Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crni kvarcni pesak [Ciklidi] Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
pajche
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2016
Poruke: 29
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

Interesuje me koja je granulacija crnog kvarcnog peska pozeljna za ciklide? I gde se moze najjeftinije nabavti, po mogucstvu u Nisu?

Gledao sam onaj Arandjelovac MIX 1-2mm granulacija 10kg - 1500din. Meni je potrebno nekih 50kg . A i postarina bi me na tu tezinu izasla oko 1000 dinara, jer sam nasao u Beogradu.

Pa ako moze neki savet oko toga, sta je najbolje i najpovoljnije.

Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 2:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam kupio tu podlogu dok sam drzao Amere,i super im je bilo(sada imam RB Pirane,mada to njima i nije bitno,one ne kopaju)...ja sam prezadovoljan...jedino sam se zateokao u BG,pa sam ubacio u gepek,i izbegao PTT...
jedan detalj zelim da ti napomenem...za razliku od obicne mesane podloge(pesak i slicno)ovde malo vise upada u oci izmet,ako ga na vreme ne usisas...Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pajche
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2016
Poruke: 29
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 3:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nasao sam ovde u Nisu crni pesak, mislim da je granulacija 3-5mm , planiram da stavim crevo za vazduh celom duzinom akvarijuma ispod podloge. Pa nesto razmisljam da je malo veca granulacija bolja za to, i mislim da ne bi smetalo ciklidima? 130din /kg . Verovatno cu dobiti i povoljniju cenu na 50kg.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 4:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

to je malo veca granulacija od gore pomenute...
nego se iskreno nadam da nije Crna opcija od onih farbanih ,sto nude po marketima...jer 'Mix Arandjelovac za ovo izgleda za 5 klase bolje i ozbiljnije,pri tom je CRNO CRNO...a ne sivo...
imas neki link,ili sliku da vidimo...
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pajche
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2016
Poruke: 29
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 5:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemam sliku, ali video sam uzivo, bas je crna boja, bio sam u radnji nego trebam da se cujem za gazdom lokala da bi nabavio jos jer nema dovoljno u radnji i pitacu ga da li je farban. Kako inace ja da znam da li jeste farbano ili nije?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 7:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma svi se oni farbaju,samo je pitanje kojom metodom,i onaj Mix Arandjelovac je farban,ali kolko se secam kada sam u vreme nabavljanja citao..to se radi nekom metodom pod visokim temperaturama,i bas se dobije lepa crna boja,koja Ama bas ni malo ne boji vodu,a toliko je isprano i cisto,da kada kupis,mozes kroz vodu da ga dodajes,samo padne na dno...
ne kazem da druge podloge ne valjaju,ali sam vidjao i neke koje deluju prilicno Jeftino i neozbiljno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pajche
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2016
Poruke: 29
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 7:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cuo sam se sa vlasnikom radnje. Pesak je prirodne crne boje ima samo neku smolu da dobije sjaj pod vodom. Granulacija je nekih 2-3 mm i dogovorili smo 110din po kg za 50kg. Nije mix arandjelovac jer kako kaze ne nabavlja pesak koji je farban. Tako da po meni nije lose to.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zika85
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2013
Poruke: 21
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imas u home centru na "broju 6" crni kvarc za fasade cena oko 45 din po kg.prosetaj pa vidi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pajche
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2016
Poruke: 29
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na informaciji mada ovaj mi je zapao za oko, prelepo izgleda a nije farban, tako da cu najverovatnije u petak uzeti 50kg iz ove radnje. U petak i postavljam akvarijum pa cu najverovatnije i okaciti neku sliku kako sve to izgleda Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zika85
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2013
Poruke: 21
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Jan 13, 2016 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Po meni mislim da ti je ta granulacija koja ima u radnji krupna za ciklide, ali sve je to stvar ukusa... Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
polke
Akvarista



Registrovan: 01 Sep 2012
Poruke: 86
Lokacija: Beograd, Mirijevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 11:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako pričamo o prirodnom habitatu, onda u obzir jedino dolazi pesak do 0,5 mm i žuto-sive boje. Imaš dovoljno slika na netu. A ako pričamo o onome što vlasnik akvarijuma želi bez obzira na stanovnike, onda može i crni velike granulacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Ciklidi Zvezda Severa Akvarijumi 0 Ned Jun 18, 2023 2:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka africki malavi ciklidi gotika Razmena 0 Sre Avg 31, 2022 9:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi - Nis joca93knj Tražnja 0 Pon Dec 20, 2021 11:23 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Malawi ciklidi celo jato Onix21 Ponuda 1 Ned Dec 19, 2021 11:06 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License