Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Riblja tuberkuloza Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
snoneq




Registrovan: 14 Jan 2016
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svima Smile

Sta mislite o ovoj bolesti riba?
da li je neko imao iskustva sa njom?
koliko je cesta?
koje ribe najvise pogadja ?
da li mogu da kozice dobiju istu?


Hteo sam da nabavim akvarijum od 100 litara sa kanistar filterom itd.
Dok nisam naleteo na ovu bolest riba na domacim i stranim forumima.
posto sam citao da moze zaraziti i coveka ako je u kontaktu sa zarazenom vodom i ima ranu na ruci.

hvala Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:10 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opusti se covece... "Kakve su ti misli, takav ti je zivot" Otac Tadej.
Kreni ti lepo od vedrijih tema, sta ce ti da se ovim bavis pre pocetka svega, da ti se ogadi! Mr. Green
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam je dobio licno a znam jos jednog akvaristu koji ju je imao. Izaziva je bakterija mycobacterium marinum. Bolest je fatalna za ribu, a tesko se leci kod coveka. Zanimljivo je to da kad sam je ja pokupio nisam imao bolesnu ribu u tom akvarijumu, sto znaci da nasa akvarijumsak voda ima kozna cega u njoj i ceka samo pogodan momenat da napadne ribu. Riba mi je jednom imala tuberkulozu, dobila je od uvozne gupi ribe i napala mi samo gupike Smile

Da dobio sam je tako sto sam se rasekao kad sam prao filter i tad sam je zakacio. Znaci bila je sveza rana.

Eto to je neko moje dosadasnje iskustvo sa Ribljom tuberkulozom.

P.s. niko zbog ove bolesti ne treba sebe da lisi ovog prelepog hobija.


Poslednji put izmenio Anboy dana Čet Jan 14, 2016 9:52 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Auu bre Anboy, daj nam jos malo detalja oko lecenja kod coveka, jesi li rasturao aq posle tih gupika i dezinfikovao?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

^pa vidiš da ostavlja posledice, preskoči neko slovo tu i tamo, ne vidi naša slova ... Smile

Ufff kad pogledam, da nisi ti zakačio isto ... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa lecenje brzo i efikasno odseku ti taj deo gde si se posekao i teras dalje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Serene Sky
Akvarista



Registrovan: 13 Nov 2013
Poruke: 790
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ovo je retka bolest kod nas. Ne moj se opterećivati sa njom.
U pitanju je jako otporan organizam zbog strukture ćeliskog zida.
Zaražen sistem je najbolje rasturiti i komplet baciti dezinfekcija nije uvek uspešna. Isušivanje sistema i tretiranje bakrom ne daje pozitivne rezultate.
Organizam je osetljiv na povišenu temperaturu.

Shocked Leči se antibioticima kao i druge infekcije Mikobakterije, amputacija se primenjuje samo u slučaju kada antibiotici i prženje ne pomognu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 2:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze gdje odmah na tuberkolozu od svih ljepota akvaristike 😀 Nabavi akvarijum , opusti se i uzivaj 😀😉
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Anboy ::
Riba mi je jednom imala tuberkulozu, dobila je od uvozne gupi ribe i napala mi samo gupike Smile .


Kao sto je rekao anboy, meni je tuberkuloza napadala samo gupike. Desilo mi se da mi tri puta za redom ugine preko 200 gupika(svaki dan 5,6,7 komada) stvarno tuzno! i od tada vise ne drzim gupike. To je stvarno izgledalo tuzno, sta sam radio svaki dan? samo vadio uginule gupike...
a i ti druze dje nadje pored tolike ljepote u vezi akvaristike, ovu bolest spominjes Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupike su mi bile u mesovitim akvarijumima sa drugom ribom. Samo mi je gupika uginula ma u kom akvarijumu ih drzao. Akvarijume nisam dezifikovao, isusivao ni bilo sta radio sa njima. Posle ove bolesti gupiku nisam drzo godinu dana.

Ja sam je zakacio u Aprilu. Lecili me 8 meseci od svega i svacega (napamet). Drenirali mi ranu, previjali cistili ali se uvek otvarala i lagano sirila, davali mi anti biotike, kremice, budalastine... dok nisam dobio uput kod dermatologa. Po odlasku kod dermatologa bio sam oko 2 meseca na jakim antibioicima i vema velikim dozama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Riblja inteligencija _Petar_ Morske Ribe 5 Uto Okt 13, 2015 4:18 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Riblja tuberkuloza da ili ne? Mello Bolest 8 Ned Apr 03, 2011 3:41 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka ""riblja corba"" Juice_93fu Razno 13 Čet Jun 10, 2010 11:34 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License