Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje za horusa, kao i ostale, panj diy :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2016 11:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nadam se da Horus nece ljutiti sto sam naveo u naslovu teme, ako je protiv pravila molim administratore da promene i uklone temu, Posto sam pratio Horusove radove i svidja mi se njegov stil a vidim da voli da pomaze, ja sam naso stari vinograd vise od 20-30 god sad ne znam da li uopste ima rod ali pruza se uz stablo okolnih drveca jer je sve uraslo, tako da koren na ovom snegu nisam mogao prici ali sam doneo suve gornje delove, sirove delove nisam primetio da ima. Svaki savet i kritika su dobrodosla, ako se neko zapita zasto sam toliko doneo jos nisam napravio selekciju, mada imam akv srednjih dim 160 x40 x40.. Planiram otvoriti temu za akvarijum ali mi jos uvek trebaju neke "sitnice" jedna od njih je polica aali imam strpljenja ne bih da pogresim.. Pozdrav,
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2016 11:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2016 11:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Image
Image
Image

Evo i slike, oprostite, nemam opciju edit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 20, 2016 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i koje bese pitanje na kraju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 12:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanima me da li mogu posle priprema ubaciti u akvarijum, jer je suvo, kao i ako neko ima predlog za panj a da nije od vinove loze a da izgleda bolje, jer panj od vinove loze nije previse razgranat.. Ako nadjem sirov panj da li je postupak isti.. Nadam se da to nije previse
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

mozes od vrbe ili nesto a mozes i od grana od loze sta ima veze sto su suve,samo ispratis postupak iz ove teme i to je to http://www.akvarijum.org/forum.....t1629.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Horusu je prava čast što ga pominješ u ovom kontekstu. vala ti na tome. Smile
Ja ne koristim nadzemne delove drveta, jer su grane previše obične. Volim da koristim korenje koje je voda isprala prirodnim putam, jer se na taj način sačuvaju sitne žilice. Ako budeš kopao panj onda ti savetujem da ga iskopaš u sa sve zemljom, pa onda vodom speri zemlju. Ja ne iskopavam panjeve, ali pretpostavljam da ćeš tako sačuvati tanke žilice korenja.
Što se tiče ovog granja na fotografiji, mislim da nećeš moći mnogo toga da iskoristiš.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim i ja da necu puno uspeti da iskoristim, evo skidam koru gde moze, posto je sve suvo, trenutno nije vreme pogodno za trazenje korenja koje su isprane vodom a nemam ni ideju gde traziti, okolo su sve reke zagadjene(kanalizacija-> juzna morava)a ni mali potoci nisu izuzetak na zalost Smile najvise me zanimalo da li je problem sto je u pitanju suvo, ali verujem da cu postavku u pocetku cesto menjati tako da uvek mogu naknadno ubaciti nesto bolje.. iako mozda nije deo za to, ako neko ima da proda panjeve koje je koristio ili ima visak moze mi se javiti u pp.. Hvala Horuse na odgovoru
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Granje i panjevi i treba da budu suvi, jer u njima onda nema sokova, koji mogu da naprave problem sa hemizmom i zamućenjem akvarijumske vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
senkasenkasenka
Akvarista



Registrovan: 22 Sep 2014
Poruke: 350
Lokacija: Vrsac

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad smo vec kod Horusa, komsa je mislio na ovako nesto..kao sto rece grane su ti previse obicne,dok sa ovakvim materijalom mozes dosta razlicitog scape-a da postavis,ovakav oblik razgranatog drveta sa korenom je meni idealan za postavke koje mi se dopadaju,pogledas malo i na YT-u sta.. hvala jos jednom na poklonu ..puno srece Mark oko novog akvarijuma


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 12:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

opako izgleda taj komad...Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mark
Akvarista



Registrovan: 09 Dec 2015
Poruke: 259

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije hrana ali balavim na taj panj, lep panj Very Happy
Pokusacu da izvucem najbolje sto mogu, ako mi se ukaze prilika naci cu nesto, ovo moje nije lepo ali je suvo, dok svezeg mogu naci tako za 2 ned kad malo otopli Smile
Senka x3 hvala, trebace mi puno srece Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Čet Jan 21, 2016 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije tacno da nemozes od grana vinove loze da lepo uklopis,ja sam uzeo par razgranatih grana i spojio ih drvenim tiplama u jedan komad koji sam okretao kako mi odgovaralo dok nisam dobio zeljeni oblik,na spojeve sam vezao mahovinu ili nanu i na kraju izgleda kao jedan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancitrusi jedu red moor panj fudokan Ribe 2 Sre Nov 10, 2021 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mangrove panj Uros Kg Razno 2 Uto Jul 20, 2021 6:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License