Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kako opušteno menjam vodu i ženi problem ne pravim :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa objasnili smo ti da odseces parce flase i navuces na crevo i prstima slomis crevo da zaustavis protok istreses dno pustis i povuce ti sve sto se podiglo iz podloge
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 4:09 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

amsterdamxxx
Akvarista



Registrovan: 12 Feb 2013
Poruke: 186
Lokacija: Smederevska Palanka

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 4:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

skoro sam i ja postavio slicno pitanje,i nesa mi rekao za foru sa flasom....
na brzaka sam napravio ,tj dodao na onaj standarni usisivac sa malim Zvonom,manju flasicu(izvadio sam i onu resetkicu)jer dok sam tako usisavao,odlazila podloga samo tako(Crni Mix Arandjelovac)i sada sam odusevljen kako do pola zelene flasice,podloga kuva,a samo odlazi prljavstina,nista od podloge ne izadje...Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Loco-Serbia
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2015
Poruke: 129
Lokacija: Ruma

PorukaPoslao: Pon Jan 11, 2016 4:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

upravo to,slika govori 1000 reci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Jan 12, 2016 3:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dok ovi zalegnu i dokopam se kompjutera Smile

Obećao slike, flašu najbolje da kreneš duže pa nađeš meru koja ti odgovara. Meni je recimo ova dužina trenutno, bila je možda i 5 cm duža pa kad pukne, skraćuje se. Ne moram da presavijam crevo (1-2mm granulacija), a baš duboko zabodem u podlogu i to što kaže @amsterdam, kuva podlogu ali je ne povlači. Takođe sečem onu rešetku sa vrha pipka jer se zaglavi na njoj neki deo lista ili slično pa zaguši protok.
Pošto je voda 26-28 stepeni crevo malo omekša dok usisam taložnik pa navlačenje ide brzo, posle dva-tri puta ne treba ti ni dve sekunde. Spoj je baš knap i nema spadanja osim na silu.
Image
Image

Može i fasadna mrežica na dno flaše ako se pipa dno, iz razloga sigurnosti. Mada ne koristim, jako to brzo ide, samo šetaš po dnu i gotovo. Kod amera malo i pazim zbog bandži soma jer se redovno negde zakopa pa onako pipavo krenem zabadanje (otprilike dva prstena ulaze u podlogu sa druge slike).
Onaj prvi prsten se dobro naoštri (vidi se) i stanji pa kad pukne, popiješ energetski napitak i eto novi usisvač Smile Meni je skoro za zamenu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Jan 14, 2016 1:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dugujem vam odgovor, ali nisam hteo da se oglašavam dok svoju teoriju ne probam u praksi. Što se tiče opreme za usisavanje imam sve varijante i Seru i Kineze i DIY.
Ono što je meni pravilo problem je slab protok vode kroz creva koje nije moglo da povuče šljunak sa dna i pri tome ga sifonira, ali našao sam grešku.
Naime, spojio sam pumpicu na parče creva 3/4 , a onda spojkom na 1/2 crevo sve do kupatila. E u tom 3/4 crevu je bilo lufta (vazduha) između izlaznog creva pumpice jer nisu nalegali jedno na drugo, bukvalno sam napravio cev u cevi.

Image Image

Kada sam eliminisao 3/4 crevo i pumpicu spojio direktno na 1/2 crevo, dobio sam odličan protok. Trećinu akvarijuma sam ispraznio za 4 minuta. Nisam testirao kako usisava pesak, samo sam praznio akv zbog lakse sadnje biljaka, ali protok vode se definitivno pojačao.


Image Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Pon Jan 25, 2016 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav kolege.
Da li neko ima visak jedan ovakav adapter ili zna gde moze da se poruci. Ovde u lazarevcu ne mogu nigde da nadjem.
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 5:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@HORUS Jel stigao adapter. Mozes da podelis iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jan 27, 2016 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko nema zenu, adapter mu nije neophodan.... smeh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Shuki_79
Akvarista



Registrovan: 27 Okt 2012
Poruke: 92
Lokacija: Lazarevac

PorukaPoslao: Čet Jan 28, 2016 10:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zena je jos i najmanji problem. Nju sam navikao da mi kupatilo par dana bude bazen. Ali deca hoce svasta da gurnu u vodu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo moje komplet masinerije jedino mi fali pivo na slikama Smile


Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odavno je stigao adapter. Sada ga zašrafim na slavinu bidea, i jednostavno putem creva dolijem vodu u akvarijum. Mnogo jednostavni je od kanti i kanti vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nebojsa-Perla
Akvarista



Registrovan: 16 Dec 2013
Poruke: 68
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Doksas gde si nasao taj sto se usrafljuje u slavinu sa tusa nastavak... Onaj kao narezni...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imate u ovoj temi adresu gde možete kupiti adapter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 3:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nebojsa-Perla ::
Doksas gde si nasao taj sto se usrafljuje u slavinu sa tusa nastavak... Onaj kao narezni...


Svaka radnja vodovodnog materijala bi trebalo da ga ima, ja nasao u prvoj u koju sam usao Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Ned Feb 07, 2016 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini cemu sluzi ova stipaljka jer okretanjem ove kapice-ventila nalevo ili desno blokiras da se voda vraca na slavinu trebalo bi da radi ako je ispravna baterija za tus
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License