Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mini Co2 sistem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 6:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vacko000 video na slici da pored mini CO2 imas i rasprsivac koji radi ..nemoj me drzati za rec ali koliko znam on izvlaci iz vode CO2,pa bi trebao biti iskljucen jer od biljaka dobijaju ribice dovoljno kiseonika..proveri ali mislim da sam ti dobro rekao Cool
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 14, 2014 6:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fricky`88
Akvarista



Registrovan: 29 Avg 2010
Poruke: 831
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Ned Dec 21, 2014 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam isprovao ovaj sistem, nije los, evo bas lepo izlaze mehurici, skroz sitni, najsitniji kao prasina i dok stigne do povrsine jos se smanji i maltene skroz uspori i polako izlaze na povrsinu. Ali sam primetio dok sam prao flasicu da ka ostane pri kraju napunim vodom i vidim kako se rastvara skroz, sto znaci da bi trebalo da se skroz rastvori kad je istrosen. A evo traji mi skoro 2 dana vec, a pravio sam od jedne ipo kasikice sode i jedne ipo limuntusa. U flasicu od spreja za nos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SaleNS
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2014
Poruke: 30
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Да мало освежим тему.
Правио сам овај систем али сам имао грдних проблема са чеповима (поклопцима, затварачима,...). Наиме, кад год би се направио притисак унутар бочице, поклопац би се извио и CO2 би излазио где не треба. Претражио сам форум да покушам да решим проблем и...

Потребно

Image

Умешати у раније датој размери

Image

Сипати у бочицу, благо наквасити парче вате

Image

Увити вату у ваљак што чвршће, да што теже уђе Very Happy

Image

Жилетом исећи вишак

Image

Овако треба да изгледа

Image

А у акваријуму...

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 5:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Upravo napravio,za sad fino gura,svaka cast na ideji Bravo Bravo Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Sub Apr 18, 2015 10:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

super ideja videcemo radi li za biljke
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 19, 2015 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

previše muke, zadržite gumeni poklopac od pipete, odsecite sam vrh gume, u dobijenu rupu svako jutro gurnete nov filterčić za "motane cigare tj duvan", koštaju oko 100 din 100 komada Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
itan
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2015
Poruke: 33
Lokacija: BG

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 12:43 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sijamski_Mrmot ::
previše muke, zadržite gumeni poklopac od pipete, odsecite sam vrh gume, u dobijenu rupu svako jutro gurnete nov filterčić za "motane cigare tj duvan", koštaju oko 100 din 100 komada Smile
ima li pomaka za bilje ,koristi li ko ovu smesu duze vreme ako ima slike pre i posle
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 5:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja koristim treci dan,po 8,9 sati dnevno.Neznam da li ima veze ali izbijaju mlade biljcice,ali mislim da je jos rano,sve sam nesto skeptican.Mogu popodne da slikam ako neko hoce da vidi.Pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 20, 2015 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

itan ::
Sijamski_Mrmot ::
previše muke, zadržite gumeni poklopac od pipete, odsecite sam vrh gume, u dobijenu rupu svako jutro gurnete nov filterčić za "motane cigare tj duvan", koštaju oko 100 din 100 komada Smile
ima li pomaka za bilje ,koristi li ko ovu smesu duze vreme ako ima slike pre i posle


Ovo je "priručna" varijanta CO2, za male akvarijume do nekih 80l max, pomaka u bilju ima maleckog, bitniji pomak ti je da unos CO2 svakodnevni SMANJUJE pojavu algi, naročito zelene po staklu i podlozi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Avg 23, 2015 5:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i moje verzije mini CO2 sistema pod imenom Frankenstajn Smile

Kasicica sode, kasicica limuntusa i proradilo je posle 30ak sekundi, baloncici CO2 su vrlo sitni ( oko pola mm u precniku rekao bih ) i posle 10 minuta idu oko 1-2 u sekundi dok je na samom startu kada sam i slikao islo dosta brze.
To je to, ja zadovoljan da li ce stanovnici akvarijuma biti...pokazace vreme...


ImageImage

Hvala autoru teme kao i svima drugima sa konstruktivnim predlozima i resenjima Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Avg 23, 2015 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema edit...

Ovo sam uradio cisto da probam a za kasnije planiram Nutrafin co2 natural plant system jer je ovo ipak vrlo kratkotrajno resenje, pa bih bio vrlo zahvalan ako bi me neko uputio bilo ovde bilo na pp gde mogu da ga kupim...

Procitao sam celu temu i znam da je idealno i na kraju najisplativije resenje sistem sa bocom, ali to u mom slucaju ne dolazi u obzir...ne poznajete moju zenu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 6:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Do sad mi se u ovom sistemu kao raspršivač najbolje pokazao štapić za rašnjiće isečen koso. U gumi poklopca ga drži plastična vezica. Okačiću siku kasnije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Iga
Akvarista



Registrovan: 13 Jan 2014
Poruke: 63
Lokacija: BGD-Ada

PorukaPoslao: Uto Jan 05, 2016 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shika
Akvarista



Registrovan: 19 Mar 2013
Poruke: 70
Lokacija: pirot

PorukaPoslao: Sub Jan 09, 2016 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jel bi mogla ova medota unosa co2 da se koristi u akvarijumu od 100l koji je srednje ubiljen ali i sa nekim malo zahtevnijim biljkama? Jel su nekome biljke krenule da bujaju i da ne trule od koriscenja ovog sistema?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
ninoslav030
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 53
Lokacija: Bor, Serbia

PorukaPoslao: Ned Jan 10, 2016 2:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

[quote="VURDOK"
Idealno za male akvarijume do 100lit.U ubiljenim akvarijumima od 50-100lit dize koncentraciju CO2 i do 25-30mg/lit
[/quote]
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Grejanje mini odgajivacnice zimi Zivadin Razno 1 Pet Sep 03, 2021 12:02 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnicki akvarijum - mini deo priro... Lenji Lisac Početak u akvaristici 18 Pon Avg 31, 2020 4:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mini odgaivacnica - Baia Baia Uradi Sam (DIY) 16 Uto Avg 11, 2020 7:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka JBL Co2 sistem papaluza1 Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Mar 14, 2020 10:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Alternathera Mini boskonet Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Feb 20, 2020 1:41 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License