Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Razni savjeti i pomoc pocetniku Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 8:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja osmokot ubacujem pincetim. Uzmeš jednu kuglicu i pincetom je ubaciš u podlogu. To ti je jednostavniji način od šprica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 8:56 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 9:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto kaze horus mozes i pincetom, samo budi pazljiv da ne stisnes previse pincetu pukne kuglica pa ispusti odmah hranjive materije iz sebe, znaci samo lagano je drizis, mozda ti za pocetak ipak lakse da spricem to uradis, ujedno ubacujes odmah 10-15-20kom od jednom nego jednu po jednu a i nece ti sigurno doci do pucanja kuglica u slucaju da jace pritisnes... pa kad se malo ispraksas mozes i pincetom, prakticnije je prici korenu biljke....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 12:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sta mislite o tome da se prvo osmokot stavi u posudu za led kocke, prelije vodom i onda tako smrznute kockice stavis gde ti je volja. One se brzo rastope a osmokot ostane tamo gde ste i nameravali. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nebojsa.85 ::
Sto kaze horus mozes i pincetom, samo budi pazljiv da ne stisnes previse pincetu pukne kuglica pa ispusti odmah hranjive materije iz sebe, znaci samo lagano je drizis, mozda ti za pocetak ipak lakse da spricem to uradis, ujedno ubacujes odmah 10-15-20kom od jednom nego jednu po jednu a i nece ti sigurno doci do pucanja kuglica u slucaju da jace pritisnes... pa kad se malo ispraksas mozes i pincetom, prakticnije je prici korenu biljke....


Za pocetak prvo cu spricom , nekako mi sigurnije Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nebojsa.85
Akvarista



Registrovan: 09 Apr 2009
Poruke: 563
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Uto Jan 19, 2016 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

extra ideja teodose... svidja mi se Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koristi li neko proizvode sun sun ?? Konkretno me interesuje pumpa za filter . Hvala !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 9:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam koristio i tehniku sa ledom, ali je najpreciznija tehnika sa pincetom. Kada imaš prekrivenu podlogu biljkama, onda je problem da ubaciš led, jer potpuno poremetiš ostale biljke. Verujte mi na reč, najbolja tehnika je tehnika zvana ''pinceta''.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Ja sam koristio i tehniku sa ledom, ali je najpreciznija tehnika sa pincetom. Kada imaš prekrivenu podlogu biljkama, onda je problem da ubaciš led, jer potpuno poremetiš ostale biljke. Verujte mi na reč, najbolja tehnika je tehnika zvana ''pinceta''.


Ja sam ubacio sa spricom ali sledeci put cu definitivno probati i sa pincetom .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 06, 2016 12:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Špric možeš koristiti ako ti je podloga gola, i ako imaš dovoljno prostora da ubacuješ špric u podlogu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2016 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada bi mogli birati izmedju pumpi tetra aps 100 i eheim 100 koju bi ste izabrali ?? Dobre su obe ali ne znam koju da izaberem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doksas
Akvarista



Registrovan: 11 Jun 2015
Poruke: 585
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Feb 15, 2016 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najbolje je da zamolis prodavca da ukljuci pumpe i da cujes da li su bucne ili ne i na osnovu toga da izaberes.
Sto se tice dugotrajnosti i plave Champion traju godinama dakle jedino na osnovu buke koje prave da odlucis jer je jedino pravilo da vise nema pravila Smile
Ja sam konkretno uzeo aps300 i nije uopste tiha kako je reklamiraju...dakle ako mozes probaj prvo.

PS
ako narucujes online kao ja onda nista od probanja pa sta ti Bog da Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Čet Feb 18, 2016 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pumpu treba da dobijem na poklon pa sam mogao da biram Smile Izabrao sam aps 100 jer je jeftinija , skromnost je vrlina Smile Sigurno je duplo tisa od mog traktora shark 510 Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Krki




Registrovan: 19 Feb 2016
Poruke: 0

PorukaPoslao: Pet Feb 19, 2016 7:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,kupila sam akvarijum i ostavila da radi sa grejacom i filterom,t.e da se ciklira,e sada šta treba da stavim pre nego stavim ribice?Koliko soli bi mi trebalo za 75 l i neki mi kazu da stavim i kapi Ichthyopur,jel treba to?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuYahoo Messenger
Bojan 79
Akvarista



Registrovan: 06 Nov 2015
Poruke: 75
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Sub Feb 20, 2016 12:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigla danas tetra aps 50 , prezadovoljan sam . Upaljena a kao da ne radi Smile Toliko je tiha da se ne mogu nacuditi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 21, 2016 9:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Krki, prvo procitaj sve ovo pre nego sto zasolis akvarijum. Ne kuvamo riblju corbu, vec gajimo ribice! Laughing
Sve rekla-kazala informacije zaboravi i kreni polako i postupno, prvo teoretski, pa posle prakticno. Otvori svoju temu u ovom delu podforuma "Pocetak u akvaristici" i sve sto nameravas, prvo pitaj pa cete kolege posavetovati kako je najbolje da uradis. Dotad razmisli i pokusaj da sklopis od prilike sta zelis. A do tad:

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

sve procitaj sa ovog linka, a najvise se zadrzi na Cikliranju i bioloskoj filtraciji jer su najvaznije za zivot riba! Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License