Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pravljenje trokomornog spoljnjeg filtera Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 1:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodaj još jednu prelivnu cev ili pravi veću od kanalizacione. Nije ti dovoljno velik prečnik za taj protok i zato je u taložniku niži nivo.
Imaš u DIY i filterima pisano o tome.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 1:50 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 6:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i kod mene u filteru sa zazorom u komori gde je pumpa opadne tako nivo to je valjda norm.problem je kad ti se puno priblizi pumpi.Kao sto nesa rece stavi jos jednu prelivnu zbog protoka ili veci F. a em si resio problem poplave u slucaju da ti se jedna cev zapusi liscem biljaka,prljavstinom itd
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam dve prelivne cevi prečnika 15 mm,do poplave nemoze doći ni da svu vodu iz filtera sipam u akvarijum pošto u akvarijumu do vrha imam jos nekih 7 cm što je po zapremini sigurno više od 20 litara koliki je filter
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 7:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To sto je u komori gde je pumpa niži nivo to je neprimetno,oko 1 cm,nego u prve dve komore,nego me je bunila stvar sto je u prve dve komore,a samim tim i u trećoj nivo niži za oko 2-3 cm nego u akvarijumu kada je pumpa upaljena.Kada ugasim pumpu onda se nivo svuda izravna sa akvarijumom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 7:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako ti je svuda nizi nivo samo ti se kaze da prelivne cevi ne rade dobro posao. pumpa izvuce vise nego sto one mogu da prebace.uzmi nadji cev f30i stavi jednu tu malu pored nje i miran si.skoro kad sam radio neki filter za neki mali akv sam kupio u shopu cev za filter f30 izasla me oko 400 din ali mozes da uradis sam od kanalizacionih i vodovodnih cevi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
duduk stevan
Akvarista



Registrovan: 23 Maj 2015
Poruke: 65
Lokacija: dec

PorukaPoslao: Pet Jan 22, 2016 7:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala "zemljak" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2016 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne postižem od obaveza Smile
Pazi, meni su, dok sam imao spoljašnji sa pumpom od 200 lit/h bile takve dve prelivne cevi da bi u taložniku bio jednak nivo kao i u akvarijumu.

Ubih se dok nađem gde sam okačio ne znam koji put, čovek objasnio na primeru:
Odnos snaga pumpe/prečnik cevii. Gledaj negde od 4-tog minuta:

Link
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pravljenje rasvete od Led cipova 3w Ikebana Oprema u morskoj akvaristici 26 Sub Avg 13, 2022 7:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za velicinu filtera Zivadin Filteri i pumpe 4 Sub Nov 27, 2021 11:15 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubia pravljenje pelcera Uros Kg Biljke 4 Sub Apr 04, 2020 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Izbor filtera: Sicce Space EKO+ 100 i... Spavalica13 Filteri i pumpe 15 Sre Dec 25, 2019 7:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Modifikacija Atman AT-F302 unutrašnje... banem Filteri i pumpe 9 Uto Dec 24, 2019 9:51 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License