Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kuvanje grane/panja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam par panjeva tj vise grana divlje vinove loze...
Pa sam uzeo da iskratim grane kako bih stavio po jednu ili dve u svaki akvarijum zbog kiselosti vode.
Parcici su 30-45cm, precnika 1.5-2cm.

Kuvao sam ih 5-6 puta, mozda i vise.
Od toga 4 puta sam stavljao So po 1/2 kg
Grane su stajale u buretu sa ledenom vodom.
Ponavljao sam postupak toplo-hladno

Problem:
Posle svakog kuvanja. voda je kao vinjak.
A kora i ako sam ogulio grane, svaki put se iznova ljusti.

U hladnoj vodi boji vodu po malo posle par dana, ali daleko je od one boje kad se kuva.
Da li jos da kuvam?
Koliko je normalno da boji vodu?
Ako ubacim u akvarijume pri temperaturi od 25-26C, da li ce da boji vodu kao pri kuvanju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 3:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel pusta u hladnoj vodi boju?i jel potopne? ako potone u hladnoj vodi u buretu i ne pusta boju rokaj u akvarijum,ako pusta boju ostavi da odstoji jos ned dana u buretu stavi kamen neki preko njega da potone i menjaj vodu u dva dana
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo off...a sta fali Vinjaku hahahhahahha..
salim se...bojice i posle,ali sve manje....a ribama nece da smeta,mozda samo tebi i gostima,koji ti vide AQ:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
laky_kg
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2015
Poruke: 128
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 5:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ti akvarijumi su u podrumu, tako da nije bitna estetika.
Grane tonu u hladnoj vodi.
Posle par dana se promeni boja, ali malo.
Dok je pri kuvanju boja kao vinjak, tamna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma samo ti to ubaci u akvarijum,ako tone sve je u redu cak i ako pusti malo boje to ce se kroz izmenu vode izbistriti i nece biti problem.mada neko cak i namerno boji vodu tako .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pajche
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2016
Poruke: 29
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2016 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

laky_kg ::
Imam par panjeva tj vise grana divlje vinove loze...
Pa sam uzeo da iskratim grane kako bih stavio po jednu ili dve u svaki akvarijum zbog kiselosti vode.
Parcici su 30-45cm, precnika 1.5-2cm.

Kuvao sam ih 5-6 puta, mozda i vise.
Od toga 4 puta sam stavljao So po 1/2 kg
Grane su stajale u buretu sa ledenom vodom.
Ponavljao sam postupak toplo-hladno

Problem:
Posle svakog kuvanja. voda je kao vinjak.
A kora i ako sam ogulio grane, svaki put se iznova ljusti.

U hladnoj vodi boji vodu po malo posle par dana, ali daleko je od one boje kad se kuva.
Da li jos da kuvam?
Koliko je normalno da boji vodu?
Ako ubacim u akvarijume pri temperaturi od 25-26C, da li ce da boji vodu kao pri kuvanju?


Napuni neki lavor ili kadicu sta vec gde mozes potopiti panj i stavi hipermangan, stavljaj dok ne dobijes boju vina "roze' Very Happy . I onda ostavi panj tu nekih 24h i posle samo operi panj vodom i ubaci u akvarijum bez problema Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Pon Jan 18, 2016 9:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak mozes da koristis aktivni ugalj u filteru dok grana ne prestane da pusta boju, meni je aktivni ugalj resio taj problem.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Red moor wood, dva panja, veći i manji geronimo Ponuda 4 Ned Maj 24, 2020 11:04 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoć oko panja Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 18 Sub Maj 02, 2020 12:00 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Priprema veće grane za akvarijum Slepi_Putnik Početak u akvaristici 3 Čet Jan 23, 2020 11:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Manji deo panja Pecinac Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Mar 29, 2018 5:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potrebne grane do 50 cm duzine manastiriste Arhiva Malih Oglasa 7 Ned Mar 04, 2018 9:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License