Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 motorna glava Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2016 11:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam jedno pitanje,naime pukla mi izolacija na ulazu u pumpu a pumpa normalno radi i tera vodu iz filtera.Hteo bih da silikoniram taj ulaz kabla u pumpu za svaki slucaj ali nemam silikona za akvarijum pa jel moze obicni silikon jer nije velika povrsina 1cm2 a i mogu posle preko silikona da pistoljem za plastiku istopim preko njega.zanima me hoce predstavljati to ribama problem
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2016 11:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2016 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zasto raditi jedno i drugo? Istopi plastiku i ne treba ti silikon.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2016 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa plastika mi nije toliko stabilna tj kad se ohladi krta je,bojim se da se ne odvoji od ivica pa mi je nekako stabiliniji silikon za zastitu a plastiku bi stavio cisto da prekrije obicni silikon zbog riba da im ne smeta.mada koliko im moze smetati 1cm obicnog silikona
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2016 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Siguran si da nisu i izolacije na žicama pukle.
Ne znam kakva su iskustva ostalih, ali sam imao sreće sa jednim grejačem da je kratak spoj prošao samo sa izbacivanjem automatskog osigurača, pa kad sam to imao i kod jedne pumpe, obavezno sam je zamenio.

Neko pravilo mi je da oštećeni deo skratim, zamenim kabl ako je nad vodom. Ovo pod vodom menjam opremu, ne koristim više.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jan 04, 2016 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne vidi,nije pukla izolacija faze i nule vec spoljni omotac pumpa je radila normalno i ja kad sam izvadio da ocistim to sam primetio pa reko bolje sprecili nego leciti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 12:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mene uglavnom zanima da ne duzimo sad temu,elektricar sam pa mi je sve jasno oko kablova zanima me samo silikon hoce smetati ribama ili da idem na opciju da ga prelijem plastikom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Verovatno ti je poznat kapilarni efekat koji moze nastati u ovakvim slucajevima i mozda dovesti do neprijatne ili cak opasne situacije.

Ako si vec odlucio da krpis, mislim da silikon ili topljiva plastika nisu resenja za ovo.
U svakom slucaju, obican silikon ne bi trebalo da smeta ribama, s' tim da bi bilo dobro da naglasimo sta je 'obican'? Mislis na acetatni, bez fungicida?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

poznata mi je kapilarna pojava ali mi nije jasno kakve veze ima sad to.da stavio bih obican silikon providni ne sanitarni. njega bih stavio jer je elastican pa ne moze doci do pucanja ili odvajanja od ivica rupe,a plastikom bi prelio za svaki slucaj preko silikona da ne steti ribama.a i stavio sam drugu pumpu u filter a ovu nebih da bacim kad je radila hocu da je zalepim pa nek stoji u rezervi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Motorna glava Malina Filteri i pumpe 2 Čet Jan 16, 2020 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Motorna glava WP 880 Dzoni Filteri i pumpe 4 Čet Feb 12, 2015 1:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rastvaranje co2=co2 difuzor ili motor... Cokilio Ostala oprema 7 Uto Jun 17, 2014 10:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Glava AT - F102 nesha barajevac Uradi Sam (DIY) 20 Ned Apr 14, 2013 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Glava filtera umesto potapajuce pumpe reventon Filteri i pumpe 35 Uto Mar 19, 2013 6:06 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License