
Procitao sam sve sto ima po forumu i imitiracu susno doba,...?
Moze li?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 3:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 3:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Male su šanse da mrest uspe ako je odnos 1:1 mada nije ne moguće, veća je verovatnoća oplodnje ikre sa kombinacijom 2:1, sve ostalo imaš u temi:
http://www.akvarijum.org/forum.....t1789.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 3:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala,a dali u akvarijum sme da bude podloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 3:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A da li si ti pročitao post u linku koji sam ti postavio?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da jesam,ali imam podlogu pa nebi da vadim,odvojio bi ih u poseban akvarijum
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje ribe koje planiras za mrest odvoji u poseban akvarijum. Corydorasi se obicno mreste na promenu vremena, a pomaze i promena vode.

Kad vidis jurnjavu u akvarijumu znaci da oce da se mreste. Najbolje je da imas grupu za mrest, mada moze i par ako su ribe raspolozene.

Kad je spremna zenka dohvati muzjaka za perajce na stomaku, tako provedu par trenutaka pa onda zenka ispusti ikru izmedju stomacnih peraja, koju malo nosa po akvarijumu, pa je onda negde zalepi.

Dobro je maticne ribe po zavrsenom mrestu ukloniti. Ikru je dobro zamraciti dok mladi ne proplivaju. Kod vecine Coryja mladunci mogu odma da jedu artemiju, a posle izvesnog vremena i seckani grindal.

Evo i par fotki mojih Cory-ja u mrestu.


Image
Zenka C. panda drzi muzjaka za trbusno peraje.


Image
Zenka C. trilineatus nosi ikru. Treba obratiti paznju na njena trbusna peraja kroz koje se nazire ikra.


Image
Lepljenje ikre.


Image
Zalepljena ikra


Poslednji izmenio froger dana Uto Jul 10, 2012 10:15 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 10:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvalahvala puno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zlay
Akvarista



Registrovan: 27 Maj 2010
Poruke: 233
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne zelim da te obeshrabrujem, ali sa mrestom koridorasa sacekaj da temperatura bude malo niza, oni vole hladniju vodu za mrest.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
froger
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2012
Poruke: 119
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jul 10, 2012 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zlay ::
Ne zelim da te obeshrabrujem, ali sa mrestom koridorasa sacekaj da temperatura bude malo niza, oni vole hladniju vodu za mrest.


Upravo tako. Kao i mnoge duge ribe i koridorasi u prirodi imaju sezonu mresta. Na ovim temperaturama kad je u akvarijumu skoro 30 stepeni ne treba ocekivati mrest, pogotovu od zahtevnijih vrsta. Cak sta vise desavalo mi se da mi 10-20% maticnih riba ne prezivi duze periode ovakve vrucine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2016 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da se javim sa mojim.iskustvom oko mrijesta koridorasa. Dosta Vas komentarise oko snizenja temperature, sve to moze uticati...ali kod mene nije to bilo tako...nego odjednom se pocnu mrijestiti i lijepiti ikru po cijelom aq. Ako eko hoce da pokusa, kod mene su se najcesce mrijestili posle dobrog obroka (kuvao sam CRVENU papriku) - pokusajte i Vi..
.a jedna stvar koja me je iznedadila su muzjaci koridorasa koji su baš sitni i ne vjerujem da imaju god dana...duplo su manji od ženki...
Moze odnos 1:1...to moze...ako je muzjak pun energije i prati zenku...ali je najbolje 2:1...
Ako ste u mogucnosti...maknite ostale korije iz aq...jer ti koridorasi koji ne ucestvuju u mrijestu...pojest ce svu ikru, to im je specijalitet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borci, razmnozavanje Mikicaaaa Početak u akvaristici 0 Sub Jan 06, 2024 3:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuno nestao koridoras, verovatno m... Nikollo Ribe 6 Sub Apr 23, 2022 4:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dimenzije akvarijuma za razmnozavanje... Milivoje Lampa Akvarijumi 2 Pet Apr 01, 2022 8:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Puzevi Helena i Amazonac (jabucar) sa... Spavalica13 Razmnožavanje 5 Sre Apr 22, 2020 1:09 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbus, koridoras, biljke dragang Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Apr 21, 2020 2:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License