Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj kozicnjak 23L Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo i ja da predstavim moj nano akvarijum, koji sam formirao kao poklon zeni pre dva meseca. Veliki akvarijum od 120L do sada nisam detaljno predstavljao jer nikako nisam bio zadovoljan nekim detaljima, a previse sam truda ulozio u njega da bi bio manje nego savrsen na slikama... U medjuvremenu sam resio da veliki akvarijum rasformiram i napravim morski, tako da je ovaj nano koji sada predstavljam ostaje moja veza sa slatkovodnom akvaristikom.
Sam akvarijum je dimenzija 40x23x25cm, sa prednjom i bocnim stranama iz jednog dela, verovatno od pleksiglasa ili slicnog materijala, dok je zadnja strana staklo od 4mm. Filter je Atman HF0100, koji sam modifikovao, u usisnu cev sam stavio malo parce sundjera koje minimalno remeti protok a sprecava da kozice budu uvucene, filter sam napunio keramickim valjcima i sa dve vrste sundjera. Za rasvetu je zaduzena kineska clip-on led lampa, sa 4 led cipa po 1w, 3 hladno bela i 1 plavi, sa foto periodom od oko 12h. Podloga je tanak sloj propecene zemlje za cvece, preko koje sam stavio oko 2L crnog kvarca MixArandjelovac. Od biljaka tu su Eleocharis parvula, javanska mahivina, dva pelcera Anubie petit, Nomaphila stricta compact i na kamen zalepljeno nekoliko malih pelcera Microsorum pteropus. Faunu cine sad vec preko 30 kozica, kombinacija Rili i Red cherry, i jedna beba gupi koja je tu usput zalutala.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:18 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Kozice se skoro svakodnevno presvlace, za sada jako lepo napreduju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kad kacis sliku nemoras svaki put da kliknes posalji,vec kliknes opet ubaci sliku i dodas druge da ne postavljas 10 odgovora za redom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ImageImageImageImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ImageImageImageImageImageImage
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iz par pokusaja savladao sam kacenje slika, hvala na sugestiji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzonib
Akvarista



Registrovan: 13 Sep 2015
Poruke: 102
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kozice hranim svaki drugi dan Tetra diskus granulama, po 3-4 komada, i otprilike jednom nedeljno ubacim trecinu tablete spiruline koja im dodje kao poslastica. Gupika se od njih grebe za hranu, ona je kao sto rekoh tu slucajno zalutala i planiram da je poklonim cim jos malo poraste.
Planiram da stavim crni tapet kao pozadinu, ali nikako da stignem, mozda sam se vec i navikao da se zadnja strana providi...
Komentari, sugestije i konstruktivne kritike su uvek dobro dosli! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2016 11:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lep je Smile, i super ce biti kozicama u njemu. Ja imam takav akvarijum i od livenog stakla je - nije pleksi, tako da mozes slobodno da "struzes" alge i kamenac ziletom, nece mu biti nista.
Pozadinu ne moras lepiti - imas (u knjizarama to zovu tako Smile ) gumeni-sundjerasti papir , u crnoj mat i sljokicastoj varijanti, i dva takva samo prisloni iza akvarijuma, i ispod filtera, mozes menjati kad god ti dosadi boja, a jako lepo izgledaju Smile.
Zanima me kako ce bilje napredovati pod ovom led rasvetom. Kaci slike obavezno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2016 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je velika gupika? Vole da klopaju male tek izlegle koze... izbaci je na vreme...
Inace lep akvarijum! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cecam
Akvarista



Registrovan: 12 Jun 2015
Poruke: 209
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2016 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Divan je akvarijum! I da, obavezno prvo probaj pozadinu. Na mojima se nije pokazala OK, meni je ličilo na groblje...Smile tako da su bez pozadine.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kozicnjak - 25l Vladimir95 Početak u akvaristici 1 Sre Mar 06, 2019 9:56 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kozicnjak - 25l Vladimir95 Početak u akvaristici 44 Sre Mar 06, 2019 3:34 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Low tech biljni kozicnjak 50l peconis Akvarijumi 36 Ned Dec 16, 2018 1:51 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Buduci kozicnjak garda011 Akvarijumi 11 Sre Nov 23, 2016 10:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ponovo kozicnjak 25l aldyn Akvarijumi 1 Pon Maj 30, 2016 1:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License