Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Zenka koridorasa Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nestor99
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2015
Poruke: 30
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Pon Feb 01, 2016 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam zenku muljasa koja mi je bila u zajednickom akvarijumu sa jos 4 muljasa, izgleda da su se parili, kada sam je prebacio u manji akvarijum sada sam ugledao mala jajasca koja se nalaze svu da po akvarijumu.Da li je ta ikra oplodjena ne znam sta trebam da radim, sada je samo ona u akvarijumu u 17 malih ksifoa i moli.


Poslednji izmenio Bojan dana Sre Feb 03, 2016 11:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Bojan: Prepravljen naslov teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Feb 01, 2016 3:12 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zika85
Akvarista



Registrovan: 23 Jan 2013
Poruke: 21
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Feb 01, 2016 3:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ta ikra nije oplodjena, trebalo bi pustiti muzjaka unutra ako vec nije kasno...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Flojd
Akvarista



Registrovan: 30 Maj 2012
Poruke: 460
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Feb 01, 2016 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nestore koje koridorase imaš?
Za neke od njih nije bitna tvrdoća vode,a za mnoge moraš vodu omekšavati pre mresta,da bi isti bio uspešan..
Po mom iskustvu,pošto sam ja sakupljao ikru,oplođena jaja su gumenasta i ne puknu na blagi dodir prstom.
Nadalje tek kad prođe neko vreme,neoplođena ikra pobeli i propada.
Imaš ovde temu o mrestu paleatusa,pa vidi tu malo,a imaš i http://www.akvarijum.org/forum.....14837.html
i tu su podaci kakvu vodu određena vrsta korija traži za mrest..
Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nestor99
Akvarista



Registrovan: 25 Jun 2015
Poruke: 30
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Pon Feb 01, 2016 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam!Ubacio sam sve koridorase koje sam imao i sada cemo da vidimo sta ce se desiti Smile
Imam bele i ova sto je ispustila ikru siv ne znam vrstu hahah Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Uto Feb 02, 2016 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Flojd ::

Za neke od njih nije bitna tvrdoća vode,a za mnoge moraš vodu omekšavati pre mresta,da bi isti bio uspešan..
Po mom iskustvu,pošto sam ja sakupljao ikru,oplođena jaja su gumenasta i ne puknu na blagi dodir prstom.
Nadalje tek kad prođe neko vreme,neoplođena ikra pobeli i propada.
- Flojd je objasnio!
Jednom nedjeljno mi se mrijeste koridorasi, tako da mogu reci da imam iskustva sa njima.
ako su jaja meka i odmah puknu u koliko ih taknes, ta ikra nije oplodjena, a ako je elasticna, tvrda , e ta jeste. Ako ti je zenka zalijepila ikru a nema muzjaka, i ti hoces da prebacis muzjaka,,,nista neces uradati...vec ces ga nahraniti. Ovo ti pricam iz iskustva! Dosta puta je na forumu pominjano da se par odmaH odvoji sto je i istina, i neko je pominjao da ribice nece jesti ikru koje ne ucestvuju u mrijestu, (kod mene to tako nije bilo)...ako je odnos 2:1, 3:1 ,,,jedan od tih muzjaka ce pojesti ikru, ako ne odmah, onda sjutra ili neki dr dan! ostavi koridorase u akvarijum ok 24-26 temp i cekaj da pocnu da lijepe ikru. i odmah je polako dodirnes prstima jagodica i odvoji nedje (ako ti se mrijeste u zajednoickom AQ) i dodaj SAPROEX.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Columnaris kod koridorasa? aleksandar_k Bolest 0 Pon Maj 22, 2023 4:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ancistrus albino maticna zenka puna p... Ikan1 Bolest 0 Pon Apr 05, 2021 1:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zenka brevisa gotika Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 29, 2020 2:08 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Frenatus zenka Sergio Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 28, 2020 10:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc, uginula zenka gupike posle okota Nemanja99 Ribe 0 Ned Apr 26, 2020 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License