Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac Hitno Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 3:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh


Link


Sinoc smo malo slavili,I slucajno sam ugledao ovo. Ne znam sta se desava ali sam ih razdvojio I jutros vidim da sasvim druga zenka isto radi sa njim I da je skroz ocerupan. Molim za neki savjet,sta da radim???


Poslednji izmenio nesa69 dana Čet Jan 14, 2016 7:03 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 3:27 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 5:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjaka u 0,5l plasticnu casu izbusi rupe pri dnu i stipaljkom ga okaci o ivicu akvariuma da iskulira malo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupio sam danas novi mali akvarijum za njega I prebacio ga. Mada mislim da nece prezivjeti. Zna li neko zbog cega je doalo do ovog?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 10:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Neznam koliko su zajedno bile ribe vec u tom akvarijumu. Neka moja predpostavka je da:

Riba nije u isto vreme stavljena u akvarijum. Odnosno zenke i muzjak su odvojeno stavljeni u akvarijum.

Temperatura je mozda bila niska, tj.nedovoljna da bi muzjak imao nagon za mrest, jer tad bi se drugacije ponasao.

Betice generalno mogu da povrede rbu sa velkm reom, dugim brkovima, mogu da iskomaju oko drugoj sporijoj ribi, izvade puza iz kucice. Imaju jako jaka usta.

Neznam ovo je sve samo nagadjanje, ako nam das jos odataka mozda ustanovimo koji je bio uzrok nastaloj situaciji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
srdjann
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2015
Poruke: 22
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 1:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Temperatura jeste bila poniska(25). Upravo sam to promjenio.
Muzjak je dosao posle zenki,ali su se dobro slagali...bio je napravio veliko gnijezdo(koje sam nenamjerno porusio,ceprkajuci po akvarijumu)
Jurio je za jednom zenkom sve vrijeme,a onda je sasvim druga dobila prugice,I nakon toga je doslo do sukoba. Moje laicko misljenje je bilo da su zenke postale "ljubomorne".
ili zato jer sam porusio gnijezdo?!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Pet Jan 15, 2016 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz dosadasnjeg iskustva, ovo mi samo pada na pamet iz svega gore napisanog. Muzjak je pravio gnezdo a zenka/e su dobile nagon za mrest. Kad zenka dobije nagon za mrest ona se brzo napuni sa ikrom, tad ako muzjak nije spreman moze da strada od zenke. Vidi se na snimku da su zenke bas sa velikim stomacima.

P.s. brzo muzjak napravi novo gnezdo Smile


Poslednji izmenio Anboy dana Pet Jan 15, 2016 4:57 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License