Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tunel u podlozi!? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam se resio torokatuma i 3 veca koridorasa koji su mi pravili probleme u podlozi, ostala mi je jedna mala pandica a uskoro ce doci jos... Posto cu kasnije ubaciti sliku svog akvarijuma da bi vam sve bilo jasnije, sad cu ukratko objasniti problem. Dok sam imao veceg torokatuma redovno je pravio nagle pokrete i time pravio rupe u podlozi pa cesto i cupao biljke iz podloge, njega vise nema ali sada se pojavilo nesto jos gore (ili bolje). U sredini akvarijuma se nalazi jedan deblji panj, znaci nije grana vec je sirok oko 30cm i dugacak oko 10cm, sa prednje strane akvarijuma primetio sam rupu koja vodi ispod sredine panja, tu fali peska malo vise od pola sake, a iza panja, sa druge strane stoji ista ta kolicina peska koja je kao "bacena" na to mesto!? niko nije dirao akvarijum a ta kolicina ne moze biti prebacena PREKO panja naglim pokretom repa neke ribe, takodje fali jedna zenka ancistrusa. nisam obracao paznju na to 2-3 dana ali kada sam video i zagledao akvarijum sa sve 3 strane slucajno sam video muzjaka ancistrusa kako je otisao ispod panja, ali ne primecujem da nesto posebno tera ribe od ulaza "tunela", temu stavljam ovde jer ne znam da li je u pitanju mrest ali desavanja su u vezi podloge.
Od riba imam mat. par ksifo-a, molike, ramireze, ancistruse (1 muzjaka i 2 zenke), neonke i 1 pandicu.
Sumnjam na ancistruse jer su zenke imale naduven stomak, a sada jedna zenka fali vec par dana, ne bih da diram panj i da proveravam da li je ispod mrtva, sa ikrom ili sta vec, ali me zanima da li je u pitanju mrest ili sta? Zasto je prokopan tunel i da li to moze biti mrest ancistrusa ili kojih riba?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 3:19 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da je mrest ancistrusa ali kod njih muzijak cuva ikru, trebalo bi da otera zenku posle mresta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Wlayko91
Akvarista



Registrovan: 02 Avg 2010
Poruke: 1167
Lokacija: Beograd/Grocka

PorukaPoslao: Pon Sep 20, 2010 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo video sam konacno i drugu zenku, svi su tu ali van "tunela" jel moguce da su oni to iskopali?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ekseri u podlozi zlatnozrno Podloga 2 Uto Dec 15, 2015 11:56 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako pričvrstiti Ricciu na podlozi? WoodyAllen Biljke 12 Pet Jan 24, 2014 2:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tunel za ribice VURDOK Uradi Sam (DIY) 12 Sre Nov 14, 2012 4:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Braon alge po podlozi, Hitno! jovica Alge 4 Ned Jun 24, 2012 11:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zute fleke po staklu i podlozi ? Alpha Početak u akvaristici 10 Čet Mar 15, 2012 9:05 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License